Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki mindig csak drága, képzett...

Aki mindig csak drága, képzett, bőr, stb. cipőt vett a gyerekének, annak később tényleg nem voltak láb problémái?

Figyelt kérdés

Csak mert én annyira nem vagyok meggyőzve arról,hogy ezek a drága márkák tényleg olyan jók...nekem pl csak ilyeneket vettek szüleim és gyakorlatilag minden olyan láb problémám megvan,amitől elvileg ezeknek meg kellettek volna,hogy óvjanak.A másik,hogy húgom külföldön él,kérdeztem náluk ez mennyire téma, azt mondta semennyire,mindenki azt ad a gyereke lábára amit akar(oké,itthon is,tudom,de azért mégis van egy "elvárás"),ő pl kiskorától sima gumitalpú cipőbe járatja gyerekeit...

Ja és pl a mi gyerekdokink se mondott semmit,csak azt,hogy tartsa a bokáját a cipő(bakancs),ne csak csizmája legyen télen nagyfiamnak, de nem tért ki az ilyen-olyan képzettségre...

szerintetek?


2013. nov. 18. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyrészt genetika is, ugyanakkor egy rossz cipő biztos okozhat problémát, hiszen felnőtteknél is okoz.
2013. nov. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy irta az elso is, nagyreszt genetika, de a cipo is fontos. Nem biztos, hogy nem kesz ludtalpa, ha jo cipot veszel, de megelozheto vele a problema. Az egyik legjobb egyebkent a Superfit, mi ezt vesszuk a gyereknek, ket gyermek ortopedus is ajanlotta, hogy a legjobb.
2013. nov. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van akinek nem lesz baja a kinai cipőtől sem van akinek meg a dréga mellett is lesz. Viszont ha van rá valami hajlama vagy pl testi eltérés, fejlödési rendellenesség (ami akár nem is lászódik) akkor a nem megfelelö cipö súlyosbithat rajta és még nagyobb problémát okozhat. Ilyen téma pl ez a kenguru téma. Persze senki nem akarja kockáztatni a csipö problémát de sokáig abban horták az anyukák a gyereket mert nem is volt még kendö meg mei tai mégsem lett mindnekinek csiőpő betegsége. Engem Édesanyám több mint 1 évig hordozott sima kenguruban napi szinten akár több órát, mágsem lett semmi bajom. De mivel nem tudod elöre lesz-e ezért nem árt óvatosnak lenni és nem fogok sima kengurut használni hanem inkább megveszem azt amelyik mellett nem lehet ilyen probléma.
2013. nov. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!