Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudok édesanyámnak...

Hogy tudok édesanyámnak segíteni? Súlyos függő.

Figyelt kérdés
Édesanyám alkoholista, milyen doktorhoz tudnék fordulni? Vagy milyen intézetet ajánlotok? Konkrét nevekre vagyok kíváncsi,vagy intézetekre. Szeretnék neki segíteni.

2013. febr. 3. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Hol laktok? A háziorvossal kellene beszélned mindenek előtt, neki tudnia kell, hogy hol van hozzátok legközelebb addiktológia. És persze édesanyáddal is, mert az alkoholelvonó kúra önkéntes. Tehát az ő beleegyezése nélkül, te nem tudsz szinte semmit sem tenni.
2013. febr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt eddig értem, de magán helyre gondoltam. Drasztikus beavatkozásra vagy akármi. A pénz nem számítana, vagy egy orvost akihez eltudnám vinni.
2013. febr. 3. 15:07
 3/7 A kérdező kommentje:
Budapest környékén élünk.
2013. febr. 3. 15:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,talán hülye ötlet,de esetleg ha eldugnád a piát?Bár meglehet,kiborulna,de erre gondoltál már?Az elég drasztikus.

Egyébként van veletek még valaki,vagy ti ketten vagytok egyedül édesanyáddal?

2013. febr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogyan az elsõ is mondja, az anyudnak kell a belegyezése, anélkül sanos semmit sem tudsz tenni.
2013. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Persze, hogy próbáltam eldugni a piát, de egyszerűen lehetetlen. Van egy hatalmas borpincénk... Nem vagyok egyedül, van apukám és egy nővérem (én vagyok a legkisebb) és mindenki csak mondja a magáét, hogy tesznek ellene.De sehol semmi. Megpróbálom kezembe venni a dolgokat.... De apa is szokott inni, volt már családon belüli erőszak is. Már megkértem apát, hogy ne bántsa.. Remélem így teszi de egyszer kétszer már majdnem félholtra verte. Megértem, hogy ilyen élet mellett nehéz józannak maradni... Tudom, h mi áll az ivás háta mögött. Én csak egy intézményt szeretnék.... ahova eltudnám vinni, ha beleegyezne.
2013. febr. 3. 15:29
 7/7 anonim ***** válasza:

AZ anyukád belelegyezése nélkül SEMMIT sem lehet tenni, olyan nincs, hogy akarata ellenére bármilyen kezelésben is részesitik.


De ha valaki NEM akarja abbahagyni, akkor eleve semmi értelme, mert olyan kezelés nincs, amitöl töbé nem tudna inni, ha akar, márpedig csak a fizikai elvonást tudják orvosilag megszüntetni, a pszichikait nem.


Az meg tényleg nem megy, hogy eldugni az italt, mert aki alkoholista, az akkor szerez, akár bünözö módon is.

2013. febr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!