Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti tennétek feljelentést?...

Ti tennétek feljelentést? Vagy mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Az apródról vettem egy babakocsit, elutaltam előre 13 ezer Ft-ot és megbeszéltük, hogy utánvéttel fizetem a többit és a postaköltséget. A babakocsi nem jött meg, az eladó nem veszi fel a telefonját, nem reagál az sms-ekre sem. Van értelme feljelenteni? Eljár a rendőrség ilyen esetekben?
2013. nov. 16. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Van értelme, mert lehet, hogy már többen is feljelentették.

A facebookon van egy csoport, ott olvashatsz apródos csalásokról, sikerrel járt feljelentésekről


[link]

2013. nov. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

mindenképp jelentsd fel.valószínű,hogy a pénzt nem kapod vissza,de legalább egy csalóval kevesebb

viszont legközelebb csak utánvéttel vásárolj előre 5 ft-ot se utalj!!

2013. nov. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp jelentsd fel. Bár az apródon külön ki van írva, hogy előre soha semmilyen esetben ne utalj. Esetleg mást nem árul? Mert akkor megkérhetnél valakit, hogy vegye fel vele a kapcsolatot azzal a termékkel kapcsolatban és el kell menni a pénzért. Én megtenném, mert ha más nem jelentette még fel akkor nem lesz belőle semmi sem, mivel kicsi az érték és sajnos te voltál a naiv.
2013. nov. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a linket!!!
2013. nov. 16. 13:39
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, valóban én voltam a naiv :( Sajnos már törölte a profilját. Már másnap, ahogy megkapta a pénzt, már akkor kezdtem gyanakodni.
2013. nov. 16. 13:51
 6/11 anonim ***** válasza:

A linken amit küldtem, egyszer leírták, hogy ilyenkor mit kell tenni.

Be kell menni a bankodba s közölni, hogy téves utalás történt, ott adnak egy papírt amit ki kell tölteni, a többit el fogják mondani a bankban. hogy mi a további teendő

2013. nov. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez komoly? És visszakaphatom a pénzem? Biztos?
2013. nov. 16. 14:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt hiszem kell a másik fél beleegyezése is. de egy próbát megér.

Bár ha engem keresne meg a bank, akkor szó nélkül visszaadnám.

2013. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hi-hi, "kell a másik fél beleegyezése" :) ez jó és gondolod, aki becsapott majd beleegyezik, hogy visszautalják a pénzt?
2013. nov. 16. 15:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel! Én is jártam így, végül feljelentés nélkül megoldódott (én egy telefont utaltam el majdnem 50ezerért). Mindenképpen mennék a rendőrségre! Több ilyen eset is volt és általában megtalálják!
2013. nov. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!