Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Szörnyű anya lesz...

Mit tegyek? Szörnyű anya lesz belőlem? Hogy lehet ezt kezelni? Félek hogy ezért fogom megutálni a gyerek gondolatát, és ha most így ráparázok, mi lesz ha tényleg ott lesz az alkalom? Nem akarok kárt tenni véletlenül sem egy piciben.

Figyelt kérdés
Párommal elég rég óta vagyunk együtt, azonban sem eljegyzés se házasság nincs a láthatáron. Én még tanulok, és még szeretnék is, most 22 vagyok. A szüleitől állandóan megkapom a "mikor lesz már unokánk" kérdéseket. Párom természetesen ezen röhög, nem tűnik föl neki, h az őrületbe kergetnek ezzel. Semmi egzisztenciánk nincs, se ház, se autó SEMMI! Ezen kívül én nagyon szeretek még szórakozni, párom is, tehát nem vagyunk még igazán szülő típusok, mellesleg nem akarok olyan anya lenni, aki hétvégén még koncertre jár. Plusz hozzátartozik -talán ez az ellenszenv méginkább rásegít- hogy iszonyúan félek a terhességtől, az anyaságtól. Régebben evészavaros voltam, nagyon félek a terhesség alatti hízástól. nem attól h kövérebb leszek, hanem h erre hogy reagálok majd. Plusz a szüléstől is, császárral szeretnék, de erre e.ü. okom is van, h miért lenne jobb. Plusz a szoptatástól is viszolygok. Most ez a pumpálás egyre jobban erősíti bennem ezeket az érzéseket, és lassan a kapcsolatunkban is érzem a hatását. Rettegek a terhességtől, már az együttléteinet is bezavarja- hiába védekezünk, engem nem nyugtat meg. Páromtól hiába kérek segítséget, felhúzza az orrát h nekünk sosem lesz gyerekünk, meg unokánk, mert mire unokánk lenne már olyan vének leszünk, meg még szerette volna, ha a nagyszülők is tudnának játszani a gyerekével.
2013. nov. 30. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen rendben van az, hogy 22 évesen nem állsz még készen a babára.

Ha a család, vagy a párod ezzel nyaggat, akkor nyugodtan kérdezd meg tőlük, hogy mégis hová szeretnék hazavinni azt az újszülöttet, ha nektek semmitek nincs? mert azt azért erős túlzásnak érzem, hogy "mindegy, csak szeretet legyen". Szeretettel nem tudod ellátni a babát, mert attól még nem lesz ruhája, bútora, pelenkája st.

Az anyagiakon túl pedig állj a sarkadra, szépen, normálisan pár alkalommal magyarázd el a rokonságnak, hogy bőven ráértek még erre a szülő dologra, ha készen álltok rá.

Hidd el, nagy változás az életetekben, akkor is ha készen álltok rá, nemhogy így...

Ha a család ebből nem ért, tovább szajkózza a hülyeségeket, akkor zárd rövidre, hogy hagyjanak ezzel békén..

A pároddal kell viszont komolyabban erről beszélned mindenképp. KÉrdezd meg, Ő ezt hogyan gondolja, mik a tervei? Az, hogy öregek lesztek, mire gyerekek, unokák lesznek, az elég kevés azért, meg az a véleményem, hogy csak nem azért kellene gyermeket vállalni, mert úgy illik, az a szokás.

Ha Ő készen is áll erre az egészre, de te még ne, akkor szépen mondd el neki, hogy szeretnél élni még, nem vagy készen erre sem fejben, sem máshogy. El kell fogadnia ezt, mivel a Te életed fog gyökeresen megváltozni, Te leszel 0-24-es szolgálatban, neked lesz nehezebb megszervezned akármilyen kimozdulást a baba nélkül.

Szóval beszéljetek erről, sokat...


Arról pedig, hogy viszolyogsz a fizikai részétől a terhességnek szerintem el fog múlni, vagy enyhülni fog legalábbis, ha készen leszel rá. Nem az lesz a fontos majd, hogy fájni fog, vagy hogy kellemetlen-e a szoptatás, hanem összességében szeretnéd majd a babát, a többi meg úgyis kialakul.


Még egy dolog:

Olyan nem lesz, hogy 100 %-ban készen állsz a gyermekvállalásra, hiszen mindenki fél az ismeretlentől. De ha képesek vagytok eltartani a babát és magatokat is, akkor idővel kialakul biztosan benned. Ha 10 év múlva, akkor 10 év múlva..

2013. nov. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hagyd ezeket a dolgokat jelenleg a pi..ba! Nem akartok még gyereket, ennyi! éljetek, majd ha elérkezettnek látjátok az időt, tudni fogjátok.Nem kell ezekkel most foglalkoznod, meg ilyenekkel tuningolnod magad. A kiváncsiskodókat le kell állítani először finoman, aztán kevésbé.Nem nekik szülsz majd, hanem magatoknak. Ők egy másik generáció. Az ő korukban ilyen idősen már szültek a nők, ezt el kell fogadnotok.

Az hogy szülés, szoptatás, terhesség,anyaság...ej ráérünk arra még:)!

2013. nov. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

22 évesen eszembe sem jutott a gyerek. Ne foglalkozz a "pumpálással".

Ha rákérdeznek, modjad azt, hogy majd lesz. Nem kell magyarázkodni. Ha védekeztek, akkor kicsi az esélye a terhességnek.

Teljesen igazad van, hogy csak azért nem szülsz mert nyomás van rajtad. Éld az életedet, es ne vedd fel a megjegyzéseket.

2013. dec. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást! :) Remélem, hogy idővel ez tényleg enyhülni fog... Meg azért megnyugtat, hogy akkor nem én gondolkodok annyira bután ez ügyben ...
2013. dec. 3. 19:00
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát.... Szóval eltelt lassan 7 év, azóta összeházasodtunk, baromi sokmindent megéltünk, sok barátunknak van már gyereke. Nos, jelentem, még mindig nincs gyerekünk, azzal a különbséggel, hogy ez már egyáltalán nem zavar és mostmár ahogy látjuk a barátaink sza*akodását már párom sem akar :D

Szóval talán van esélyünk egy derűs életre

2020. jan. 16. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!