Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után 1-2 napra hogy...

Szülés után 1-2 napra hogy néz ki a kismama pocakja? Mennyire ereszkedik vissza pár nap alatta bőr?

Figyelt kérdés
Épp nézegettem egy képet (nem részletezem ki van rajta, ismert személy)és rá egy napra még szinte ugyanolyan nagy hasa volt, szülés után. Ténleg nem akarok okoskodni, de miután kijön a baba, a magzatvíz, azután csak kisebb lesz, vagy nem így van ? Szűval ténleg még utna is van akinek annyira nem húzódik vissza a bőre hogy olyan nagy még a hasa?

2014. jan. 4. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Picivel lett csak kisebb a hasam, a bőr is feszült rajta, mint ha még benne lenne a babám. Szép fokozatosan húzódik vissza, két hónapja szültem, de még mindig van egy pici hasam. Ez nem egy leeresztett lufihoz hasonló folyamat. Nem úgy néz ki, hogy kijön a baba, kifolyik a víz, a pocak meg összeesik. A méretért a méhizomat is felelős, annak pedig idő kell, mire eredeti méretére összehúzódik újra. Az izom pedig puha, de nem annyira löttyedt, mint ahogy egy lufi kinéz :)
2014. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, idő kell neki. Vannak ilyen has leszorító övek, kipróbáltam, de baromi kényelmetlen, nem bírtam hordani. Nem tudom, mennyi idő volt, mire visszahúzódott, mivel volt rajtam fölösleg is rendesen.
2014. jan. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a választ !:)
2014. jan. 4. 21:29
 4/9 A kérdező kommentje:
*válaszokat
2014. jan. 4. 21:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak bőr maradt szülés után, annak kellett 1-2 hét mire visszaállt, a hasam mondjuk terhesen is kicsi volt. A bőr nem megy mindegy vissza pár nap alatt, inkább csak a méh húzódik vissza. Aki kevésbé szerencsés az meg szülés után is úgy néz ki egy darabig mint aki parhonapos terhes. Ez genetika kérdése is.
2014. jan. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én hasam pontosan úgy nézett ki mint egy kibötött lufi. :-) Csak bőr maradt. Kb. 2 hónap alatt az is visszaállt eredeti állapotra.

Van aki meg kismamanadrágot hord még szülés után is a pocakja miatt.

2014. jan. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőmnek, aki nemrég szült, szülés utáni napon olyan volt a hasa, mint egy 6-7 hónapos kismamának, 1 hónap múlva mint egy 4 hónaposnak és 3 hónap múlva már csak az előtte rajta lévő kicsi felesleg volt. Sógornőmnek császár után 3 nappal olyan volt, mint egy 5 hónapos pocak, 4 hónap múlva pont olyan lapos volt a hasa, mint terhesség előtt. Szóval elsőre ijesztő, de sok példa mutatja, hogy előbb-utóbb visszamegy a has :).
2014. jan. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

sokan hordanak ilyen hasleszorítós valamit is. Emlékszem, mikor Katalin hercegnő megszült, külön megdicsérték, hogy nem használt haskötőt a nyilvános megjelenésein, és ezzel pozitív példát mutatott a brit kismamáknak :)


[link]


ez nem a legjobb kép, de a lényeg látszik:

[link]

2014. jan. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szép fokozatosan húzódik vissza. aki 170-nél magsabb annak kisebb hasa lesz
2022. febr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!