Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz lesz a gyermekemnek?

Rossz lesz a gyermekemnek?

Figyelt kérdés
A mi családunkban nincs más gyermek, testvére még nem lesz a kicsimnek. Én nem tartom az unokatestvéreimmel a kapcsolatot, a párom rokonsága sem jár hozzánk, a miénk sem, csak anyukám. Vannak barátaim, de nem jönnek el hozzánk. Hiába hivom őket, csak igérgetnek, meg kifogásokat találnak, vagy javasolják, hogy menjünk el mi hozzájuk inkább. Szóval mi tudnánk menni minden héten valahová, de hozzánk senki sem jön. Még Húsvétkor is csak 2 látogatónk volt apán és a papán kivül. Ha alig látunk vendégeket a gyermekem boldogtalan lesz majd?
2012. jún. 5. 22:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz rossz, mert nem lesz mihez viszonyítania. Viszont ha nincs eleget emberek, de leginkább korosztály között, könnyen lehetnek szociális problémái később.


Hasonló helyzetben nőttem fel, tinédzserként szívtam, mint a torkosborz, mert nem tudtam a korosztályommal mit kezdeni. Kb 20 éves voltam, mire két polcnyi önfejlesztő könyv után nagyjából belerázódtam - de mindig éreztem a több éves lemaradást a korosztályomtól, szociális értelemben.

2012. jún. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom, de én mindig akkor voltam boldogtalan, amikor vendégek jöttek. A velem egykorúak buták voltak, a felnőttek meg unalmasak.


Nem hiszem, hogy a sok ember jelenléte egyenlő lenne a boldogsággal.

2012. jún. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem hiszem, ha rokonok nem is látogatnak titeket, lesznek barátai az óvodában, suliban, aztán majd a munkahelyén. :-) A legjobb barátnőm, aki már 14 éve a legjobb, szintén egyke, rokonai alig vannak, annyi hogy a nagyszüleit ünnepekkor látja. De ő sem volt sose magányos.
2012. jún. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Utolsó. Ez megnyugtató, de tényleg nem jönnek hozzánk rokok, de amúgy senki sem. Ezen az ajtón nagyon ritkán jönnek be rajtunk kivül. Nagyon rossz érzés. Én ezzel elvagyok, de én is attól félek, hogy a gyermekem antiszociális lesz.
2012. jún. 5. 22:28
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Tényleg ezen múlna egy gyerek boldogsága? Ne már!
2012. jún. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha eleget viszed emberek közé, nem lesz gond. Ovis kora előtt is találkozhat gyerkőcökkel pl. játszótéren.
2012. jún. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is a fiam az egyetlen gyerek a családban, sőt, a baráti társaságban is. Sajnálom miatta szegényt, de neki ez így természetes. Ahogy nekem meg az volt, hogy van egy öcsém, meg négy unokatesóm, akik közel egykorúak velem, és minden nyáron együtt mentünk nagymamámhoz két hétre. Kár, hogy neki ilyen élményei nem lesznek, de hát a 22 éves öcsémnek tuti nem mostanában lesz gyereke, az egy darab lány unokatesóm tuti nem szül 40 éves koráig, a fiúk közül sem fog még senki gyereket vállalni, van közöttük olyan is, aki egyáltalán nem fog, mert nem lehet neki, de nem is akar, szóval ez van.

Mondjuk annyiban szerencsések vagyunk, hogy nálunk mindig van társaság, viszont mindig csak felnőttek. Ezért is szerintem kicsit koravén a fiam. Szeret gyerekekkel lenni, de látom rajta, hogy a felnőttekkel szívesebben kommunikál.

2012. jún. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
És azt hogy csinálod, hogy nálatok mindig van társaság?
2012. jún. 5. 23:00
 9/17 anonim ***** válasza:
12%

Az emberek oda mennek,ahol jól érzik magukat. Elkéne gondolkodni azon,hogy nálatok miért nem.

(Én néha vágyom egy estére vendégek nélkül :) van 3 egyetemiosta gverekünk,valakinek a barátai biztos itt vannak és persze martadnak vacsorára is, mert többen kollégisták, az én barátaim is felugranak,a férjemé is, beállít egy rokon gyerek mert szerelmi bánata van és el kellsírnia, vagy nem akar hazamenni mert összeveszett a szüleivel.....tehát általában ötünkön kívülmég legalább 3 ember ül a vacsoraasztalnál :) én nagyon szeretem és élvezem, néha ha fáradt vagyok akkor vonulok csak el a szobámba)

2012. jún. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Ha jó körülmények között él a gyereked akkor nem lesz boldogtalan,az tök mindegy ha nem jár hozzátok senki,csak ne zárd el a külvilágtól,inkább ti menjetek akkor máshoz
2012. jún. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!