Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a volt férjem...

Mit tegyek ha a volt férjem nem fizeti a gyerektartást?

Figyelt kérdés

Végrehajtást már kértem, de nincs a nevén semmi és nem az állandó lakcímén lakik. Ráadásul a végrehajtó azon kívül, hogy egyszer felszólította levélben, mást nem csinált/csinál.

A gyámügyhöz sincs értelme fordulnom azt mondták mert több a jövedelmem mint az egy főre jutó 45 Eft. ( az persze már senkit se érdekel, hogy a duplájából se lehet kijönni manapság ebben az országban )

Tehát tanácsot kérnék, mert három év alatt mindössze 5 alkalommal kaptam meg azt a hatalmas 15 Eft-ot amivel havonta támogatnia kéne a fiát....

Köszönöm, mindenkinek aki segíteni tud.

Üdv.Éva


2013. okt. 11. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Munkahelye nincs? Onnan lehet kérni a letiltast,
2013. okt. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jövedelme sincs? Autója vagy más ingóság amiről tudomásod van? Azt hiszem a rendőrségen is tehetsz feljelentést.
2013. okt. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, ennek büntetőjogi következménye van, így a rendőrség segítségét kérd. Volt egy munkatársam akit tartásdíjfizetés elmulasztása miatt körözött a rendőrség.
2013. okt. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Bejelentett munkája nincs, és a nevén sincs semmi.

Igen a feljelentésről hallottam... szeretném elkerülni, nem célom, hogy kicsesszek vele; De szeretném ráébreszteni, hogy 33 évesen a semminél azért többet kéne megtennie az egy szem fiáért. Bele se merek gondolni, hogy gondoskodna jelenleg rólunk ha vele maradunk :(

2013. okt. 11. 11:31
 5/11 anonim ***** válasza:
Igaza van az utólsónak! Az állam megelőlegezi neked, amit rajta hajtanak be, ha más nem akkor leültetik de ez már az ő baja.
2013. okt. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Annak előlegezi meg az állam, akinél az egy főre eső bevétel 57000 ft alatt van. - most néztem meg -

Ennél azért szerencsére több a bevételem, de a nyugodt megélhetéshez jól jönne a megítélt 15 eft. még....

Sajnos a törvények úgy vannak hogy a sok nemfizető jár jól :( és mi akik neveljük elváltan gyermekeinket nem jutunk jogosan ahhoz a pénzhez amit rájuk fordíthatnánk :(

2013. okt. 11. 11:58
 7/11 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján nem lehet a férjeden behajtani. Csak majd ha lesz bejelentett munkája.
2013. okt. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem akarsz vele kicseszni? Azt engeded ,hogy a gyerekeddel Ő kicsesszen?
2013. okt. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A 8/8-as válaszolónak:

ha most feljelentem, és lecsuknák érte, lehet hogy abban a pillanatban elégtétel lenne, de hosszú távon nem oldódik meg a gondunk.

A gyereknek pedig semmikép sem használna. Az apja legalább a kapcsolatot tartja vele havonta.

Én olyan megoldást szeretnék ami hosszú távon megoldja a problémánkat, csak sajnos a fentiek alapján is egyre jobban tudatosul bennem, hogy ez a világ még nem az a világ :( gondolom érted...

2013. okt. 11. 20:49
 10/11 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem, akkor az exférjed él a láthatás jogával, de cserébe egy petákot sem fizet azért, hogy a gyermeketek jobb körülmények között élhessen.

Szép kis apa, mit ne mondjak?!


Én a helyedben a következő látogatása alkalmával leülnék vele és nyugodt hangnemben elmondanám neki, hogy szükségetek van arra az összegre. Ha visszamenőleg nem is, de innentől legyen kedves és küldje a KÖZÖS fiatoknak..

Vázolnám neki, hogy ellenkező esetben jogi útra viszeM ezt a dolgot, persze nyomatékosítva, hogy nem kicseszésképpen. :)


Így kiszámolva kb. fél millió forinttal rövidített meg benneteket. Ha 3 év alatt kemény 45000 forinttal tudott támogatni benneteket, akkor ne légy rest, jelentsd fel bátran! Én ezt tenném. Légy kemény a fiad érdekében!

2013. okt. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!