Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyereked semmilyen...

Ha a gyereked semmilyen iskolán kívüli foglalkozásra nem akarna eljárni, akkor kötelezővé tennéd neki?

Figyelt kérdés
pl zenesuli,tánc,edzés,rajzszakkör,hittan,egyebek
2009. nov. 23. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tenném kötelezővé,ha valamit nem szívesen csinál akkor minek kéne csinálnia.

2009. nov. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha ő nem akar járni, akkor ne eröltesd. Te se járnál szivesen pl. néptáncra, ha te ki nem állhatod azt. Előbb utóbb ugyis lesz majd valami, ami felkelti az érdeklődését.Viszont azt meg hagyni kell majd neki, hadd próbálkozzon.
2009. nov. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én nem szülő vagyok,más okból kérdem,csak a ti véleménytekre vagyok kíváncsi,hogy mit tennétek!
2009. nov. 23. 18:17
 4/11 anonim ***** válasza:

Én így utólag bánom, hogy nem jártam semmire sem. Amikor járni akartam, nem engedték a szüleim. Szerintem úgyis lehet találni olyat, amit egy gyerek is szívesen csinál. Én szeretném, majd ha a gyerekem járna.

35L

2009. nov. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen! Pl. zeneiskola feltétlenül, de hangszert választhat. Sport is, de szintén választhat. A divatos, liberális nevelési elvekkel nem mindenben értek egyet. Én is úgy éreztem, hogy erőltetnek a szüleim néhány dolgot, volt, aminél én győztem, aztán máig bánom, hogy abbahagytam... És nagyon sok ismerősöm van aki mai napig sajnálja, hogy a szülei annak idején nem erőltették a zenetanulást, nyelveket, stb. természetesen igyekszem majd úgy irányítani, hogy neki is kedve legyen, és ami még fontosabb, példát mutatni.
2009. nov. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát én gyerekkoromba jó sok szakkört kipróbáltam. Egyik tetszet, másik nem. A redszereséget nem bírtam benne, hogy amikor nem akartam menni mert nem volt kedvem hozzá akkor is menni kellett.


Mi nem eröltetjük majd a lányomat, de valami egyéb nem szokványos dologra szeretném ha járna. Az volna a jó ha kipróbálná a szakkort és csak egy hétre, hónapra kéne befizetni, és ha tetszik akkor jöhet a bérlet, vagy egész tanfolyam.

2009. nov. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem. Épp elég kötelező dolog van az iskolában miért tenném kötelezővé azt ami szabadon választható.
2009. nov. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

az öcsém soha semmiben nem vesz részt, egyszerűen nem foglalkoztatja, anyuék meg nem erőltették. Mégis jó tanuló, osztálymásodik, sokminden érdekli, csak egyszerűen nem jár semmilyen körre, sportra stb. Egyszer megtanult úszni, ennyi. Mégis felnőtt.

Én tornáztam kicsi koromban, sajnálom, hogy abbahagytam.

Szeretném, ha a gyerekem is járna, természetesen csak arra, ami tetszik neki. Majd meglátjuk, mi fog neki tetszeni.

30 hetes kismami

2009. nov. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Kötelezővé" a lányomnak egy dolgot tennék, a mozgást. Erre ma elég kevés hangsúlyt fektetnek a sulikban.

Tánc, sport, udvaron ugrálás - mindegy, de mozogjon.

MInden mást a kedve szerint, aztán majd alakul, hogy mi tetszik neki, ún. kötelező programokkal max. 3 délutánját foglalnám le, és a hétvége tabu! Az kirándulásé, családé legyen.

2009. nov. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem szerettem volna semmi olyasmit amire lehetőségünk adódott, de sosem kényszerítettek. Még szerencse, mert avval nagyon megijesztettek volna.
2009. nov. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!