Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sajnos úgy érzem megint...

Sajnos úgy érzem megint depressziós lettem, és nem tudom kezelni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Minden rendben volt pár hónapig,és tegnaptól megint jöttek a "rossz" gondolatok a fejembe.Sajnos nem tudok kihez menni,nincsenek barátok,mert elköltöztünk onnan ahol laktam egy másik megyébe városba.180 km.-re.Minden napjaim szinte egyformák,sokat vagyok egyedül gyermekemmel,aki 11 hónapos.Nagyon imádom Őt,de sajnos van amikor Őt okolom mindenért :((( NEM akarok Neki bajt,mert semmiről nem tehet,ezzel tisztában vagyok.Próbálok uralkodni magamon,ez sikerül is,de volt amikor megütöttem,mert sírt.:(((( Nagyon szomorú vagyok,és most is sírok,mert tehetetlen vagyok,sokszor már azon jár az eszem,hogy magamnak okozok bajt!De az is kinek lesz jó?Van valami hatásos gyógyszer vagy valami erre,hogy ne legyek depis?Már az orvost fontolgatom,hogy elmegyek és segítsen mert nem szeretnék bajt,és főleg nem a Babámnak!Szépen kérlek Benneteket ne ítélkezzetek rajtam,nem tehetek róla,és nagyon szégyellem magam ezért!Utálom magamat!Soha nem voltam depressziós,soha!Mi a jófene hozza ki ezt belőlem?

Pl az is,hogy nem csinálhatok azt amit akarok,régen voltunk férjemmel együtt valahol az is nagyon hiányzik,a sex sem érdekel,teljesen a mélyponton vagyok.

Szépen kérlek segítsetek mert nem találom a magoldást!Baba-Mama klub nincs,társaság nincs,anyósék jönnek heti 2x,én nem tudok menni sehova nincs jogsim,a tömegközlekedés szóba se jöhet egyéb okból.Nem,nem vagyok lusta félre ne értsetek.Elvégzek mindent itthon,szépen a gyermekemmel is eljátszok,tanítom,de mégis hiányzik az életemből valami.:( Menjek orvoshoz?

Várom a válaszokat!!!


2009. nov. 18. 21:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
szia én is igy voltam a kisfiamnál de én nem ütötem meg meg semi ilyesmi csak a 4 éves kislányom miat mert azt hitem elhanyagolom a kicsi miat ez 2 hétig tartot de utána helyreröem 2 hétig folyamatosan sirtam ne agodj probál meg uralkodni magadon inkáb ha sir nyugtasd ha nem nyugszik meg altasd el vagy játsz vele meny ki vele sétlni probálj me barátokat szerezni és ne sirj tuod milyen rosz mert én is igy voltam megolddik minden föleg ha jo baba nincs vle gondod fölösleges idegeskedned!!
2009. nov. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mi hozza ki belőled? Nincs kivel megosztanod a gondjaidat, innentől kezdve meg is van válaszolva az első kérdésed. Nem tudtok visszaköltözni közel az ismerősökhöz, barátokhoz?

Ezt csak is magadban tudod lerendezni, próbálj a gyerkőccel minél több programot csinálni. Öntsd ki itt a szívedet, mi pedig próbálunk vigasztalni. :)

Nem orvos kell neked, hanem nem egy elszigetelt környezet, mint ahol most élsz!

2009. nov. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Pedig muszály lenne társaságba járnod! Játszótér, szomszédok, ilyesmi. Magne-B6 állitólag segit , nyugtat. A barátnőm szedi,vagy szedte.

Ha anyósodék mennek heti 2 szer, akkor egy kicsit rájuk kellene bizni a kicsit és elmehetnétek a pároddal vacsorázni, vagy moziba, vagy csak úgy sétálni kicsit.

Biztosan meg lehet oldani hogy időben mindenkinek jó legyen.

Szoritok neked és tényleg uralkodj magadon. Hamarosan vége lesz hidd el. Egyre többet tud már a babád, lassan megtanul járni is akkor aztán mehettek reggeltől estig is :)

Egyébként még jó módszer a napló irás is. Kiirod magadból ami bánt és megnyugszol kicsit. A dolgokon lehet nem változtat, de a lelkeden segit. Irj mesét a babádnak , vagy irj neki naplót. Mi vezetünk egy naplót neki. Mindig beleirjuk mik az ujdonságok, vagy csak irunk neki pár sort. Minden bejegyzéshez ragasztunk matricát és majd ha nagy lesz megkapja.

Nincs barátnőd ott ahol laktok? Sokat segitene.

2009. nov. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudunk visszaköltözni de ez tényleg hosszú történet.Nagyon haragszom magamra amiért bántottam a kisfiamat,de utána rettenetesen megbántam sírva rohantam ki a szobából be a fürdőbe elé álltam a tükör elé,és 2 nagy pofont adtam magamnak,csak úgy csattant!Még a fejem is megfájdult!De megérdemeltem.Jelenleg ahol élünk ez egy kisváros,és itt igazán nincs mit látni,szinte csak házakat,és van amikor kimegyünk sétálni,csak mi ketten vagyunk,sehol senki,már szellemvárosnak nevezem.Férjemnek is elmondom a problémámat, szegény fél,nehogy hülyeséget csináljak,Neki el merem mondani a rossz gondolataimat,kitárom a szívem,és Ő nagyon megértő,próbál segíteni.Csak amikor egyedül vagyok a Babámmal akkor mindig előjönnek a hülye agyamban a gondolatok....:(((((
2009. nov. 18. 22:01
 5/14 anonim ***** válasza:
9%
Szedd össze magad! nem lehet igy viselkedni. Magaddal és a babáddal szemben sem. Vegyél erőt magadon és keress magadnak elfoglaltságot. Ha semmit nem tehetsz a visszaköltözésért akkor ez maradt. Életed végéig nem lehetsz depis! A gyeredet fel kell nevelned és annak a gyereknek egészséges lelkű anyukára van szüksége hogy egészségesen fejlődjön. Ha tényleg nem tudsz mit tenni, akkor tényleg fordulj orvoshoz a magad és a párod megnyugtatására. Ha nem süllyedtél mélyre még akkor pedig rázd fel magad! Muszály. Fel kell állni!!!!
2009. nov. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

melyik városban laksz? Milyen gondolataid vannak?

Ne felejtsd el: mindenki a saját maga sorsának a kovácsa, ha Neked nem jó ott, akkor miért nem lépsz?

Tudod, mi is elkövettük azt a hibát, hogy kiköltöztünk egy Budapest környéki lakóparkba, ami kb. egy tanya színvonalával vetekszik, lemegyünk sétálni a picimmel és kb. találkozok közben 3 emberrel. Ismerősök, barátok nincsenek. Csábító volt a nyugalom, a csend, de 4 hónap elég volt rá, hogy rájöjjek, így nem lehet élni! El sem tudom képzelni, hogy mit csinálnék itt egy totyogóval (most 4 hónapos a babám) jövő tavasztól. Ezért már eldöntött dolog, hogy jövő tavasszal elköltözünk innen, vissza Pestre valamilyen normális infrastruktúrájú helyre. Érzem én is az elszigetelődést. Változtatni kell. Ennyi. A gyerekedet pedig TISZTELD és nem lesz több kiborulásod vele szemben.

2009. nov. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Naplót vezetek minden nap.MagneB6-ot szedem.Sajnos nincs társaság akihez mehetnék,vagy jönnének.Akik voltak azok szépen(nem tudom miért) "lemorzsolódtak".Pesttől 60 km-re lakunk.Hát igen sokszor felébresztem magam,hogy ez így nem mehet tovább,és arra is gondolok,hogy akinek nem lehet gyermeke mit él át,nekem meg itt van egy gyönyörű kisfiú,nyugodt,igaz amikor olyan napja van akkor hiszti,de ez természetes.Hogy mikre gondolok?Sajnos a legrosszabbakra..:((( Nem vagyok rá büszke,sőt!nagyon haragszom magamra!Olyan jó lenne ha reggelre örökre eltűnne ez a hülye érzés. :(((
2009. nov. 18. 22:42
 8/14 anonim ***** válasza:
Kimozdulni,kimozdulni,kimozdulni!Hétvégenként menjetek el valahova a pároddal,akár babaával,akár baba nélkül ha valakire rá tudjátok bizni.Nem tudom hogy álltok anyagilag,de más nem vállalná be a babát estére 1-2 órára valami baby sittert nem tudtok keriteni aki vigyázna rá mondjuk amég elmentek vacsizni?Biztos van valaki akár a faluban is aki szivesen vállalná,vagy hivd fel a régebbi barátaid,hátha csak azért nem jelentkeznek,mert ugy gondolják ugysincs rájuk időd,kedved.A falutokban nincs más kismama,hidd el nem ciki leszólitani más kismamát séta közben,biztos ő is szivesen venné.Mióta laktok ott?Lehet hogy furán hangzik,de próbálj otthonra valami "kreativ hobbit"keresni magadnak,bármit,fess vázát,varrjál,akármit amitől sikerélményed lesz.
2009. nov. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az a baj,mint írtam is,hogy itt senki nem barátságos,és sajnos tényleg nincs kire bízzam a gyereket.A régi barátaim meg állandóan dolgoznak vagy nincsenek otthon,na meg Ők úgy gondolják,hogy nem illő üres kézzel jönni,de nincs rá keret,inkább nem jönnek.Pedig mondtam,hogy jöjjenek el,most az ajándékon ne törjék magukat,csak Ők legyenek itt,aztán jönnek a kifogások.Szóval nehéz ez nagyon :((((
2009. nov. 19. 10:57
 10/14 A kérdező kommentje:
5 éve annak,hogy ideköltöztünk,de minek?!
2009. nov. 19. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!