Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor cseréltétek le a rácsos...

Mikor cseréltétek le a rácsos ágyat sima leesésgátlós ágyra?

Figyelt kérdés

2013. nov. 18. 07:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2 évesen szedtük le a rácsos ágy egyik odalát és 3 és negyed évesen kapott gyerekágyat.
2013. nov. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18 hónapos volt amikor átalakítottuk a rácsos ágyat.Leesésgátlója nem volt.
2013. nov. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 zabmester ***** válasza:
Két éves kora körül. Nem egészen a szokványos módon történt, kicsi fiam nemes egyszerűséggel szétugrálta a rácsos ágyát :D Utána egy-két hétig a rácsos ágy matracán aludt, ágy nélkül (ez idő alatt meg is szokta a rácsok nélküli létet), utána egy ismerősünk készített neki kisméretű gyerekágyat, ezen nem volt leesésgátló, mert csak kétcentis lába volt az ágynak, kb. akkora volt, mint a bölcsis fektetők.
2013. nov. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

nekünk nagy átalakíthatós rácsos ágyunk van

70*140-es

[link]

hasonló mint ez


de most csak az egyik oldala van levéve mert a másikra feltettem egy zsebes tárolót a gyereknek :-)

alatta meg egy csomó doboz van :-)


szerintem olyan 4-5 évesen fogom ezt lecserélni neki

mert jelenleg simán elfér benne

2013. nov. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Babeli Zurzavar ***** válasza:
15 honapos volt, mikor a teso megorokolte a kisagyat, O meg kapott evy 90*200as agyat, leesesgatlo nelkul. rengeteget "maszkal" ejszaka de soha nem esett le!
2013. nov. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is nemsokára 3,5 éves- kb. ezeket tudja ő is.

A leírtak alapján nekem inkább az jutott eszembe, hogy az óvónő esetleg a társas kapcsolatokra érti az önállótlanságot?

Ha a kislányod félénkebb típus és eleve sokat betegeskedett, akkor talán nem annyira közvetlen, felszabadult, mint a társai.

Pl. közös játékba nem áll be egyedül, hanem noszogatni kell, esetleg egyedül eljátszik magágban egy sarokban és nem társul vagy nem akar részt venni valamiben, amire hívják a társai vagy az óvónő.


Én mindenképpen rákérdeznék.

A gyerekeink gyakran egészen másképp viselkednek a közösségben, mint otthon. Ha nekem jelezné ezt vissza az óvónő, nagyon kíváncsi lennék, hogy pontosan milyen szituációkra érti, hogy viselkedik akkor a kisfiam, hogy viselkenek a társai és mit tesz az óvónő ilyenkor, hogy segítsen neki.


Szép napot.

2013. nov. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat, ez egy előző kérdéshez ment, nem ide szántam (előző vagyok).

Ide azt a választ írtam, hogy nálunka a szobatisztaság kialakulásához kötöttük, pontosabban az ágytisztasághoz, ami kicsivel 2,5 éves kora után volt.

Ez egy nagyszerű motiváció is volt neki, kiválasztottuk együtt a kiságyat és megbeszéltük, hogy akkor tudjuk megvenni, ha már soha többet nem kell pelenka és nagyon várta, "nagyfiúnak" érezte magát tőle.

Ma sem csinálnám másképpen, felkészültünk rá, megbeszéltük, volt egy esemény, amire neki is ráhatása volt- szerintem nem kell ezt (sem) siettetni.


Szép napot.

2013. nov. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17-18 ho, majd 15-16 ho, mert a nagytesot utanozni kell mindenben... :-)
2013. nov. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindkét gyereknek 18 hós kora körül cseréltük le. Ők leesésgátlós ágyat kaptak. A fiamnál ez különösen jól jön, mert nincs az a méretű ágy, ami ne lenne neki kicsi, mindent körbejár éjszaka, és ha nincs amiben megütközzön, akkor le is pottyan. Bár ez őt nem zavarja, mert még sosem ébredt fel rá, ha épp anyuméknál aludt és pottyant. :)
2013. nov. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1. kisfiam 18 hónapos korától ki tudott mászni a rácsos ágyból, és leugrált róla, hogy este átjöhessen hozzánk. Ekkor tettük át ifjúsági ágyba, mert nem akartam, hogy minden este többször másfél méter magasból ugráljon le...

2. kisfiam most 14 hónapos, ő még a rácsos ágyban alszik. 2 hónap múlva születik ismerőseinknek gyereke, szándékunkban áll odaadni nekik a kiságyat. Van másik ifjúsági ágy is a gyerekszobában, a lábrész végeinél vannak összetolva a nagyobb tesóéval. Jövő hónapban felrakjuk rá a gurulásgátlót, és tesztelünk, hogy a pici elfogadja-e ezt a megoldást. Ha nem tetszik neki, akkor marad a kiságy, de ha jó lesz (pl. nagyobb tesó azóta aludja át az éjszakákat, mióta a nagy ágyban alszik), akkor már 16 hónaposan átkerül.

2013. nov. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!