Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelességünk befogadni a...

Kötelességünk befogadni a férjem előző házasságából született kisebbik lányát csak azért mert az anyjának elege van belőle?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy szívtelenségnek fog tűnni, de nem bírom elviselni azt a lányt. Most 12 éves és kinézetre egy aranyos kislány, de ez csak a látszat. Hisztis elkényeztetett és sokszor már arra is gondoltunk, hogy valami mentális problémája is lehet, de az anyja nem akarja orvoshoz vinni. Külföldön élnek, így csak évi 1 hétig van nálunk, ez bőven elég mindenkinek, néha még sok is. Eddig az anyja védte meg mindentől, még engem is feljelentett, amiért egyszer felpofoztam a lányt, amikor tört-zúzott egy boltban, mert nem kapta meg a kiszemelt játékot. Nekem ez nem hiányzik. A gyerekekre is rossz hatással lenne. A férjem nem tud neki nemet mondani, csak a lányáról van szó, így nekem kell a sarkamra állnom. Az lenne a kérdésem, hogy jogilag kötelesek vagyunk-e befogadni?
2013. júl. 3. 16:02
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
75%

Jogilag nem. Egy szulo sem kotelezo a gyermekével valo együttélésre.

Erkölcsileg viszont igen.

Azt gondold át, hogy a hazassagod rámehet, ha nem engedned.

2013. júl. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
95%

Hogy jön ide a jog? Ha az anyja kipenderíti a lányt, akkor még szép, hogy az apja nem hagyja, hogy intézetbe kerüljön!


Mellesleg talán pont attól ilyen hisztis a gyerek, hogy -ahogy írtad- a párod (sem) tud neki nemet mondani.


Itt nem a gyerekkel van a gond, hanem a szíved választottjával. Grat.

2013. júl. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 gömbicica ***** válasza:
63%

szia! gyereket!!!! csak azért befogadni, mert jogilag kötelesség???

Én ha az apja lennék, természetesen befogadnám, és elbeszélgetnék vele. hogy vannak lelki terhei az biztos, de mivel egy gyereknek van anyja- és apja is, igen is az apuka nevelje tovább kiskoru gyerekét és ha másképp nem megy vigye pszichológushoz, vagy valami szakemberhez.

Egyébként egy-egy jó beszélgetés többet tud érni, akár még ha idegent "befogad" a gyerek, mint egy orvos. Csak hát bizalmat kell érezzen irányába.

én nem a jogot nézném, hanem a gyereket, akihez apukának ugye köze van!

egyáltalán hogy jött szóba, a jogilag köteles vagyok -e kérdés? erre vonatkozóan nem olvastam semmit. vagy a gyerek kérte?


üdv. :-)

2013. júl. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
66%
Ha ez a kérdés egyáltalán felmerült nálatok, akkor nagyon-nagyon szégyelljétek magatokat.
2013. júl. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem is ha felmerült ez a kérdés már veled és a pároddal van a gond. Az apjának kötelessége befogadni a gyerekét. Hozzá tartozik. Te pedig jogilag sem pofozhattad volna fel,mert úgymond te egy idegen vagy neki. Próbáld meg elviselni,mert egy GYEREK ;)
2013. júl. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
11%
kérdező te a tipikus hülye pi csa esete vagy
2013. júl. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
64%
szegény gyerek... egy gyerek olyan, amilyenné nevelik és itt egy 12 éves lányról van szó, akit kirak az anyja és az apja új nője se hajlandó befogadni, képzeld már magad a helyébe. El kell vinni pszichológushoz, foglalkozni vele, nem pedig felpofozni vagy az utcára rakni.
2013. júl. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagytok kötelesek,de legalább próbáljátok meg.Nyilván nem csak veletek ilyen bájos,ha az anyja is torkig van vele.Nevelési tanácsadó,pszichológus,apukát meg rázd gatyába.Szerintem,ha veletek élne nem engedne meg neki mindent,csak az évi 1-1 alkalom miatt viselkedik így a lányával.


Próba nélkül ne vágjátok intézetbe.

2013. júl. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én még csak-csak belerázódnék a helyzetbe de se az én gyemekeim nem akarják, hogy itt lakjon, sem a testvérei.

Az apja sem tud rá hatni, mert a válás óta évi 1 hét volt, amit együtt tudtak tölteni. Még nem volt 3 éves a kislány mikor elváltak. A lány ráadásul hallani sem akar a költözésről. Magyarul sem beszél és azt mondta, nem is fog megtanulni, ha akarjuk sem.

2013. júl. 3. 16:30
 10/40 anonim ***** válasza:
70%

8-assal értek egyet. Ha ennyire gáz a helyzet, hogy az anyja is kirakná, akkor nem lenne szívem magára hagyni, de azt sem hagynám, hogy tönkretegye az életem állandó veszekedéssel meg botrányokkal.

Én befogadnám magunkhoz, de olyan feltételekkel, hogy előre rögzítjük a szabályokat és pszichológus, nevtan segítségét kérjük, természetesen apuka pedig nevelje, ne csak ráhagyjon mindent, hogy ne legyen balhé.

2013. júl. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!