Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti is féltetek a...

Anyukák! Ti is féltetek a babavállalástól? Később hogy alakult?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva rettegek attól, hogy anyuka legyek. Bár még 20 éves vagyok, és ugyebár meg kell érni ehhez a feladathoz, de én nagyon félek attól, hogy netán szülés utáni depresszióba esek és nem fogom szeretni a picit, vagy hogy nem leszek hozzá eléggé türelmes. Bennetek is volt ilyen félelem? És ha igen akkor elmúlt végül? Hány évesen vállaltátok az elsőt? És most hány évesek vagytok?


Minden válaszolónak zöldet küldök! :))) köszi előre is


2013. dec. 19. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Erről szívesen olvasnék én is. Én most vagyok 27, és olyan fura: eddig mindig nagyon szerettem volna babát, kb. úgy 22 éves koromtól. Most viszont elfogott a rettegés a szüléstől, és az az utáni élettől. Na jó, nem rettegés, csak a félsz. Szóval én is kíváncsi volnék a tapasztalatokra. :-)
2013. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia. Èn 20évesen szültem. Akkor nem féltem.


Most 26éves vagyok s így érzem magam mint te ha arra gondolok ,hogy második gyerkőc is legyen.

2013. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én valahogy máshogy vagyok ezzel, nem félek ettől, sőt biztos vagyok benne, hogy jó anya lennék, viszont mégsem érzek semmi késztetést erre egyelőre. én 24 éves vagyok amúgy.
2013. dec. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27 éves koromig eszembe se jutott a gyerekvállalás.. szuper életem volt, volt pénzem, utazgattam egyedül ide-oda, 1 évet az egyik országban dolgoztam, meguntam, továbbmentem másik országba stb. aztán 1,5 éve megismerkedtem a -férjemmel :D és valahogy automatikusan jött minden..házasság, baba (most vagyok a 22. hétben) persze a -szép gondolat elött, hogy mi lenne ha babánk lenne-, átbeszéltem vele, hogy a dolgok meg fognak változni..valoszinüleg én is..bizonyos szabályokat fel kell állitani, mert más lesz a fontossági sorrend..és nem minden ugy történik majd, ahogyan azt eltervezzük. :) én nem félek, ö sem. várjuk az uj kihivásokat.
2013. dec. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én féltem, aztán 23 évesen nem tervezettem teherbe estem. Most a másik szobában szuszog a három hónapos fiam. Én féltem a terhességtől, a szüléstől, a babaápolástól, a szoptatástól, hogy nem tudok vele mit kezdeni, nem tudok vele játszani, féltem a változásoktól, attól, hogy nem fogom tudni szeretni vagy türelmetlen leszek hozzá, ahogy te is írtad. A problémák egy részét a természet megoldotta, gyönyörű terhességem volt és gyors szülésem (habár arra készültem, hogy meghalok a szülőszobán), a szoptatás nem megy, de babaápolásban király vagyok. De szeretem mindennél jobban a fiamat, habár a szülőszobán, mikor rám rakták, nem törtem ki könnyekben, inkább megkönnyebbülést éreztem, hogy túl vagyok a szülésen. Türelmem is néha elfogy, ilyenkor a férjem kezébe adom és hálát adok Istennek, hogy nem egyedül kell nevelnem. A játék meg, amit most igényel kimerül abban, hogy rámosolygok, és rázok egy csörgőt, vagy éneklek neki, ez leköti simán egy órára is. :-) Most félek a hozzátáplálástól, a szobatisztaságra szoktatástól, az ovitól, a sulitól, a buliktól, a kamasz évektől, hogy nehogy anyámasszony katonáját neveljek, de ne is legyen egy érzéketlen tuskó, hogy tudjak elég útravalót adni neki az élethez, hogy el tudjam engedni, mikor szükséges lesz, hogy ne az én meg nem valósított álmaimat akarjam vele megvalósíttatni, hogy a félelmeimet ne adjam át neki, úgyhogy félni való szerintem mindig van. De minden megoldódik.

Engem féltett a szülés utáni depressziótól az orvosom, a védőnőm és a szülésznőm is, mert nehezen éltem meg a terhességet és leginkább a szülés gondolata nyomasztott, a terhességem alatt alig tudtam aludni, de az élet úgy hozta, hogy eddig elkerült ez a rém is, és megnyugtat a tudat, hogyha gond van, akkor van kihez fordulnom, mindhárman megfogadtatták velem, ha érzem, hogy gond van, akkor szólok nekik és segítenek, és mindhárman beszéltek a férjemmel is, hogy milyen jelekre figyeljen oda.

2013. dec. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Ezt nagyon szépen leirtad. :) Én talán azért nem tartok ennyi mindentöl, mert gyerekekkel foglalkozom, a legkisebb 5 honapos a legnagyobb 12 éves. Viszont, ha a szoptatásra gondolok..na igen, van benne valami. Egyik ismerös azt mondta, hogy sima ügy, megy mint a karikacsapás, mig szinte az összes többinél volt valami probléma (vagy a baba nem tudott szopni, vagy a mamának nem volt teje, vagy nagyon fájt nekik a szoptatás..)
2013. dec. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33 éves vagyok, van egy 4 éves, és egy 15 hónapos kisfiam. Az egész kamaszkoromat úgy képzeltem el, hogy fiatal anyuka leszek, de az élet úgy hozta, hogy 29 évesen lettem először anya (előtte 27 évesen elvesztettem egy babát:() Amíg még nem voltak meg a gyermekeim, fel sem merült bennem, hogy ezzel kapcsolatban bármitől is félnem kéne, csak a rózsaszín ködfelhő jutott róla eszembe. Aztán mikor belecsöppentem, bizony ez a felhő van, hogy sötétszürke... , voltak és a mai napig vannak nehézségek, de ezektől nem kell félni, mert mindezzel együtt gyönyörű dolog! Fogadd el, hogy nem leszel tökéletes szülő, nem, valóban nem lesz elég türelmed (nincs az a szülő!:), de azon ne aggódj, hogy nem fogod szeretni. Onnantól minden megváltozik benned, körülötted.. Talán ha választhatnék utólag, csak azon változtatnék, hogy két gyerek között dolgoznék, és a gyerekvállalás előtti korszakomat jobban megélném. Ne aggódj, a természet mindig tudja a dolgát, Te is jó anya leszel!
2013. dec. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Mindenről írtatok, amik bennem is felmerültek, amik aggasztanak és nagyon köszönöm, hogy leírtátok nekem őszintén ezeket a dolgokat. 7. válaszoló: sajnálom az első picidet, remélem hogy csodálatos életed lesz a jövőben!Az 5. válaszolóval nagyon tudok azonosulni. Mindent leírtál, amitől én is tartok vagy ami bennem van. Köszönöm a jókívánságokat, a tanácsokat és Kívánnék nektek elsősorban Boldog Karácsonyt, Sikeres Újévet, de legfőképpen Hosszú, Boldog és Kiegyensúlyozott Életet nektek!!! :) Köszönöm 
2013. dec. 22. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!