Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves koráig hitte, hogy...

Hány éves koráig hitte, hogy a Mikulás létezik, és a Jézuska hozza az ajándékot?

Figyelt kérdés
2013. nov. 24. 14:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%
Ki?
2013. nov. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
jaj,bocsi természetesen a gyerekitek
2013. nov. 24. 14:39
 3/16 anonim ***** válasza:
28%

Én nem emlékszem arra, hogy valaha is valóban hittem benne.

Csak eljátszottuk, és ugyan szégyen, de kutakodtunk titokban az elrejtett ajándékok után :)

És listát is írtunk a Jézuskának, amit olyan helyre raktunk, ahol tudtuk, hogy a szüleink megtalálják.


A mikulás pedig létezik. Minden évben szaladgál az utcán :)

2013. nov. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Az én kisfiam 10 éves koráig
2013. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
13%

Nem etettük ilyen hazugságokkal,mindig tudta hogy mi adunk neki ajándékot, a körítés megvolt ,szóval karácsonyfa díszítés stb, de az ajándékot mi adtuk.

Ovis korában még ő világosított fel néhány társát az igazságról.

2013. nov. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Az én babám még nincs 1 éves. Én annak idején kb. 7 évesen, visszagondolva jó volt hinni hogy léteznek csodák. Mai világban is léteznek csak nem vesszük észre.
2013. nov. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
Válaszolok a kérdésre erre 0 % ? Nem normálisak itt az emberek.
2013. nov. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
A 11 és 9 évesek az idén szembesültek az igazsággal.Már tavaly is pedzegették,főleg iskolatársak hatására,de végül maguktól rákérdeztek én meg elmondtam mi a helyzet.Viszont nagy örömmel mesélgetnek a lassan 3 éves kistesónak a Mikulásról-Jézuskáról.Élvezik a cinkosságot,titkolózást velünk a kicsi elől.
2013. nov. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk sosem volt Jézuskázás, nem vagyunk vallásosak. 6 évesen már egész biztos nem hittem a Mikulásban sem, emlékszem, elsőben a tanító néni megkérdezte, ki tudja, hogy a szüleink ajándékoznak Mikulás-napon, és én mondtam, hogy tudom (ez felnőttként ilyen wtf-szituáció, mi köze a tanító néninek ahhoz, miben hisz mások hatéves gyereke? semmi kíméletesség nem volt benne, el tudom képzelni, hogy a 2-3 gyereken kívül, aki jelentkezett, a többit rosszul érintette, hogy így tudták meg, át vannak verve - mert ha nem kíméletesen tálalják az igazságot, ez annak hat). Visszatérve a karácsonyra, mivel Jézuska nem volt, szerintem a szüleim már a legelejétől azt mondták, egymást ajándékozzuk meg szeretetből.
2013. nov. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%
2 év korkülönbség van a nagyok között.A kisebbik olyan 7 éves lehetett,amikor rájött,hogy mi állunk az ünnepek mögött.A nagyobbik rá 2 évre 10-11 éves korában kérdezett rá az öccsétől.Komolyan még akkor sem akarta elhinni,hogy a csizmába mi rakjuk az ajándékot.A kicsi 4 éves múlt,ő még hisz a létezésükben.
2013. nov. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!