Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Párom kisfia hazudott az...

Párom kisfia hazudott az anyjának. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy óvodás korú kisfia az exétől. Sose volt egyszerű a viszonyuk, mindig ment a huza-vona az anyával, de most még rosszabb lett a helyzet, ugyanis a kisfiú azt hazudta az anyjának a telefonba, h én meglökdöstem. Tette mindezt azért, mert délután fáradt volt, hisztizett, és elküldtem lefeküdni. Hatalmas mosollyal kelt fel utána, nem is gondoltam volna, h gond lesz ebből, meg már volt ilyen máskor is, hiszen utál du. aludni, de ha nem alszik, akkor nyűgös, szal muszáj lefektetni. A lényeg, h az anyja nagyon felhúzta magát, nem lehet neki megmagyarázni, h nem így történt. Ő állítja, h a gyerek nem hazudik, holott hát nap mint nap megteszi, kisebb-nagyobb dolgokban (pl. ilyet mond, h egyedül ment a boltba tejért, stb.) Meg két évig nem történt ilyen, nagyon jó volt a viszonyunk a kisfiúval, volt, h nem is az apjával akart beszélni telefonon, hanem velem, de most ebbe a dologba kézzel-lábbal kapaszkodik az anyja, mondván, h én agresszív vagyok, és többet nem engedi el hozzánk a gyereket, mert ki tudja, mit csinálok én vele. Mi ennek a helyzetnek a megoldása?

2013. nov. 14. 07:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Meg kell mondani a kisfiúnak,hogy ha ilyeneket mond az anyjának,akkor az anyja nem fogja elengedni hozzátok,és akkor nem láthatja az apukáját sem,és téged sem,és nem tudtok elmenni többé sehova,sem az állatkertbe(ha voltatok,olyan helyet kell említeni,ahol jól érezte magát és ti vittétek oda)sem máshová.Valahogy rá kell venni,hogy megmondja az igazat,és ez csak úgy működik,ha Ti is az igazat mondjátok neki,hogy mi lehet a következménye annak,ha hazudik.
2013. nov. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Beszéltünk az eset után vele, elmondtuk azokat, amiket Te itt írtál, és az anyjának is megmondtuk, h bevallotta, h nem mondott igazat (talán a kisfiú az anyjának is bevallotta már), de ő azt állítja, h mi neki ugrottunk a gyereknek, és ezért mondta azt, h hazudott.
2013. nov. 14. 08:20
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem kell ebből ügyet csinálni. Ha nem engedi el a gyereket az anyja, akkor nem engedi el. Aztán ha a gyerek már nagyon akar jönni, majd bevallja az anyjának, hogy hazudott, és akkor vége. Szerintem ha most nagyon belemásztok abba hogy ki milyen meg egyebek, akkor már rég nem a gyerek hazugságán fog múlni a dolog, és hiába vallja be, rossz marad a viszony. És jobb is lenne, ha az anyja ragaszkodna ahhoz hogy nem engedi el, mert akkor megtanulja a gyerek hogy nem lehet büntetlenül hazudozni. És majd neki lesz rossz. Szóval szerintem ne erőltessétek.


35/N

2013. nov. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%
Egy óvodás gyerek, olyat, hogy egy felnőtt megrángatta, nem mond véletlenül, és nem hazudik, mint ahogy te azt bepróbálod állítani.
2013. nov. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

1. A gyerek NEM hazudott, hanem csak elmesélt valamit, amit úgy érzett, valószinüleg NEM a "lökdösött" szót használta, vagy ha igen, akkor rossz "elküldött" értelemben. De akár az anya is adhatta a szájába ezt a kifejezést, hogy legyen ürügye a gyereket az apától eltiltani.


2. Egy ekkora gyerek sokszor a valóságot kiszinezi, a vágyait, kivánságait úgy meséli, mintha megtörtént volna -ez az élekorból adódik, és semmi köze a tudatos hazugsághoz.


3. Az anyának ahhoz nincs joga, hogy a gyereket eltiltsa az apjától, söt ahhoz sem, hogy beleszóljon, hogy te ott vagy-e vagy sem.


4. Attól, hogy esetleg meglökted volna a gyereket, semmi baja sem lesz, ez eleve értelmetlen kifogás lenne.


5. Az anyának nem kell semmit megmagyarázni, ha ennyire primitiv, akkor eleve hiába.


6. Ezt a történeket már feltette is az anya is, és neki is azt írták, hogy hiába okoskodik, a gyereket továbbra is köteles az apjához odaadni.


7. A helyedben nem tulajdonítanék az egésznek jelentöséget, ez tipikusan az ex féltékenységén alapuló kötözködés.

2013. nov. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, h a gyerek ezt felfogja, h ő azért nem jöhet, mert hazudott. Ráadásul ha az anyja is azt magyarázza be neki, h igazat mond, és h ne akarjon jönni hozzánk, mert én bántom őt. Akkor egy idő után a gyerek ezt elhiszi, h tényleg így van. Gondolom ezt már csak azért is, mert egyszer volt nálunk azóta, és a közelembe se mert jönni. Hiába hívta az apja, h üljön le hozzánk az asztalhoz, nem volt hajlandó. Aztán persze idővel feloldódott, de az anyja továbbra sem tágít ebben a kérdésben.
2013. nov. 14. 08:29
 7/14 A kérdező kommentje:

8:27-es, én sem tulajdonítanék ennek a dolognak akkora nagy jelentőséget, és én is értem azt, h ekkora gyerekek nem úgy hazudnak, ahogy a felnőttek. Ezért is olyan nehéz ez az egész, mert hát a gyereket nem lehet emiatt felelősségre vonni, hiszen nem érti.

Persze, a láthatás továbbra is jár, csak a gyerek azóta nagyon nem akar jönni, sír az anyjának, és azért úgy nagyon sz*r az apjának is elhozni, vagy hadakozni az anyával, h akkor is jöjjön, ha a gyerek nem akar. Mert azt meg nem érti az anya, h jól érzi magát nálunk a kisfiú, és ha itt van, akkor meg haza nem akar menni. Pedig az anyjának is sírt még régebben, h nem akar haza menni, de vhogy ezt a kedves anyuka elfelejtette, ha emlékezteti rá a párom, akkor mintha meg se hallaná.

2013. nov. 14. 08:36
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
UGYANEZ a kérdés ki volt már írva a másik anyuka szemszögéből. Direkt hergeled a népet ilyen hülyeségekkel? vagy pedig mindketten gyakorira jártok megbeszélni a problémáitokat...
2013. nov. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2013. nov. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6%
Pedig a lökdöses ( h egy valaszolonak valaszoljak , aki szerint ez semmi) is agresszionak szamit , a fenyites egy formaja, persze utana kell olvasni, nem juli nenit kerdezni, aki fenékenrugasokon nött fel es minden mas smafu
2013. nov. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!