Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szoltok ehhez? Most olvastam.

Mit szoltok ehhez? Most olvastam.

Figyelt kérdés

Egy asszony elmegy a nőgyógyászhoz, és így szól: - Doktor úr, óriási

bajban vagyok és nagyon nagy szükségem lenne a segítségére. A gyermekem még nincs

egy éves, és megint terhes lettem. Nem akarok ilyen közeli korú gyerekeket.

- Rendben, mit szeretne tőlem? - Azt szeretném, hogy szakítsa meg a

terhességemet, nagyon számítok Önre. Az orvos gondolkodóba esik, majd így

szól:

- Azt hiszem, van egy jobb megoldás, ami az Ön számára is kevésbé veszélyes.

A nő elmosolyodott, gondolván a doki megértette, mit szeretne. Az orvos

folytatta:

- Nézze, hogy ne kelljen egyszerre két kisbabára vigyáznia, öljük meg azt, amelyik az ölében van most. Így tudna egy kicsit

pihenni, mielőtt a másik megszületik.

Ha meg akarjuk ölni az egyiket, mindegy melyik az. Az Ön testére semmi

veszélyt nem jelentene, ha az ölében lévő babát választaná. A hölgy elszörnyedt.

- Na de, doktor úr! Milyen szörnyű! Megölni egy gyereket, az bűn!

- Szerintem is, – mondta az orvos – de nekem úgy tűnt, ez Önnek nem probléma, és azt gondoltam, akkor ez a legjobb megoldás. Az orvos elmosolyodott, érezte, érthető volt az álláspontja.

Sikerült meggyőznie a mamát arról, hogy nincs különbség aközött, hogy egy már megszületett gyereket ölnek meg, vagy azt, aki még az anyaméhben van. A bűn ugyanaz!


2013. nov. 19. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az életbe nem lehetne ezzel bárkit meggyőzni. Mindenkinek van véleménye róla, és ezen egy tanmese nem változtat, ha így gondolja ha úgy.
2013. nov. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Azt, hogy ezt egy fanatikus abortusz ellenes írta. A valóságban ilyet hál istenek nem mondhat az orvos.

Az orvosnak nincs sem joga sem beleszólása abban, hogy ki miért dönt az abortusz mellett.

2013. nov. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
-.-
2013. nov. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok abortusz ellenes. Tudom hogy a valosag mas, en is megtennem ha muszaj volna, csak elgondolkodtato...
2013. nov. 19. 23:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, elgondolkodtató, de erősen túlzó...
2013. nov. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Azért ez nem ilyen egyszerű. Ha valakit rábeszélsz, hogy szülje meg az elvetetni kívánt gyereket, akkor legyél ott akkor is, amikor a férj ezért elhagyja a családját, amikor a gyerek éhezik, vagy nevelőszülőkhöz kerül, vagy stb. Ezek is túlzasok, de legalább annyira élethú lehet, mint a fenti példa.

Szóval vigyázni kell, mert a szavaknak és példázatoknak súlya van. Sokan szeretnek tanácsot adni, de annál kevesebben vállalják a következményeket.

Nincs két egyforma élethelyzet, és egy ilyen fontos döntésbe nem szabad erőszakosan beavatkozni.

Amúgy sokan akkor is elvetetik, ha átérzik ezt a sztorit, csak esetleg utana még szarabb lesz nekik.

2013. nov. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
És kinek elgondolkodtató? Kinek tanácsos?? Azoknak akik az abortusz mellett döntenek, biztos jó okuk van rá. Valamikor az abortusz a szükséges rossz. Annak aki ezt a lépést kénytelen megtenni,annak ez a mese nem lesz sem elgondolkodtató, sem tanácsos.. Aki meg abortusz ellenes, na, az legfeljebb buzgón bólogat, hogy már pedig milyen igaz a mese.. Utána meg, ő az , aki a leghangosabban kiabál, mert a gyerek már megszületett, de éhezik..
2013. nov. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!