Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy költözhetünk ki Osztrákok...

Hogy költözhetünk ki Osztrákokhoz a lányommal?

Figyelt kérdés
A kicsi majdnem 1éves. A párom nemrég kezdett kint dolgozni és megbeszéltük hogy jövőre kimegyünk utána. Az érdekelne hogy milyen papírok kellenek hozzá? Illetve kint hogy kell nekiállni pl védőnőt keresni?Januárba kezdenénk intézni. Mennyi ideig tart ez a folyamat? Köszönöm a segítséget

2013. dec. 17. 23:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Vegleges kulfoldre tavozasahoz gyamhivatali engedély kell.

Egyebkent meg csak ki mész es kész. Apuka intézze el neked es a gyereknek a biztosítást, a háziorvost.

2013. dec. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én Németországba szeretném majd intézni, és úgy tudom, hogy itthon le kell mondani a biztosítást, csak úgy lehetsz kint biztosított.
2013. dec. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itthon a Nav és az OEP erre vonatkozó nyomtatványát ki kell tölteni. Az oep kérni fogja a kinti biztosításodról az igazolást, ezzel a magyar tb-d fel lesz függesztve (mivel két országban hivatalosan nem fizethetsz biztosítást). Mondd le a családi pótlékot és kint igényeld meg, de ennek alaposabban utána kell járni (nekem már kint született a fiam, és kint kértem alapból csak családi pótlékot).

A magyar gyermekápolási segélyeket nem kaphatod, ha külföldön élsz (gyes, gyed), ezt is le kell mondanod akkor.

Még nem esedékes, de ha tanköteles lesz a gyermek (vagy óvodaköteles, nem tudom, mikortól él ez otthon), akkor az önkormányzat jó eséllyel megkeres majd, hogy hol a gyerek, ménincs beiratva, ezért érdemes az önkormányzatot ez ügyben is megkeresni.

Ez a hivatalos. Tehát amíg kint nem intéztél semmit, itthon sem kell.

2013. dec. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor kint kezdünk intézkedni
2013. dec. 18. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!