Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok a Piros vagy a Piroska...

Adnátok a Piros vagy a Piroska nevet a kislányotoknak?

Figyelt kérdés
2013. dec. 1. 21:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
van, aki most is adja, szerintem ódivatú, meg tájjellegű :) :) de kinek a papné, kinek a paplan... :)
2013. dec. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem. De semmivel sem rosszabb, mint fiúnévben a Barna. Azt ma elég sokan adják.
2013. dec. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ismerek egy 6 éves kislányt, akit Piroskának hívnak. Én nem adnám a gyermekemnek, de bizos van akinek ez tetszik. Nekem ez olyan mint a Julianna, meg a Júlia, régies nevek, de most újra divatba jöttek. Lehet, hogy hamarosan a Piroska is divat lesz újra. (Ja, mindig Vágó Piros a rádiós jut eszembe róla)
2013. dec. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem tetszik, de tényleg nem rosszabb, mint a Barna, ahogy valaki írta, nekem is ez ugrott be elsőnek.
2013. dec. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%
Kislányom Ivett Piroska, a nagymama szerette volna, hogy Piroska legyen a 2.neve (párom mamáját hivták igy), aztán úgy alakult, hogy mostmár mi is ezt használjuk, az Ivettet nem lehet becézni, ezért Pircsinek, Pirinek néha Ivettnek szólitjuk. Igazság szerint nekem meg a mai modern nevek nem tetszenek, az iskolában a fél osztályt majd Hannának meg Lilinek hivják, legalább az én lányom majd meg tudják különböztetni a többitől, nem Lili 1., Lili 2, Lili 3. ... lesz a sok közül. Miért, mi van abban ha régi nevet kap egy baba a felmenői után, volt egy évfolyamtársam aki Erzsébet, őt Böbének szólitották, simán jó. Más a ti gyerekeitek különleges, érthetetlen nevén forgatja a szemét. (az előttem válaszolókhoz szólva)
2013. dec. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én Piroska vagyok (anyukám után). Nem igazán volt gondom a nevemmel, jó, persze, nálam is bepróbálkoztak oviban a csúfolódással, de hamar leszereltem őket. Elsőben és gimiben úgyszintén, ott pl első héten az volt a műsor, hogy mondtam, hogy aki tud olyan Piroskás viccet aminek nem ismerem a poénját, annak fizetek egy pizzát... szétvidultuk magunkat, és le is csengett a dolog, mielőtt elkezdődött volna... engem gond nélkül elfogadtam mindig a nevemmel együtt.

A másik, hogy mindenkit lehet csúfolni valamiért, tökmindegy mi a neve, lehet rajta fogást találni, vagy azért mert szemüveges, vagy mert duci, mert idétlenül vihog szőke/barna/mindegymilyen. A gyerekek leleményesek és néha igencsak kegyetlenül tudnak bánni a másik érzéseivel, és aki nem tud kiállni magáért, az hamar perifériára szorul és céltábla lesz. De ez általában legkevésbé sem a névtől függ.

Szóval én ebből a szempontból nem értek egyet azzal, amit írtok, hogy szét fogják szekálni a neve miatt.

Az viszont tény és való, hogy idejemúltnak hat manapság, és nagyon ritka. Anyámon kívül egyetlen vele korú Piroskát ismerek, de az én korosztályomból, vagy pláne fiatalabbak közül senkit. De legalább nem kevernek össze senkivel, és nem kell 3-4-5 másikkal együtt felkapnom a fejem, ha szólítanak.

Egyébként én is a Piros-alakot használom leginkább, kora gyerekkoromtól kezdve így szólít a családon kívül szint mindenki. Külföldön sem volt gondom vele, nincs benne komoly hangtorlódás, sem olyan ékezetes betűk amik miatt összeakad a kintiek nyelve. Az meg külön tetszik nekik, amikor a színre definiálom a jelentést.

A férjem egyébként szerette volna így elnevezni a lányunkat, de a családnévhez egyáltalán nem illett volna, így hagyta magát meggyőzni.

2013. dec. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
48%
Nekem az egyetemen volt Piros (ka nélkül) nevű évfolyamtársam, a 30as éveim végén vagyok, szóval nem túl öreg. De én nem adnám. A Barnát se a fiamnak.
2013. dec. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, nagyon aranyos, vidám név. Én adnám a kislányomnak.
2014. jún. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!