Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne ezt a helyzetet...

Hogyan lehetne ezt a helyzetet kezelni?

Figyelt kérdés

Sosem kedveltem igazán az anyósomat, de nem is volt köztünk semmiféle probléma, mindig normálisan kommunikáltunk egymással, sőt segítettünk is egyásnak, ha kellett. Amúgy kb. 3 havonta egyszer találkozunk.


Azonban az utóbbi időben fenekestül felfordult ez az egész. Miután betöltöttem terhességem 12. hetét, "nyilvánosságra" hoztuk a családtagoknak, hogy babánk lesz. Először az én szüleimnek mondtuk el, hát volt öröm rendesen. Aztán anyóséknak. Após örült, de a "drága mama"... Lek*rvázott, és közölte, hogy csak azért mentem hozzá a kicsi fiához, hogy felcsináltassam magam... Na, kitört a botrány, férjem és apósom is elkezdtek vele üvölteni, hogy hogy mondhat ilyet, aztán fogtuk magunkat férjemmel és szépen hazajöttünk. Azóta csak apóssal beszélünk telefonon (őt nagyon szeretem!), de már háromszor is hallottam, hogy anyós jó hangosan beszól, hogy "már megint azzal a k*rvával beszélsz?". Volt, hogy kihúzta a telefonból a kábelt, miközben apósommal beszéltem (após mondta utólag). Senki nem érti, mi a fene baja van. Még a saját férje sem.

Férjemet nem érdekli (őszintén szólva nem rajong a saját anyjáért, ennek oka van, de ez most mellékes).


Szerintetek? Mi a franc lehet a baja?


2011. júl. 26. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd rá a pi*sába!


Csúnya dolog, de a gyerek feltud nőni nagymama nélkül is!

Mivel nem a saját édesanyád, így gondolom nem vág szíven, hogy ekkora paraszt. És, mint ahogy írtad a férjed sem rajong a saját anyjáért ..


Foglalkozz magaddal, a picivel és a férjeddel!!!

Most már úgyis ez lesz a legfontosabb dolog, semmi más :]


Boldog babavárást!

2011. júl. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nem, szíven azért nem vágott a dolog, de nagyon meglepett. Igazából nem is gondolok rá sokat, csak most beszéltem apóssal fél órája, ilyenkor azért eszembe jut.


Ami bosszant, hogy eleinte hiába kerestem/kerestük az okát ennek a kirohanásnak, nem találtuk. De azért tényleg kíváncsi lennék...


Amúgy meg igen, fel tud nőni egy nagyival is a gyerek, mert az tuti, hogy anyósom ebbe a házba be nem teszi ezek után a lábát!

2011. júl. 26. 12:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A férjed egyke? Mert akkor lehet az a baja, hogy elvetted a pici fiát és most, hogy apa lesz még inkább melletted lesz. Szerintem megfog békélni, egyszer csak elnézést kér(lehet, hogy nem szívből).
2011. júl. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem egyke, van egy 22 éves öccse. És nem hinném, hogy az lenne a probléma, amit leírtál, mert a férjemnek amúgy az a baja az anyjával, hogy amikor kicsik voltak (ő 12, öccse 6), akkor az anyjuk elhagyta őket, 5 évig nem is látták (de szó szerint), aztán após visszafogadta, szóval "drága mama" egyáltalán nem kötődik anyaként a gyerekeihez. Ez sajnos látszik/érezhető is.
2011. júl. 26. 12:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Húh, ez komoly! Hát ezek után én sem engedném a gyerekem közelébe az biztos! Szegény apósod, hogy fogadhatott vissza egy ilyen antiszociális idiótát? Ne foglalkozz vele, csak a jó ég tudja, mi üthetett belé. Neked boldog babavárást és könnyű szülést!
2011. júl. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. júl. 26. 13:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Na, most jött ki belőle, hogy igaziból mit gondol rólad. Legalább van indokod, hogy miért szakítod meg vele a kapcsolatot, az unokáját el is felejtheti -ha az én anyósom lenne, számomra megszűnne létezni. Nem kell gyűlölködni, csak felejtsd el, nézz át rajta. Amúgy azért csinálja, mert úgy érzi a hülye (már bocsánat), hogy most elvesztette a fiát miattatok, nem pedig az egyéb dolgok miatt, amiket ellene tett...
2011. júl. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azóta abszolút megszakítottuk vele a kapcsolatot, csak após hív minket minden héten. Nem is hiányzik amúgy :D

Egyenlőre úgy vagyunk vele, hogy nem láthatja majd az unokáját. Lehet, hogy drasztikus, de végülis a saját gyerekeit sem látta anno 5 évig...

2011. júl. 26. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!