Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik azt gondolják, hogy a...

Akik azt gondolják, hogy a béranyaság egy felvállalható intézmény illetve megoldás adott helyzetekre, azok mit gondolnak úgy általában az anyaságról?

Figyelt kérdés

Legtöbbször persze a meleg pasik esetében fordul elő, hogy így szeretnének szülővé válni, de elő fordul sok más esetben, szerencsére egyenlőre még inkább csak külföldön.


Én igazából a béranyaságot elvállaló nőt nem értem. Szerintem az anyaság és az anya-gyerek kapcsolat az egyik legszentebb dolog a világon. Hogyan lehet megválni akár pénzért, akár más haszonért, akár valaki két szép szeméért attól a gyermektől, aki 9 hónapig bennem fejlődött, és utána rám volt utalva a táplálás miatt, meg érzelmileg is rám lett volna utalva?


Ha én kapom a gyermeket, akkor hogyan dolgozom fel azt, hogy elvettem egy nő gyermekét, illetve a gyermektől az anyját, akármit is adtam cserébe, illetve ha tudom, hogy ebben előre megegyeztünk?


És mit fog gondolni maga a gyermek akár a szülő anyjáról, akár a nevelőszüleiről, amikor ezt felnőttként megtudja, illetve felfogja?


Azt is szörnyűnek érzem, ha egy nő tudatosan és előre megfontoltan férfi nélkül vállal gyereket és csak egy spermadonort keres, de ebben az esetben legalább azzal marad a gyerek, aki kihordta és megszülte, tehát az anyjával.


Azt a helyzetet sem tartom jobbnak, amikor a petesejtet is egy másik nő adja, tehát jogilag nem a saját gyermekét adja el a nő.


Egy 27 éves meleg pasi



#anyaság #béranya #legszentebb
2013. dec. 8. 18:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

"És mit fog gondolni maga a gyermek akár a szülő anyjáról, akár a nevelőszüleiről, amikor ezt felnőttként megtudja, illetve felfogja?"


Akkor azt gondolja, hogy a szülei mindent megtettek, hogy ő megszülethessen. És nem a nevelőszülei, mert a legtöbb esetben a megtermékenyített petesejtet a "megrendelőktől"

kapja.


"Azt is szörnyűnek érzem, ha egy nő tudatosan és előre megfontoltan férfi nélkül vállal gyereket és csak egy spermadonort keres, de ebben az esetben legalább azzal marad a gyerek, aki kihordta és megszülte, tehát az anyjával. "


És ezzel mi a baj? Nem olyan olcsó művelet, tehát az anyának biztos háttere van a gyermek felneveléséhez és nyilván szeretné is egy gyereket, csak valami miatt nem lehet. Valószínűleg nem születne annyira rossz helyre.

2013. dec. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól lesz valaki jó anya, hogy benne nő a gyerek. Az a természet velejárója.


"És mit fog gondolni maga a gyermek akár a szülő anyjáról, akár a nevelőszüleiről, amikor ezt felnőttként megtudja, illetve felfogja? "


Mit kellene gondolni, ez min változtat?



Aki kukába dobja is benne nőt,mégsem lesz jó anya.

2013. dec. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
80%
Úgy, hogy a felmagasztalt szent anyai ösztön is csak egy egyszerű biológiai késztetés,amit más tényezők akár teljesen felül is írhatnak, példának okáért a pénz.
2013. dec. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
87%

Igazán nem sokkal másabb, mint egy gyereket örökbe fogadni vagy örökbe adni.


Mellékesen nem feltétlen haszonért csinálja mindenki, van, aki egyszerüen segíteni akar másoknak.

2013. dec. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
70%

Ha a béranyaság az, amikor egy idegen nő, egy idegen párnak kihord egy babát és utána valamilyen haszonért odaadja, azt nem értem. Persze a párt értem, ha valakinek nem lehet gyereke, akkor próbál valamilyen megoldást találni. A béranya meg nyilván a pénzért csinálja, de nem tudom, hogyan lehet ezt kibírni. Én úgy tudom, hogy a béranyába a pár megtermékenyített petesejtét ültetik be, úgyhogy gondolom, eleve nincs olyan lehetősége, hogy megtartsa a babát.

Viszont hallottam olyanról, hogy egy párnak a nő testvére vagy anyukája hordta ki a babát. Ezt teljesen meg tudom érteni, hogy segíteni akart és így tudott is.

Arról meg, hogy egy nő tudatosan férfi nélkül vállal gyereket a mai férfiak tehetnek. Ugyanis egy nő nem várhat 50 éves koráig a babával, a férfiak nagy része meg egyre később akar gyereket.

2013. dec. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
nálunk tiltott a béranyaság ( Mo.-n) én mint meddő nő, ha lehetne és lenne rá pénzem, biztos én is keresnék egy báranyát... hisz akkor a vér szerinti gyermekemet nevelhetném (így marad az örökbe fogadás... bár nem érdekel, hogy genetikailag nincs közöm hozzá ugyanúgy fogom imádni mintha én szültem volna :) ) gondolom a béranyáknak kell egy pszichológusi vizsgálat mielőtt bele vágnak, mert nem lehet könnyű... én ha tehetném, és tudom hogy segíthetek ezzel egy meddő párnak, simán bevállalnám... még csak nem is pénzért... ezt nem szabad úgy felfogni, hogy eladja a gyerekét... hisz alapból nem a saját gyermekét neveli a pocakjában... ilyen esetben amúgy szerintem soha nem saját petesejttel termékenyítenek, épp emiatt.. (nekem legalábbis ez lenne a logikus) de ki tudja... de akkor te azt a nőt is lenézed aki örökbe adja a gyermekét??? anélkül hogy bármit tudnál a hátteréről?? mi van ha a béranya is pl azért vállal el egy ilyet (nem saját petesejttel) mert így biztos jövőt tud biztosítani a saját gyermekeinek?? közben még másnak is segít?? nem ismerjük őket... ne ítélkezzünk...
2013. dec. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
88%

Valószínűleg egy pár nem szórakozásból csinálja ezt, hanem mert saját gyermeket szeretnének és nincs rá más lehetőségük. Ha én ilyen helyzetbe kerülök és béranyát fogadok fel, akkor rá úgy tekintek, mint valami szentre aki világra fogja hozni az én gyermekemet. Még véletlenül sem azt látnám, hogy elvettem tőle azt, ami az övé.

Egyszer volt erről egy dokumentumfilm. Egy béranya nyilatkozott, hogy hogy lehet ezt kibírni. Azt mondta teljesen átformálja a gondolatait, egyszerűen nem saját babaként várja a picit, elfogadja és tudja, hogy ezt másért teszi.

Ez teljesen más, mint amikor mondjuk valaki kihordja és megszüli a babát, majd hihetetlenül nehéz lélekkel örökbe adja, mert tudja, hogy neki nincs lehetősége arra, hogy felnevelje!

Nem tudnék béranya lenni, mert nem tudnám áthangolni erre az agyamat, én is olyasmi beállítottságú vagyok ebben, mint te. Ellenben ha nem lenne más lehetőségem, akkor lehet igénybe venném egy béranya "szolgáltatásait".


A gyermek mit fog gondolni? Miért mit szól egy lombik programból született baba? Csak azért mert nem voltak természetesek a fogantatásának/születésének körülményei, nem lesz lelkileg nyomorult egy gyerek. Szerintem lassan már ez is egy elfogadott módja a társadalomban a gyermekvállalásnak.


Én azt is elfogadom, ha valaki férfi nélkül vállal gyereket és azt tiszta szívéből szeretni fogja. Ellenben azt nem fogadom el, amikor 5 hónapos csecsemőket vernek halálra, kínoznak, éheztetnek, dobnak kukába, vagy ráznak halálra... Ez a nem normális. Adná inkább örökbe olyannak, akinek minden vágya egy kisember, de sajátja nem lehet.

2013. dec. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
17%

"Arról meg, hogy egy nő tudatosan férfi nélkül vállal gyereket a mai férfiak tehetnek. "


Miért? A férfiak rákényszerítik őt?

2013. dec. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
81%
Magyarországon egy darabig nem tiltotta meg az állam a béranyaságot, de csak úgy, hogy rokon volt a béranya. Azzal a meghökkentő, ámde őszinte indokkal tiltotta be Dávid Ibolya annak idején, hogy a minisztériumi jogászok számára túl bonyolult feladat lenne a szabályozás pontosítása.
2013. dec. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, te itt azt nem érted alapvetően, hogy a béranyák nem a saját gyermekeiket hordják ki, hanem más megtermékenyített petesejtjét ültetik be náluk. Nem a saját gyermekét veszed el tőle...


Az ezt vállaló nőket én sem értem ugyan, mert 9 hónap + a szülés, szoptatás alatt, akár saját akár nem, azért kialakul a kötődés, ez nagyon nehéz lehet nekik lelkileg.


Viszont társadalmilag egy jó, vállalható megoldásnak tartom beteg, gyermeknemzésre/kihordásra képtelen egyének és melegek számára, mert így nekik is adott a lehetőség. Erről az oldalról szerintem semmi rossz nincs benne.

2013. dec. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!