Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 hós kisfiamnak nem múlik a...

6 hós kisfiamnak nem múlik a pelenkakiütés! Libero zink krémet vegyek vagy Babylove sensitive krémet?

Figyelt kérdés

Eddig ezeket próbáltam: Sudocrem, Neogranormon, Gabi, Nivea baby, Bepanthen, gyerekorvos által felírt gyógyszertári.

Semmit nem ért egyik sem! Tegnap kibújt az első foga, de a második is látszik már.

Valami tanács?


2013. dec. 2. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
tixozin spray
2013. dec. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

gyakoribb pelenka csere

közben hagyd szellőzni amennyit csak lehet

alaposan törölgesd meg a popsit


am valszeg a fogzástól lett...

2013. dec. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első! Hol kapható ez a spray? Mennyi idő alatt hat? Mát nagyon sajnálom a picimet.
2013. dec. 2. 09:03
 4/9 anonim ***** válasza:
gyógyszertárban, nekünk 1-2 nap alatt rendbe tette
2013. dec. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2013. dec. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

canesten, gyakori szellőztetés (fél órákra vedd le a pelust, tegyél alá pokrócot... hagyd el a popsitörlőt, helyette vizes vagy kamilla teás vattával törölöd át a fenekét és ha nem múlik, vidd el bőrgyógyászhoz.


egyébként hámosítót (sudo, neogranormon, bephanten) csak akkor használj ha piros a feneke mert hozzászokik a bőre és ha kipirosodik, műár nem segít

2013. dec. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányomnak nagyon érzékeny kis bőre van.

Mindig tudtam mikor fogzik, mert azonnal vérvörös volt a kis popója.. :(

Amit én javasolnék:

1. A törlőkendőt felejtsd el.Sima vizes vatta.Ugyanis ilyenkor még a törlőkendőben lévő anyagok is irritálhatják a bőrt.Mikor nagyon durva volt nekünk, akkor én még a vattát is hagytam, és ha kaki volt inkább langyos szappanos vízzel mostam le a csapnál.

2. Bármilyen popsikrémet használsz, azt csak vékonyan.Nem szabad vastagon bekenni, mert a bőrnek azért valamennyit levegőzni kell.

3. Gyakori pelenka csere.Nekünk a napi 10 pelenka szinte alap volt fogzásnál.

4. Ha már tényleg nagyon durva, akkor bepanthen+canesten krém.Szinte ez azonnal segít.De csak vékonyan, és nagyon keveset.


Nekünk ez csak a szobatisztasággal oldódott meg..most már minden jó, de sokat szenvedtünk mi is!!

Ja és csillió-billió pelenkát próbáltam..egyik se segített.

2013. dec. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pelenkát cseréltél már? Tehát próbáltál több fajta pelenkát, hátha másiktól nem lenne ilyen?

És biztos, hogy pelenkakiütés?

Egyébként ha most jön a foga, akkor gondolom a széklete is jobban fel lehet puhulva, az meg esetenként jobban ki tudja csípni a feneküket. De nálunk erre a Neogranormon mindig jó volt. De a Sudocrem-et is nagyon dicsérik. De ezek a felhígult széklet miatti popsipirosodásra jók. De arra tényleg.

2013. dec. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is az egyik kisfiam nagyon érzékeny bőrű, volt már neki is olyan esete, mikor 2hónapig tartott a makacs pelenkakiütés... mindent próbáltunk már az égvilágon.

Végül amit a dokink kevertetett a cinkes elocomos krém, az kezdte el mulasztani. Kb 2hét volt így is, mire helyrejött. ÉN sem használtam popitörlőt, csak vízzel tisztítottam a fenekét. ÉS többször is előjött már neki, de már hamarabb elmulik, mert tudom mit kell tenni.

Nálunk most az vált be, hogy csak pampers pelenkát használok, sajna a többitől - főleg aliberotól nagyon pirosodik egyből. És most a manna naturkozmetium shea vajával kenem a fenekét- bár most nagyon szép neki.

Nekem doki a canestent nem ajánlotta egyébként- de valakinél meg az válik be.


Gyerekorvos tud írni receptre cinkes elokomos krémet egyébként.


A másik két fiamnak soha nem volt ilyen jellegű pelenkakiütése, csak néha egy-egy kicsit pirosodott meg, ha fogzás volt. Nem is használtam velük sudokrémet, neogranormont meg ilyen spécibb krémeket, csak sima gyógyszertári vagy DM-s popikrémeket....

Ugyhogy én is kismillió krémet kipróbáltam. :(

2013. dec. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!