Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnénk mindent megadni a...

Szeretnénk mindent megadni a gyermekemnek, olyan nagy baj ez?

Figyelt kérdés
Az alaphelyzet, hogy albérletben lakunk, és két hitel is van a nyakamon. Én viszont nem szeretném, ha az 5 éves lányom bármiben is hiányt szenvedne, ezért mindent megveszek neki, aminek látom értelmét. Legutóbb egy Ipad miatt csapta ki a balhét, pedig nagyon jó fejlesztő játékok vannak rajta, és szerintem csak a gyerek hasznára válik. Szerintem az a normális, ha az ember mindent megad a gyerekének, más különben minek gyereket vállalni? Ráadásul ő az egyetlen gyermekem, nem lesz több, akkor miért ne?

2013. nov. 25. 15:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom kamukérdés...
2013. nov. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Na, ki vele, kivel van bajod?
2013. nov. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Egy 5 éves gyereknem nem egy ipad válik hasznára, hanem az anyai törődés, ami nem azt jelenti, hogy minden hülyeséget megveszünk a gyereknek. Sokkal boldogabb lesz az a gyerek, és sokkal jobban fog fejlődni, ha te foglalkozol vele, ülsz le vele játszani, kitalálsz fejlesztő programokat, mint az hogy kezébe adsz egy gépet, amit nem is tud és nem is kell teljesen kihasználnia.
2013. nov. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Adj meg mindent neki, aminek értelmét látod, de szerintem az Ipad korai, és 2 hitel mellett nagyon felesleges kiadásnak látom. Igazából a te dolgod, mire költesz, csak nehogy később már semmit ne értékeljen!
2013. nov. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Már miért lenne kamukérdés? Nem értem. Anyámmal van bajom, aki azt hiszi, hogy csak az ő nevelési elvei normálisak, pedig én nagyon is emlékszem, h az én gyerekkorom milyen szar volt.
2013. nov. 25. 15:55
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
És a te nevelési módszered jó?
2013. nov. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%

5 évesnek még babázni, autózni, rajzolni, öltözködni (időjárásnak megfelelően), társasozni és szülőkkel lenni lenne a legjobb dolog a világon.

Én 5 évesen szerintem kidobtam volna az ablakon, ha anyám ilyeneket adott volna és sztem apám is kiverte volna a balhét, jogosan. Örültem pl.: kirakónak (az is fejleszti az agyat), szánkónak, valami videojátéknak, mint pl a tetris.

Origamifüzetnek, színezőnek és nem horribilis összeg.

I padot, okos telefont és társait most is kihajítanám a fenébe a csukott ablakon, ha a mai világ nem követelné meg. Minek nekem kamera egy telefonra? Minek rá? Idegesít!!! :@

Nem hiszem el, hogy egy öt évesnek ilyen kéne. Csak villogni akar.

25/N

2013. nov. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, h az enyém jó, mert boldog a gyerek, hiszen mindene megvan, nem kell szakadt cuccokban járnia, és sok szép játéka van, nem úgy mint nekem gyerekkoromban. Az ipad-en meg sok olyan fejlesztő játék van, amit külön-külön beszerezni legalább ugyanannyiba kerülne, szerintem, és igen is, ez a mai gyerekeknek már alap. Nem akarom, h az én gyerekem legyen az egyetlen, akinek nincs ilyene, mert én még emlékszem, h milyen szar érzés is az.
2013. nov. 25. 16:03
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél fel egy kérdés, hogy mostanában mikor érdemes egy GYEREKNEK I padot venni, hány éves korában? VAgy mit vegyek Neki ami fejleszti is a képességeit?

Sztem I pad ráér az ha már tud olvasni legalább egy ember.


Amúgy én is így nőttem fel, szakadt cuccok nem voltak utcára ugyan, de turiból meg kuka mellől stb voltak.

Egy gyerek attól boldog, hogy szeretik a szülei, minőségi időt töltenek vele, foglalkoznak, szeretnek vele lenni stb.

Szerintem a legtöbb szegény gyereknek nem az a baja (legalábbis nem a fő problémája), hogy másnak bezzeg mindene megvan, neki nincs, hanem az a baja, hogy nem elég, hogy szegények még a szülei is tojnak rá nagy ívben...

2013. nov. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem ettől lesz boldog, ezek mind csak látszat dolgok. Én egyébként sem ismerek olyan 5 évest akinek Ipad-je lenne, és mégis egytől egyig értelmes, okos, boldog gyerekek.
2013. nov. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!