Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen boltokban vásároltok...

Ti milyen boltokban vásároltok élelmiszereket és háztartási cikkeket? Fontos a jó/kiváló minőség mióta gyermeketek van vagy ugyanúgy megveszitek esetleg a "saját márkás" termékeket?

Figyelt kérdés

Pár napja beszélgettem a játszótéren egy - két anyukával és eléggé elcsodálkoztak, hogy én pl. simán megveszem az egyik nagy élelmiszerláncnak a saját márkás termékeit (pl. tésztában, lisztben, stb. Tehát alapvető élelmiszerekben.

Igaz, én régebben is így vásároltam. Főleg akciókat nézegette.


Számomra ezzel nincs is gond, a családom is megél rajta, egészségesek (nincs se ételallergiájuk, se más).

Viszont elgondolkoztam, hogy tényleg én lennék ennyire "spórolós" vagy esetleg más van a dolgok mögött?


2013. nov. 16. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy vásárolok, mint azelőtt. AS "márkás" cuccok sem különbek, csak a nevet kell megfizetni. Az sem mellékes, hogy nem engedhetem meg magamnak, hogy drága dolgokat vegyek, csak azért mert annak "neve" van.
2013. nov. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Mi soha nem veszünk saját márkás dolgokat, de nincs mögötte filozófia. Egyszerűen nem szoktuk.
2013. nov. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi jól keresünk, igazság szerint megvehetnénk a drága bio élelmiszereket is, de én bizony a szomszédos Tescoban vásárolok, mert az jóval olcsóbb és nem szeretnék havi 100 ezernél többet is élelmiszerre költeni. Pár száz méterre van tőlünk, kis méretű (nem a zsúfolt hyper). Mikor megépült (kb 4 éve), nagyon örültem, hogy a napi bevásárlást könnyen le tudom intézni.

Figyelem az akciókat, megveszem a saját márkás termékeket is (kivéve a 2 tojásos tésztát mert az sz@r). Nekünk megfelelő az ottani zöldség és gyümölcs is, mert nincs időm a kevésbé "ártalmas" után futkosni. 3 gyerekem van, szerintem egészségesen táplálkozunk, igyekszem változatos főzni és mindig van zöldség, gyümölcs, tejtermék itthon.

Ma csirkehúsos zöldségleves és rakott krumpli volt az ebéd, minden Tescoból.

Most teszem be a sütőbe a virslitekercset, ez lesz az uzsonna. Ha már begyújtottam a sütőt, akkor ezt is megsütöm, szintén Tescos leveles tésztából és virsliből.

2013. nov. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindig megnéztem mi mennyi, s igyemkszem az olcsóbbat venni, de van amiből a minőséget veszem.

Lidl-ben vásárolok, vagy tescoban.

Kólából csak Pepsi, 7up, Mirinda, viszont tésztából jó nekem a külföldi is.

Tejtermékeknél sem nézem hogy Danone legyen, hanem azt nézem tejből legyen:)

A lengyel termékeket nagyon szeretem. A lidl ételízesítő sokkal jobb mind a magyar Vegeta.

Nem nézem hogy Magyar, vagy bio legyen.

2013. nov. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is megveszem a saját márkás termékeket. Mi Privát-os élelmiszerüzletbe járunk a legtöbbet, és nagyon sok Privátos termék van, ami jó minőségű (pl. tejföl, liszt, sajt, tészta), de van olyan, amiből csak minőségit veszek, pl. felvágottból Pick, Saga, stb. Ezen kívül Penny-be, Tesco-ba járunk még, néha Lidl-be. Szerintem ez nem spórolás, sőt néha, egy-egy saját márkás van olyan jó minőségű mint neves társaik, néha még jobbak is.
2013. nov. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szoktam saját márkásakat venni, több okból is:

1: gyakran ugyanolyan jók, ha nem jobbak, mint a nagynevű társaik - csak ki kell tapasztalni, mit hol érdemes venni ( mert persze vannak vackok is). Sok olyan is van, amit egy bizonyos neves gyártó csinál, csak más márkanév alatt fut az adott üzletlánc miatt pedig tökugyanaz a két termék!

2: általában jóval péztárcakímélőbbek a saját márkások

3: Alidban dolgozom. Mondjuk egy 10-12 órás "laza" műszak után a francnak sincs kedve átmászni máshová bevásárolni. Úgyhogy mióta itt melózom, a legtöbb alapélelmiszert itt veszem. A tejtermékek irtó jók, a húsok szépek és akcióban jó áron ki lehet fogni őket, a zöldség-gyümölcs is szép, vegyiáruk minőségiek szintén...

Meg mivel itt melózom, tudom, mit hogyan kezelünk, milyen árukezelési szabályok vannak, HACCP stb. Ugyanakkor ismerőseim dolgoznak más kereskedelmi láncoknál, mesélnek ezt-azt. Hát fel tudnék sorolni pár üzletláncot, ahonnan nem fogok soha vásárolni, ha egy mód van rá...

2013. nov. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szoktam saját márkásat is venni, de van amiben ragaszkodom a márkához (túrórudi, milka csoki, coca cola stb). Igazából ugyanúgy vásárolok, mint a gyerekek előtt,, csak több a zöldség és a gyümölcs.
2013. nov. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!