Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell a gyerekorvosnak,...

Miért kell a gyerekorvosnak, védőnőnek, dajkának, óvónőnek karácsonyra ajándékot venni?

Figyelt kérdés
annyi ilyen kérdést olvastam az elmúlt hetekben, és nem igazán értem! az óvónő kap ajándékot az ovi végén, vagy pedagógusnapkor, az oké, megértem, hálából, stb... de a karácsony például családi ünnep. a folyamatos ajándékozástól várják az anyák, hogy jobban bánjanak gyerekeikkel? nekem popónyalásnak tűnik...
2013. dec. 2. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
nekem eszembe se jut...de sokak vesznek már mindenkinek:(
2013. dec. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Ln egyiknek sem vettem,de nem is hallottam arról,hogy a környezetemben bárki vett volna.
2013. dec. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Talán azért, mert a szülő hálás a gyermeke iránti figyelmességért, kedvességért. Még akkor is, ha ez "kötelessége" az adott óvónőnek, orvosnak stb.-nek. Az én lelkemnek is jót tesz, ha a másik ember boldog!

Mi is viszünk az óvónéniknek, dajkanéniknek egy -egy kifejezetten nekik készült rajzot, vagy egy kis csokit karácsonyra, sőt, tovább megyek, a postásunknak is adunk egy szép karácsonyi köszönőlapot, egy kis édességgel, és/vagy apró ajándékkal, SŐT az utcánkban évek óta ugyanazok az emberek viszik el a szemetet, nekik is adunk 1 -1 üveg bort.

NEM vagyunk, gazdagok, 2 gyermeket nevelünk, úton van a harmadik, de ezek a kis figyelmességek teszik szebbé a hétköznapokat, élhetőbbé az életet, varázslatosabbá az ünnepet!

2013. dec. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
az óvónő, dajka esetleg még érthető, de a gyerekorvossal, védőnővel nincs napi kapcsolat, szóval azt tényleg erősen túlzásnak tartom...
2013. dec. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Hát nem tudom, de nekem ez nem is jutott eszembe. Kben is csak tanácsadáson találkozunk vele, a héten voltunk, legközelebb meg január végé megyünk.

Azért , mert megnézi havonta, nem fogok neki venni semmit.

Persze ha olyan eset lenne, mint amit vki írt h sokat jár ki hozzájuk a gyerekhez, akkor vennék vmit, de így nem.

Meg nekem fura is lenne. Minek??!

2013. dec. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nos, en gyerekorvosnak, vedononek soha nem adtam. Semmi extrat nem csinalt egyik se, talalkozni se nagyon tallakoztunk.

Bolcsodeben a gondozonoknek oviban az ovonoknek, a dadusnak adtunk Karacsonyra : hazi sutesu linzert kaptak es egy fenykepalbumot amibe tettem egy kepet a gyerekrol. Evvegere es pedagogusnapra mi sosem vittunk. Evvegere -az oviban, a nagycsoport vegen- kaptak ajandekot a csoportpenzbol, pedagogus napra pedig szinten a csoportpenzbol kaptak egy egy szal viragot.

En azert adtam pluszt, mert a csaladban es a rokonsagban vannak ilyen kicsi gyerekkel foglalkozo emberek es mindig szinte atszellemult arccal meseltek, ha valami ajandekot kaptak a gyerekektol es a legjobban mindig a penzben kifejezve nem tul ertekes dolgoknak orultek. Az egyik mar majd 20 eve dolgozik oviban es meg mindig orzi a fenykepeket, apro targyakat meg a legelejerol.

Voltam olyan szerencses, hogy hasonlo pedagogusokat, kisgyerek neveloket fogtam ki a gyerekemmel, akik nem munkanak, hanem hivatasnak erzik a feladatukat. En pedig halas voltam ezert es aprosagokkal megkoszontem. Ez miert is poponyalas, hogy teged idezzelek?

2013. dec. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Én adtam most a gyerekdokinak,asszisztensnek,meg a védőnőnek!De ők mind nagyon rendesek,akármikor hívható pl a védőnő,felveszi hétvégén,este,mindig segít!

A kisebbik fiam nyitott szívvel született,volt nyáron egy lázgörcse, hát mondanom sem kell,hogy triplán aggódom,ha van valami vele.Az orvosunk mindig nagyon készséges,akármikor felhívom, múltkor az asszisztensével egy fél délutánt telefonálgattam, hogy hogy húzzuk le hatékonyan a pici lázát...szóval igen,én most úgy éreztem szeretném kifejezni a hálámat nekik és ez nem "popsinyalás",legalábbis részemről,hanem egy emberi gesztus!

Hozzáteszem nem volt fogadott dokim egyik szülésemnél sem, nem tömtem az orvosok zsebét minden egyes UH-nál,normális ellátást kaptam.

De az orvost,védőnőt tényleg nagyon sokszor hívogattam munkaidő után,hétvégén.Nem gondolnám,hogy egy kis kedvesség ilyen esetben rossz lenne...

2013. dec. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Óvónőnek,gondozónőnek érthető valami apróság,de a védőnőt és a dokit miért kéne megajándékozni??
2013. dec. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
de gyorsan lettem 100%-ból 54...
2013. dec. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!