Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A két keresztnevű babáitoknak...

A két keresztnevű babáitoknak mind a két nevének névnapját tartjátok vagy csak a főnevének? Hülyeség lenne évente két napot ünnepelni ez esetben?

Figyelt kérdés
2009. okt. 27. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem csak a főnévnek szokás, nekem is két keresztnevem van, de a 2-at sose ünnepeltem. Nem is használom, csak az anyakönyvikivonatomon, meg a személyimben szerepel.

2009. okt. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bizony hülyeség :) Célszerű a névnapot is úgy megválasztani, ha netán több is van belőle, hogy lehetőleg ne legyen más családi ünnep közelében, ha szerettek sokszor ünnepelni, ha pedig szeretitek összevonni az ünneplést (a gyerekek ezt nem nagyon szokták szeretni), akkor közelbe. Van olyan ismerősöm, igaz, ő már nem gyerek, de mindkét nevét használja, a család inkább a fő nevét, de barátok közt sokan a másikat. Őt a család egyszer köszönti, de a barátok, akik a másik néven szólítják a másik névnapon köszöntik. Családon belül kettőt tartani már kicsit túlzás szerintem.
2009. okt. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. okt. 27. 21:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem két nevem van, de sose ünnepeltük a másodikat, nem is szólít úgy senki. A fiamnak is kettő van, neki a másodikat használjuk, és csak azt ünnepeljük.
2009. okt. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!