Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mi alapján dönti el, hogy...

Ki mi alapján dönti el, hogy melyik dátumon tartja a gyermek névnapját?

Figyelt kérdés

Pl.a lányom Rebeka.Mi szepemberben tartjuk,de van márciusban is.

A fiamat Alexandernak szeretnénk hívni,de 3 van belöle.


2009. nov. 29. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Amelyik dátum szinpatikus. A fiam Dominik, az is van 2-3 alkalommal, de mivel ő februárban született, nem akartuk egyből utána, igy augusztust választottuk. A lányom Lilien, az is van 3-szor, ő szeptemberi, igy júliust választottuk, de akkor van az eredeti is. Amelyik nektek megfelel.
2009. nov. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bocsi: szimpatikus
2009. nov. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A mi kisfiunkat Zéténynek hívják. Névnap február 22, vagy december 23. Februárban fogjuk neki tartani, és pont azon a napon van anyósom születésnapja is:)
2009. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én Zsuzsanna vagyok, nem volt kérdés, hogy februárban lesz a névnapom. Pedig rá egy hétre van a szülinapom is, így nekem az augusztus jobb lett volna. De az ilyen alap neveknek van kialakult rendszere, pl a legtöbb Zoltán nőnapkor tartja pedig van belőle rengeteg. A gyerekét már úgy választom ki, hogy ne essen lehetőleg másik ünnep közvetlen közelébe, meg persze szimpátia alapján.
2009. nov. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kiválasztott névnapon született:) Ezért is választottuk a másik dátumot, ami augusztusban van, a másik, hogy karácsony környékén született, így mindenképp az augusztusi marad-ne érezze összefolytnak az ünnepeket.
2009. nov. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elvileg az lenne a szabály, hogy a születésnapot követő 1. névnapot kell tartani.

De vannak a "szentek", azokat pl. mindenki a szent napján tartja. Pl. Lászlók Szt. László napján (jún. 27).

Aztán vannak a népszerű nevek, ott a többséghez igazodnak.

Mi is bajban vagyunk.

Mira a lányom, a naptárban Mirella van (máj 21., szept 21.), ami a Míra olasz becenevéből lett önálló név. Na igen, de Míra napja máj. 10., szept. 21.

Logikus, hogy tartsuk a szept. 21-et, de okt. végén született! Ráadásul Mira nincs (még) a naptárban. Én úgy döntöttem, hogy eredet szerint legyen a szeptember. A logikát és a hagyomány elvét mellőztem. :)

2009. nov. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

jól írta v.ki, hogy mindig a szülinaphoz legközelebb eső névnapon "kell", illik tartani.

ismerősöm Tamás. márc. 6-án született, márc. 7-én van a névnapja. Hiába van még száz Tamás-nap a naptárban, a szülinaphoz legközelebb esőn tartja.

2009. nov. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!