Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a párommal...

Hogyan értessem meg a párommal, hogy az nem elég segítség, hogy elvan a gyerekekkel, amíg én munka után főzök-mosok-takarítok? Tehát hogy segítsen be a házimunkába?

Figyelt kérdés

A gyerekek már nem picik (7 és 4 évesek), tehát tök jól elvannak egyedül vagy egymással is egy ideig, ill. akár be is lehet őket vonni a házimunkába, mert szeretnek segíteni.

De ha itthon van a párom hétvégente (mert sokszor dolgozik, ilyenkor persze megcsinálok mindent egyedül), akkor mindig tiltakozik ezellen, hogy ő inkább foglalkozik a gyerekekkel, én meg csináljam nyugodtan, amit kell. Nagyritkán felporszívózik (2 havonta 1x, én hetente szoktam), megcsinálja a kinti dolgokat (ami elenyésző) és ennyi.

Hiába mondtam már el neki rengetegszer, hogy ketten feleannyi idő alatt végeznénk és akkor több időt tudnánk együtt tölteni, ill. pihenni, de nem érti meg. Emiatt sokszor nem is megyünk sehová hétvégén, mert mire mindennel végzek, már du. van és még a nagyszülőket is meg kell látogatni.

Kértem már sokszor szépen, kedvesen, hízelegve, kértem már csúnyán, kiabálva, szinte mindenhogy, de semmi eredmény.

Ő úgy nőtt fel, hogy az apja hétvégente csak a tévét nézte és sörözött, velük sem foglalkozott, az anyja csinált meg mindent otthon és így azon az elven van, hogy ő máris túlteljesítette az apját azzal, hogy foglalkozik a gyerekekkel.

Csak sajnos nem érti meg, hogy nekem meg baromi nehéz úgy helytállnom mindenhol, hogy egyrészről főállásban dolgozom, másrészről minden nap reggel és délután is én hozom-viszem a gyerekeket oviba-suliba, harmadrészt pedig szerinte a házimunka és a főzés is egyedül az én reszortom.

Tanácsokat szeretnék kérni, hogy kinek-hogyan sikerült ilyen szempontból "megnevelnie" a férjét!

Kérem, akinek a férje eleve "jólnevelt" és az első perctől fogva kivette a részét a házimunkából, az most ne jöjjön ide dicsekedni, mert az ilyen válaszokon más kérdéseknél is már majdnem elsírtam magam :(

Köszi!


2013. dec. 13. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom :( kb az én férjem is ilyen, csak ő még a gyerekekkel se magyon akar foglalkozni. Mondjuk Előbb lepucolja az ablakot mint eljàtszon a gyerekekkel, vagy lefeksztik aludni.megoldást nem tudok még én se, de együtt érzek veled.
2013. dec. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Figyelj szerintem már ezt az együttélésetek kezdetén le kellett volna rendezni,átbeszélni,megegyezni.Üljetek le nyugodtan ketten,vegyetek elő egy nagy lapot írjátok le ki mit mikor csinál,és mond el neki,hogy jól esne neked ha segítene,mert ez nem csak a te feladatod,cserébe te is ajánlj fel valamit,tudom,hogy felnőtt de lehet nála ez működik.
2013. dec. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ő már ezt szokta meg nálad is meg otthon is. Vagy megszoksz vagy megszöksz. Ha meg is ígéri csak ideig-óráig fog működni ezt a mintát hozta magával.
2013. dec. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki hogy karácsonyra mosogatógépet, szárítógépet és robotporszívót kérsz, mert nem győzöd egyedül a házimunkát.. hátha ez segít.

Vond be a gyerekeket is a házimunkába. Az én férjem sem túl házias,utál mosogatni én úgy szoktam kérdezni, hogy mosogatsz vagy porszívózol?? És ekkor a porszívózást választja..

2013. dec. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem tuti megoldás,ha:-nem főzöl neki ebédet,nem mosod ki a ruháit,ilyesmi.Tudja meg,hogy ezek a dolgok nem magától érthedőőek,munka van mögötte.
2013. dec. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! És az együttérzést! :)


Sajnos a gyerekek előtt nem éltünk együtt külön lakásban, csak a szülőknél, ami más helyzet volt. Építkeztünk, amikor terhes lettem és amikor 6 hónaposan táppénzre kerültem, tök természetes volt, hogy mindent megcsinálok itthon, majd ugyanígy a gyes alatt is. 5,5 évet voltam itthon a 2 gyerekkel, addig így volt. Hétköznap igyekeztem megcsinálni minden házimunkát, hogy a hétvége csak a pihenésről és az együtt töltött időről szóljon. Max. annyit kértem tőle időnként, hogy amíg olyan dolgot csinálok, amit hétköznap a gyerekek mellett nem tudtam megcsinálni, addig vigyázzon rájuk.

Valószínűleg ez él még benne azóta is és azt hiszi, hogy a házimunka ennyiből áll :)

Lassan 2 éve dolgozom újra és azóta megy ez a szélmalomharc vele. Sajnos sokat dolgozik, így amikor nincs itthon, megcsinálom a dolgokat, de amikor itthon van, egyszerűen nem látja, hogy pl. lejárt a mosógép, ki kéne teregetni, vagy hogy a szennyestartót már nem lehet lecsukni, annyi a mosnivaló vagy hogy csupa morzsa és ragacs az asztal és környéke.

Mosogatógépünk van, na de azt ti is tudjátok, hogy egy konyha takarítás nem csak a mosogatásból áll. 3 méternyi konyhapultunk van + a tűzhely és az étkezőasztal, amiket én minden este le szoktam törölni és elpakolok róla, majd felsöprök és felmosok igény szerint.

A lakásban is minden nap összepakolok, különben hétvégére iszonyú kupi lenne. Ő simán leül a kanapéra úgy, hogy szanaszét vannak hagyva rajta a játékok, újságok stb.

Na mind1, igazából magamnak köszönhetem, mert ő csak megszokta, hogy mindent én csinálok itthon.

Párszor már megfogadtam, hogy nem fogok itthon semmit sem csinálni, de nem bírom ki. Sajnos utálom a kupit és a koszt, meg hát enni is kell adni a gyerekeknek :)

Én azt szeretném, ha ő is így állna hozzá a dolgokhoz, de sajnos bilibe lóg a kezem :)

2013. dec. 14. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!