Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Írnál olyan gyümölcsleves...

Írnál olyan gyümölcsleves receptet, amit a finnyás gyereked is szívesen megeszik? (esetleg tej-, tejtermék menteset, de nem muszáj annak lennie)

Figyelt kérdés
Köszi!
2013. dec. 12. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:

(Esetleg ha beszállna a gyerek is a főzésbe, ő maga készíthetné, vagy legalábbis sok mozzanatot rábíznál, akkor lehet megenné, mert látja hogy készül, ő csinálta...!

Vagy ha csinálnál gyümölcsből állatfigurákat, vagy spongyabobot díszítésül... Némi kreativitás kell.)

2013. dec. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem meg hasznos válasz kell...
2013. dec. 12. 17:36
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Én olyat szoktam csinálni, amiben csak meggy, barack van vagy meggy, alma. 1 csomag fagyasztott meggy, 1 konzerv őszibarack a levével együtt bekerül egy fazékba + felöntöm kb 1-másfél liter vízzel, teszek bele némi cukrot (ízlés szerint). Teatojásba teszek szegfűszeget, szegfűborsot néhány szemet és mehet a fazékba ez is. Elkezdem főzni. Mikor felforr, hagyom kicsit főni és teszek bele 2 filter gyümölcsteát (csak gyümölcs legyen, valamilyen karakteres, pirosbogyós, erdei, epres, málnás, meggyes....). Kb. 5 perc múlva behabarom tejföllel, amibe kb. 2 kanál teljes kiőrlésű zabpehelylisztet szoktam elkeverni. Melegen és hidegen is isteni!!!!!!! A tetejére evés előtt szoktunk fahéjat szórni, vagy ha sok időm van, akkor verek fel tejszínhabot és abból kis felhőket teszek bele.
2013. dec. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

De jó ez a teafilteres ötlet, én is kipróbálom majd!


Én az elején ugyan úgy csinálom, mint az utolsó válaszoló, csak nem tejföllel habarom, hanem vaniliás pundinggal (7 dl tejhez egy közepes zacskó pudingpor). Nem főzök pudingot, csak csomómentesre kikeverem, feloldom a tejben a port, és azt öntöm a gyümölcs(lé)re. Meggylevest, almalevest, vagy vegyesgyümölcslevest (szilva, barack, körte, mikor mit veszek) szoktam csinálni. A meggyet csináltam már puncs ízű pidingporral, úgy is finom.

2013. dec. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

2 féleképpen szoktam:


1, amit az utolsó válaszolók is írtak, kb úgy, meggy befőttet levével +kis vízzel felteszem, ha felforrt akkor habarom, de vaníliás pudinggal (én egy doboz tejfölt összekeverek egy zacskó pudinggal és tejjel felhúzom, kb. 1 decivel, majd óvatosan beleöntöm mert könnyen összekapja.

én csak cukrot és lekvárt teszek bele (1-2 kanál eper lakvárt, attól még finomabb)


a másik ami borzasztóan egyszerű, gyors és isteni finom:

vegyes gyümölcsös konzervet felöntök tejjel, összeturmixolom, cukrozom és kibontok még egy gyümis konzervet, azt csak beleteszem és kész :)

2013. dec. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Nálunk bevált kb. az, amit az első válaszoló írt. A megszokott gyümölcslevest csak azután kezdték megenni a gyerekek, miután friss gyümölcsből kedves figurákat tettem a tányér leves tetejére, illetve a tányér peremére.


Mint kiderült, azzal volt bajuk, hogy néha a kelleténél jobban megfőtt benne a gyümölcs. A legtöbb gyerek ezt találja undorítónak, és ha visszaemlékszem gyerekkoromra, valóban így van. Magával a levével nem volt bajuk, igaz hidegen nem szerették.


Tehát a megoldás, hogy ne főjjön sokáig a gyümölcs, ha befőttből készül, akkor főleg ne! A díszítés 90% garancia a sikerre. Mi ezeket állatfigurás sütiszaggatóval gyártottuk közösen, közös programnak sem utolsó.


Ha csak az a bajod, hogy nincs eddig megszokott recepted, akkor itt több tucatnyit találsz: [link]

2013. dec. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!