Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magántanárhoz fogok járni...

Magántanárhoz fogok járni felsöfoku angol nyelvizsgát akarok. Nagyon jol beszélem az anglt azt tudni kell . hetente 2 alkalom . Kb mennyi idő kéne h megtanuljam rendesen és meglegyen a felsőfok?

Figyelt kérdés
Iskolába nem akarok járni, azért megyek tanárhoz.1 ora 1200 ft kb
2012. szept. 2. 19:35
 1/2 anonim válasza:
A nyelvtant teljesen biztosan tudnod kell, az igeidőket és a feltételes módot különösen, írásban is és szóban is. Nem árt, ha otthon folyamatosan megy a háttérben valamelyik angol (nem amerikai!) műholdas tv csatorna, hogy szokjad a helyes brit kiejtést is. A heti két alkalom tanulás nem elég. Minden nap kell gyakorolnod, a helyesírást is, összefüggő témák fejtegetését is szóban. Törekedj arra, hogy minél gyorsabban, folyamatosabban beszélj angolul, de eközben persze ne ejts nyelvtani hibákat! Minél több anglicizmus használatával "cizelláld" ki a beszélt szövegedet, de csak olyannal, amiket tényleg használnak az angolok. Ha ezeket intenzíven csinálod, és már megy is, akkor kb. 6 hónap munka után sikerülni fog az angol felsőfok. Persze nem mindegy, hogy most milyen szinten állsz.
2012. okt. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hagyjadmár, túl van misztifikálva:DD

3 évig tanultam gimiben angolt, utolsó évben csináltam egy 90%-os euro középfokot meg egy 94%-os érettségit, aztán 2012-ig csak annyit angoloztam, h angolul néztem a gossip girlt meg a how i met your mothert. 2012 február végén elkezdtem angoltanárhoz járni heti 1x de vele ált. magnóztunk + beszélgettünk, ápr. 20.-n meglett a felsőfokú nyelvvizsgám. Nekem nyelvérzékem van, de a nyelvtan soha az életbe' be nem magoltam volna, és evallom nagyon könnyű volt a nyelvvizsga, gyerekjáték, csak a magnó része az, amire sokat kell gyakorolni.

2013. jún. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!