Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahhoz, hogy én kapjam a...

Ahhoz, hogy én kapjam a családi pótlékot, össze kell házasodnunk?

Figyelt kérdés

24 hkm vagyok, a 2. közös baba a párommal. Kisfiam 2 éves lesz májusban. Van egy kislánya a páromnak akit közösen nevelünk, egy háztartásban, lassan 3 éve. Ha megszületik a pici, jöhet mind a 3 családi pótlék az én nevemre, és megkapjuk a 16.000/gyermek?


Előre is köszönöm aki segít!



2014. jan. 5. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Huh, ezt a mák tudna biztosra megmondani.
2014. jan. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg egyszerűbb, ha a párod kapja az összes gyerekre, de ez nagyon speciális helyzet, MÁK-ot kérdezd tényleg.
2014. jan. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Biztos ,hogy te nem kaphatod a párod kislánya utána, szülőnek vagy a hivatalos gondviselő kaphatja. De nem mindegy , ha közös kasszán vagytok?
2014. jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De végülis mindegy, hogy az ő számlájára jön-e vagy az enyémre, csak érdeklődtem. De utánakérdezek a MÁK-nál is. Köszönöm.
2014. jan. 5. 11:07
 5/10 anonim ***** válasza:

3!

Azert nem mindegy, mert az összeg magasabb harom gyereknel gyerekenkent, mint kettőnél es sok tamogatas jár harom gyerekre, ami kettő plusz egyre nem.

2014. jan. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

5-ös ebben igazad van ill. lenne. Erre nem is gondoltam, De sajnos jogi értelemben a párja gyerekéhez nincs köze. Ennyi erővel én is kérhetném azt a pénzt.:))

2014. jan. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az adókedvezményt is az veheti igénybe, aki a családi pótlékot kapja, ha nem vagytok összeházasodva....3 gyereknél pedig az is nagy pénz. Ezt is feltétlen kérdezd meg...
2014. jan. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ki jogosult nevelési ellátásra?


Nevelési ellátásra jogosult:


a saját háztartásban nevelt gyermek vér szerinti, vagy örökbe fogadó szülője,

a saját háztartásban nevelt gyermek szülőjével együtt élő házastárs,

az a személy, aki a saját háztartásában nevelt gyermeket örökbe kívánja fogadni, és az erre irányuló eljárás már folyamatban van (a fentiek elnevezése együttesen: szülő)

a nevelőszülő, a hivatásos nevelőszülő a gyám,

akinél a gyermeket a Gyvt. alapján ideiglenes hatállyal elhelyezték (1997. évi XXXI. törvény (Gyvt.) 72. § (1) bekezdés),

a gyermekotthon vezetője a gyermekotthonban nevelt,



Tehat ossze kell házasodnotok hozza.

2014. jan. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

És ha összeházasodunk, attól még a kislány vér szerinti anyja köteles fizetni a gyerektartást?

(Mondjuk nem mintha fizetne, csak behajtónál van az ügy)

2014. jan. 6. 17:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen. Akkor nem kellene neki, ha orokbefogadnad a kicsit.
2014. jan. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!