Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A síruha ugyanaz mint a sima...

A síruha ugyanaz mint a sima téli kabát?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem a fiamnak Lidl-ben Lupilu márkájú síruha szettet, nagyon klassz, szélálló, vízlepergetős, légáteresztős, de most egy kicsit elbizonytalanodtam...
2013. okt. 13. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ha van kabátja akkor igen. Ugye az a jó a síruháknál, hogy melegek, de egyben könnyű viselet is. Nálunk van mindig a gyerekeknek egy sínadrág+kabát szett + egy külön télikabát (ha mosni kell akkor is legyen mit viselni, na meg ugye a választás lehetősége)
2013. okt. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként én is hallottam, hogy a lidl-s nagyon jó hányas méretig van nem emlékszel véletlenül?
2013. okt. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

86/92 98/104 110/116 méretek vannak, nagyon trendiek, de sokan elkapkodják.

Én örülök hogy megvettem, de azt hiszem veszek mellé/vagy varratok egy sima télikabátot, váltás gyanánt.

2013. okt. 13. 11:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ezek kicsik
2013. okt. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet hülye vagyok, de nem értem a kérdést :)

Tehát vettél egy síkabátot és az a kérdés, hogy az télikabát-e?

Ha igen, akkor a válaszom igen. A síkabátok/technikai kabátok tökéletesek télikabátnak is, mi is ilyet használunk a gyerekeknek már évek óta, ill. nekem is van egy Sherpa márkájú síkabátom.

Pont azért szeretjük, mert amellett, hogy nagyon meleg, mégis tök könnyű, jól szellőzik, vízálló és jól lehet benne mozogni, ami a téli sportoknál, de még egy szánkózásnál sem hátrány :)

Mondjuk van másik kabátja is a gyerekeknek, hogy legyen egy csere, ill. az ált. kevésbé sportos.

2013. okt. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is a Lidlben vettem síruhát 110-116-os méretűt, a kisfiamnak, vettem két sínacit és egy sídzsekit, tényleg picit vékonyabbnak tűnik, mint egy sima téli dzseki, de azért remélem nem fog fázni benne.
2013. okt. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is vettem egy Lidl-ös összeállítást ( nadrág+ sídzseki) a kislányomnak, szerintem is vékony a kabátja, de nem a legnagyobb mínuszokban jó lesz.

Én gyerekkorom óta síelek, most már snowboardozok is, tudom milyen ruhában lehet mozogni és mit érdemes felvenni.

Nekem a profi ruháim Fundango, Columbia, és mostanában már meg mertem kockáztatni a felső kategóriás Decathlon márkát is.


A Lidl-ös én biztos nem adnám rá a kislányomra az Alpokban, erre vettem külön profi együttest. De oviba, játszótérre pár órát szerintem jó lesz, hiába nevezik sídzsekinek.


Az igazi síszettek nem ennyibe kerülnek, 20 ezernél kezdődnek.


Jut eszembe, magamnak is vettem egy Lidl-ös overál nadrágot szánkózáshoz. Arra tökéletes lesz.

2013. okt. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A kérdés jó,sokan nem tudják mi is a különbség a síruha és a sí kabát között.

A síruházatnak két legfontosabb tulajdonsága a vízállóság

és a lélegző képesség.Ez minden síruhán fel van tüntetve,vagy belül a cimkén vagy a rajta lógó használati útmutatóban,ha ez nincs fel tüntetve akkor ezek az értékek valószínű nagyon gyengék,így csak korlátozottan használhatók sportolásra.

Egy jó síruhánál ez az érték min. 5000mm,de inkább 10000mm-nek kell legyen.Ez azt jelenti,hogy a kabát anyaga 1 négyzetcentiméteren 10 000 milliméter magas vízoszlop súlya alatt nem engedi át a nedvességet,a légáteresztő képességnél is hasonló mutatószámok szükségesek,lélegzőképesség mutatószámai azt jelentik, hogy 1 négyzetméternyi felületen 24 óra alatt 10.000 gramm nedvességet enged ki magából az anyag.

A neves gyártók termékei ennek a 3 szorosát is tudják,áruk ennek megfelelő,(pl:egy Colmar szett 200ezer forint akciósan)

Természetesen akik csak ritkán és akkor sem hosszú időt töltenek a sípályákon azoknak fölösleges ennyi pénzt beleölni,arra ott van a Lidl síruhája,de egy magas hegyi mélyhó sízésre el ne menjen benne:)

2013. nov. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!