Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevállaljam baba mellett az...

Bevállaljam baba mellett az egyetemet?

Figyelt kérdés

Az egyetemet nem tudtam elvégezni annak idején, 1 tárgyam maradt a végére, amit nem tudtam megcsinálni, így nem lett diplomám.

Most várandós vagyok, áprilisra várom a babám. Arra gondoltam, hogy szeptembertől újra járnék az egyetemre. Már nincs az a képzés, amit én csináltam, csak hasonló, de 2-3 félévnyi tárgyat kellene megcsinálnom. Az egyetem tőlem 150 km-re van, tehát reggel jó korán indulnék, este mennék haza, de ha kapnék kedvezményes tanrendet a baba miatt, akkor nem kellene bejárnom minden nap, hanem hetente egyszer-kétszer. Anyukám vigyázna a babára addig. Szerintetek érdemes megpróbálni?


2013. nov. 28. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Én ilyen távolságot nem vállalnék be.
2013. nov. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdemesnek érdemes, de kérdés, hogy mennyi idős lesz a baba, amikor egy egész napra otthon hagyod. Ha tervezed szoptatni (remélhetőleg), akkor bizony fél év minimum, mire ott tudod hagyni, de inkább több.

Én egy betegség miatt kórházi kezelésre szorultam napi szinten. 10 hónapos volt akkor a második gyerekem, és napi 6 órát voltam tőle távol. Ezt épp hogy kibírtuk. Én is, mert durrant volna a cicim, meg ő is, mondjuk ő bepótolta amikor haza értem, meg éjjel, mert amúgy már evett mellette szépen sok mindent.

2013. nov. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Október közepén kellene kb először otthagynom hosszabb időre fél nap-egy nap, addigra már majdnem 6 hónapos lesz.
2013. nov. 28. 12:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Estin vagy levelezőn nem lehet megcsinálni?
2013. nov. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos sem esti, sem levelező nincs az adott szakból, pedig ha lenne, én is azt választanám.
2013. nov. 28. 12:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben egy fél évvel, vagy ha nem lehet, akkor egy évvel később mennék.

Egy egy vagy másfél évest már minden további nélkül nagyira lehet hagyni egy egész napra.


Esetleg még azt lehetne megjátszani, hogy jelentkezel, aztán ha úgy érzed, amikor oda juttok, hogy nem vállalható, akkor halasztasz.

2013. nov. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam arra is, hogy később kezdem, ha nagyobb lesz, de akkor, ha bukok valamiből, akkor már nem leszek otthon a babával, hanem vissza kell mennem dolgozni, s akkor meg még nehezebb lenne suliba menni.
2013. nov. 28. 12:56
 8/10 anonim válasza:
Keresztfélévvel nem lehet menni következő félévtől? Akkor már majdnem 1 éves lenne a baba.
2013. nov. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Keresztfélévvel nem, mert van egy őszi féléves tárgy, és arra épül majdnem az összes többi.
2013. nov. 28. 13:02
 10/10 anonim ***** válasza:

De hát miért buknál? Majd felkészülsz! :)


Tovább gondolva a dolgot, itt leginkább az a kérdés, hogy milyen elképzelésed van arról, hogy hogyan szeretnéd tápláálni a babádat, hogy mi a fontos Neked a baba és magad számára.

Ha kizárólagos szoptatást tervezel, és igény szerint, akkor sajnos fél évesen még a fél nap sem kivitelezhető.


Ha sok tejed lesz, akkor van lehetőséged előre lefejni jó sokat és lefagyasztani, akkor az is egy alternatíva, hogy a nagyi azt adj a babának.


Viszont fél éves korban még gyakorlatilag az anyatej a táplálék, a szilárdat csak kóstolgatják a babák, és nem kiszámítható, hogy rákattannak, vagy elutasítják eleinte (mindkét fajta gyerekem volt). Szóval ha abból indulok ki, hogy tejet fogyaszt, akkor az egy dolog, hogy van a fagyóban elég lefejt tej, de a Te tejtermelésed rendesen megcsappan, ha egy napig senki nem szopizza azt a mellet, és a tejcsatorna eltömődés veszélye is fenn áll.


Ha nem zárkózol viszont el attól, hogy tápszert kapjon a baba, akkor azzal megoldható természetesen.


Tehát a kérdés az, hogy mit szeretnél! Nekem az a gondolatom, hogy első baba előtt annyira nem elképzelhető, hogy milyen lesz az egész. Az is kérdés, hogy mennyire vagy laza, hogy oda add, nagyinak. Van anyuka, aki rájön szülés után, hogy ő aztán senkire nem bízza...

Szóval van egy csomó bizonytalan tényező.


Ha lehet, én beiratkoznék és eldönteném később.


Ha viszont fontos Neked a kizárólagos szopi, akkor felejtsd el fél éves korában.

2013. nov. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!