Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Még nem nyitottam babaszámlát...

Whiskybaba kérdése:

Még nem nyitottam babaszámlát a kisfiamnak (14hós)! Már elkéstem vele? Vagy még mindig megtehetem?

Figyelt kérdés

(Arra gondolok amire az állam tesz neki a születése végett egy bizonyos összeget és csak 18 évesen veheti fel)


Nem vagyok jártas ezekben a dolgokban. Melyik bankot vagy takarék szövetkezetet ajánlanátok? Mire érdemes odafigyelni? Köszönöm!


2014. jan. 4. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Megteheted.

Viszont már csak az Államkincstárnál tudsz ilyen számlát nyitni és csak személyesen.

2014. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A számlát Start számlának hívják, és itt nyitható:


[link]


A babakötvényről információkat itt olvashatsz:

[link]

2014. jan. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jah, és nem késtél el! :)


"Magyarország babakötvény (illetve a kötvény mögötti számla esetében Start-számla) néven nyújtott állami támogatását, mely minden gyermeknek jár, aki nem töltötte be a 18. életévét, továbbá magyar állampolgárságú és magyarországi lakóhelyű (a 2005. december 31. előtt született gyermekek azonban nem részesülhetnek a kezdeti, egyszeri 42.500 Ft-os kezdő állami támogatásból, minden más tekintetben azonban élvezhetik a babakötvény előnyeit ők is)."

2014. jan. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Olvastam olyat, hogy az állam alapból nyit egy ilyen számlát a magyar államkncstárnál 42500ftal (ide én nem fizethetek be semmit) és még e mellé pluszba nyithatok egy start számlát amire fizethetek be pénzt ami után 10%ot max évi 6000ftot írnak jóvá a befizetéseim után... tehát ez azt jelenti, hogy nem is kell pluszba nyitnom még egy számlát csak ha tudok befizetni még pluszba pénzt? (ami most az anyagi helyzetünkket nézve örülünk ha megérjük a következő hónapot!)


Csak mert eddig abba a tudatba voltam, hogy amíg nem nyitok egy számlát addig az állam nem tudja a kisfiamnak ráutalni a 42500ftot.

2014. jan. 4. 12:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Az állam megnyit egy ilyen számlát és ráhelyezi a pénzt, csak ahhoz, hogy te gyarapítani tudd ezt, vagyis tudj rá befizetni, azt az összeget kell egy Start számlára áthelyezni. És ezt régen lehetett bármilyen pénzintézetnél, ma meg már csak az Államkincstárnál lehet ilyet megoldani. De ahová az Államkincstár helyzete ezt az összeget, azt mindenképpen át kell helyezni egy másikra, amit személyesen kell bemenned a hozzád közel lévő Államkincstár kirendeltségre és ott tudod ezt megtenni.
2014. jan. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Aha.. köszönöm! Bocsánat az agyzsibbasztó kérdéseimért, de így már értem. :)

Tehát mindneképp be kell mennem.

2014. jan. 4. 14:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha javulna az anyagi helyzetek később, akkor ennek a cikknek hasznát veheted:

[link]

2014. jan. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!