Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 10 éves lányom teljesen...

10 éves lányom teljesen kifordult magából, egyszerűen nem ismerek rá, mintha nem is ő lenne! Teljesen tanácstalan vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most kezdte az 5. osztály a lányom, januárban lesz 11 éves, soha nem volt vele semmi gond, eddig kitűnő volt, a legrosszabb jegye a 4-es volt, minden érdekelte, a testvéreivel jól kijött (4 éves öcsi, és 15 éves nővér), egészen az őszi szünetig. Ahogy visszament az iskolába szünet után, teljesen megváltozott. Követelőzik, csúnyán beszél, akaratos lett, az öccsét bántja, a nővérét piszkálja, nem hajlandó tanulni semmit, bömbölteti a zenét és senkire sem hallgat. Mindene meg van, nem szidtuk le semmiért, itthon sem történt semmi olyan ami miatt így viselkedhetne.

A jegyek rontása volt az első, nem szidta le senki, kérdeztük tőle, hogy mi nem megy, segítünk, nézzük át, a válasz az volt, hogy őt nem érdekli és nem fog tanulni, mindenki hagyja békén, próbáltam vele beszélni én is, és a férjem is, de nem használt semmi. A következő az öltözködés lett, illetve a hajvasalás. Nem hajlandó harisnyát húzni, még a mínusz -5 fokban sem, mert az gáz, kifestette a körmeit feketére (eddig nem volt körömfestés, és az iskolában sem engedik), a köröm lakk az egyik osztálytársától van. Folyton azt hajtogatja, hogy vegyünk neki egy hajvasalót, mert mindenki vasalja a haját csak ő nem, és kiközösítik ezért, mellesleg szinte teljesen egyenes haja van. Szerintem 5. osztályban még nem kell hajat vasalni. Nővérének van hajvasalója, de nem használja, a gardróbban el van téve a felső polcra, 2 hete elővette, megégette a fülét, addig dobálta a vasalót még az szét nem tört, és toporzékolt, hogy ez a nővére hibája. Múlthéten előállt azzal, hogy ő be akarja festeni a haját szőkére, mondtam neki, hogy ezzel még várni kellene, szép a haja, a festés tönkreteszi. Csütörtökön hazajött rózsaszín hajjal... kimosható festék volt, de nagyon kiakadtam. Ordítottam vele és én mostam ki a hajából a festéket, ő végig csapkodott. Péntek délután úgy jött haza, hogy nem köszönt senkinek, az öccse a nappaliban játszott, ment fel az emeletre közbe belerúgott. Mondani neki, hogy eddig tűrtem, irány fel a szobába, mindjárt megyek és beszélgetni fogunk. Így is tettem felmentem hozzá, mondtam neki, hogy hallgasson meg, utána én is meghallgatom őt. Elkezdte mondani a magáét, elég csúnya hangnemben, és én kaptam a fejmosást tőle, hogy én vagyok a világ legrosszabb anyukája, és ő el akar menni itthonról, mert őt senki sem érti meg.

Nem tudom mit kellene csinálnom, megverni nem fogom a gyerekemet, nem vagyok az erőszak híve. Gépzeni nem gépezett, a barátnői is csak ide jöttek át, de az utóbbi időben ez sem volt jellemző, szóval még csak eltiltani sem tudtam semmitől.

Nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy az osztálya, és az iskola miatt van ez. Jár az osztályában 1-2 lány, akinek több mindent megengednek otthon, festett haj, magassarkú, műköröm! Beszéltem már a Tanár nő-vel, de ő sem tud mit csinálni, kirakni nem lehet a gyerekeket, a szülővel is beszélt már, de őket nem érdekli, ő is pont olyan, mint a gyereke.

Gondoltam olyanra, hogy átíratom egy másik iskolába félévtől, lehet akkor helyrerázódna a dolog. Tegnap magától kitakarította a szobáját és nem is beszélt vissza, sőt társasjátékozott egyszer az öccsével, és sütit is sütöttünk délután. Holnap iskola, nem tudom mire számíthatok??? Nem szeretném, ha ilyen lenne az én gyerekem, tőlünk nem ezt a nevelést kapta.

Tudom, hogy nagyon hosszú lett, és elolvasni is jó pár perc, de Kérem, akinek van ötlete, hogy mit kellene csinálnom segítsen, el vagyok keseredve.

Köszönöm!


2013. dec. 8. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem pár,pofon,sok beszélgetés fog használni,hiába nem vagy az erőszak híve,úgy tűnik a kislányod pórázát rövidebben kell fogni.
2013. dec. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
valszeg az iskolában rossz társaságba keveredett
2013. dec. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
nem beszélgetni kell vele hanem egy akkorát adni neki hogy a fal adja a másikat.. akkor helyre jön
2013. dec. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A pofon végső esetre marad, most elvileg tanul, ha befejezte megpróbálok vele beszélni!
2013. dec. 8. 14:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem pofozkodnék, ez tényleg ha és egyáltalán szükséges, akkor a legutolsó.

Beszélj vele, kérdezgesd, csináljatok programot kettőtöknek, a nővér, öcsi és apa nélkül, ha valamiért az apjával van jobba, akkor ő beszéljen vele így külön. Ki kell deríteni pontosan hogy miért csinálja, és segíteni neki megoldani a helyzetet. Ha olyan komoly gond van, akkor tényleg vidd el a suliból, bár mindenhol lehet valaki rá rossz hatással, minden iskolában lehet olyan gyerek aki rosszra csábítja. Segíts neki, hogy hogyan kezelje az ilyen szitut, mit mondjon, és biztosítsd, hogy itthon mindig szeretik. Ebben a korban elképesztően nagy a gyerekekre a korosztályuk befolyása, és szerencsétlenségünkre általában a nem jó példa az erős. Muszáj megértetni vele, hogy ez nem helyes.

2013. dec. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

beszélgetn beszélgetni beszélgetni... és mégis miről beszélgessen vele, vagy miről akarsz beszélgetni vele? már rég elmondta mi a baja... a többiek cikizik az iskolában.. és hiába mondod neki hogy jaj ne hallgas rájuk, attól még ki fogják közösíteni... ha te mész be beszélni a gyerekekkel még jobban kikőzősitik mert beköpött anyucinak... max szülőin a többi szülővel tudsz beszélni, de azok meg ugyis az én gyerekem aztán soha.. és hasonló mondatokat fogják szajkozni...


szóval szigor csizmát fel, és az egyetlen beszélgetési alap innentől kezdve az a más gyereke engem nem érdekel mondat.. vagy az iskola váltás..

2013. dec. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Több szülő panaszkodott már, hogy vannak az osztályban olyanok, akik miatt a gyerekük rosszul érzi magát, és próbálnak ők is olyanok lenni. Szülői októberben volt, már akkor felmerült a téma, csak akkor még az én lányom nem volt ebben benne. Vannak barátai az osztályban akiket én is ismerek személyesen, gondolom feltűnt neki, hogy van 1-2 lány aki más, próbált velük is barátkozni, csak hát ők mindenben mások, és azért akarja ő is azt csinálni. Nem fogja!

Meglátom mi lesz holnap, vagy a héten... Attól félek, ha átíratom másik iskolában, ott más gond merül fel, nem tudhatom így előre!

Köszönöm a válaszokat, jöhetnék még, majd megírom mi lett. :)

2013. dec. 8. 15:07
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha csak 1-2 ilyen lány van, vesd fel, hogy őket közösítsék ki.
2013. dec. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
kamaszodik.
2013. dec. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 9/9


a kamaszodás se nem magyarázat se nem ok az ilyen viselkedésre...

2013. dec. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!