Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol lehet bejelenteni, hogy...

Hol lehet bejelenteni, hogy nem fizet az apa gyerektartást?

Figyelt kérdés
Hónapok óta eltűnt,nem is fizet semmit,nem is látogat. Csak megállapodás alapján fizetett eddig,(agyámhat.nál irtunk papirt,de birósági végzés nincs)nem is volt gond. Azt se tudom,hol lakik,dolgozik-e,semmit nem tudok. Hova mehetnék bejelenteni?
2013. nov. 19. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
A rendőrségen kell először is feljelentést tenni az apa ellen gy.tartás elmulasztása miatt. Ők fel veszik a jegyzőkönyvet és át adják az ügyészségre aztán lehet tárgyalásra menni. Tudom ezt csináltam én is. De gy.tartást azóta sem kapok.
2013. nov. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De fogják keresni,vagy valami? Nincs elérhetősége!
2013. nov. 19. 20:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg fogják neked előlegezni (állam) a gyerektartást, és később az apukán fogják behajtani ha előkerül.
2013. nov. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Először még meg is kell ítéltetni. Megállapodásnak törvényileg semmi jogalapja. Minél előbb el kell inditani a gyerekelhelyezést a bíróságon
2013. nov. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gyámhatóságon lett nyilatkozva az elhelyezésről meg a tartásdij fizetéséről. Az is hivatalos nem?
2013. nov. 20. 09:00
 6/6 anonim ***** válasza:
én írtam a bíróságra levelet ezügyben. nem volt munkahelye az apukának--csak fekete melója, az állam megelőlegezte a gyerektartást, majd amikor tehette alkalom nyílt rá, szépen levonogatta az apukától. a megállapodás az nem megbízható dolog. inkább a munkáltató vonja le bírósági utasításra. ez a biztos pénz.
2013. dec. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!