Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtok Bp. -en olyan fotóst...

Tudtok Bp. -en olyan fotóst ajánlani, aki viszonylag olcsón, műteremben csinál jó képeket a babáról/családról?

Figyelt kérdés
Lehetőleg az észak-pesti részen, de Dunakeszi, III. ker. is belefér. 18ezernél olcsóbbat még nem találtam a neten... :(

2013. nov. 26. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
A 18 ezer is irreálisan OLCSÓ egy alhangon kétórás műtermi fotózásért ennek több mint a felét elviszi az amortizáció és a rezsi (áram/fűtés stb...), ha adózik is neki gyakorlatilag semmi sem marad. Egy két órás fotózás műteremben 30-50ezer között van kb. ami már reális.
2013. nov. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek 1. válaszolóval, ennél olcsóbbat ha találsz, azt kétszer meggondolnám, ez is nagyon olcsó....
2013. nov. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jajj... Nekem csak pár db családi fotó kellene, amit karácsonykor oda tudunk adni a nagyszülőknek......


[Ha azt vesszük, hogy egy 2 órás fotózás minimum 30ezer Ft, és naponta mondjuk bevállal egy fotós 3 ilyet (hogy a fennmaradó szabadidejében a retusálásokat, DVD-re írásokat tudja csinálni), akkor neki az naponta 90ezer, ami egy hónapban (20 munkanappal számolva) 1.800.000, plusz ha bejön neki még két-három esküvői fotózás is (ahol ő is eszik-iszik kedvére), akkor alsóhangon is kétmillió Ft-ot keres egy jólmenő fotós havonta.

Na, mindjárt megsajnálom, hogy ki kell neki fizetnie a rezsit és a műterem bérleti díját, úgy, hogy én diplomával bírtam 73ezret keresni havonta.]

2013. nov. 26. 11:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát ez egy ilyen világ :(

Mikor szerveztük az esküvőnket én is azt mondtam a férjemnek, hogy a gyerekünket tuti fotósnak adom :)

De azért nem mindegyiknek jön ennyire be az élet, és biztos nem tudod, de a gépek, amikkel dolgoznak, azok is milliós tételek. A fotós ismerősünk volt, és elég sokat beszélgettünk erről, hogy mennyiben van neki a fotózás (hobbiként kezdte és jól kinőtte magát) 1-1 optika is több százezres tétel, a gépről ne is beszéljünk. Szóval ezt mi meg sem tudjuk becsülni, hogy ténylegesen mennyit keres egy átlagos fotós...még egyszer nem a sztár fotósokra gondolok....

2013. nov. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#3: Nem gondoltad végig amit leírtál.


Egy két órás fotózás után minimum 6-8 óra utómunka következik, ha valaki napi hat órát csak fotózik, mikor dolgozza fel a képeket és készíti el az átadásra szánt készterméket, foglalkozik marketinggel? (DVD lemez, papírképek, naptár, fotókönyv stb...)


De tegyük fel, hogy nagyon jól megy a biznisz, heti öt ilyen fotózást vállal (ez már az utópia kategória) és így havi 600e Ft, évi 7,2M bevételhez jut, de itt már hétvégén is reutsál szóval esküvőkre esélye sincs, főleg ha azt nézed, hogy egy egész napos esküvő feldolgozására infrastruktúrától és gyakorlottságtól függően 80-120 óra munkát illik számolni, akinek egy csöpp esze van az főállásban esküvőfotózik mert másra alig van ideje mellette, sajnos tapasztalatból tudom, hogy szezonban a napi 18-20 óra munka is kevés). A kezdeti befektetés kb. kétmillió forint (fényforrások, fényformálók, fényterelők, objektívek, fényképezőgépvázak, objektívek, számítógép, szoftverek stb..). A fényképezőgépvázakat ilyen igénybevétel és a fejlődés fenntartása miatt minimum kétévente cserélni kell, két félprofi fényképezőgépváz esetén ez évente 700e Ft. Egy lakás bérleti díja (fogalmam sincs Budapesten mennyi, de egy vidéki megyeszékhelyen) havi 50e Ft + Rezsi. A 7,2M Ft bevételből mivel nem lehet KATA-s tehát évente:


- adózás, járulékok stb - kb. 3M Ft (de szerintem ennél több)

- amortizáció és fejlesztés kb. 1M Ft

- bérleti díj + rezsi kb. 800e Ft


ez azt jelenti, hogy fotósunknak (ha megvoltak a kezdeti költségek fedezésére szánt forrásai) marad egy évre mondjuk 2,2 M Ft-ja amit tizenkettővel leosztva marad havi 183ezer forintja. Ha hétvégén is retusál és dolgozik akkor ez heti 56 óra munka (Napi 8 órával számolva) ami kb. 800 Ft-os órabért jelent ami alig több annál amit egy diák egy hipermarketben árufeltöltéssel keres. Miről beszélünk?

2013. nov. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 17.500-ért szokták csinálni, de ez félár! Ha többször mész, kapsz kedvezményt.
2013. nov. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Adapter007 válasza:

...én tudok (igaz nem Bp-n) de nem lesz retuss, sem hozzáértés, pár képet bármelyik fotografi ellövi, mert csak a gombot kell lenyomni, és van egy olcsó DSLR-je. Én azt a szintet csak "kínai"-nak hívom. Ha neked az is megfelel, dobj a fecebookod üzenőfalára egy ilyen kérést, és nézd meg, hogy mi történik :-)


Ha picit igényesebb szolgáltatást szeretnél venni, nézd meg drágább fotósok portfólióját, és ha tetszik, akkor menj hozzá, habár ha az ár határozza meg, hogy mit válassz, akkor nem biztos, hogy elégedett leszel.


Üdv

2013. nov. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!