Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a vízszintesig dönthető hordozókkal / autósülésekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az első babánkat várjuk és segítségre lenne szükségem hordozóval / autósüléssel kapcsolatban.


Viszonylag "messzire" költöztünk a szülőktől és csak nekünk van autónk. Eddig nem is volt probléma az utazással mert bepattantunk az autóba és körbejártuk a rokonságot, most viszont a babával nem tudom, hogy oldjuk majd meg.


A férjem szülei 1 óra 15 percre laknak tőlünk, az én szüleim is kb. 1 óra 15 percre, a nagyszülők pedig 1. 5 órára (autóval).


Mivel viszonylag sokat utaznánk (ha ez egyáltalán megoldható) a távolság miatt a picivel is, ezért elgondolkodtam azon, hogy ezt, hogy tudjuk majd megoldani úgy, hogy ezzel a gerincének ne ártsunk. Mivel nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban csak abból indultam ki amiket az interneten olvastam...


Láttam, hogy vannak vízszintesig dönthető hordozók és autósülések egyaránt.


Viszont a hordozó leírásánál ezt olvastam:


"Vigyázat! Az autósülésben az újszülött legfeljebb fél órát, egy három hónapos csecsemő pedig nem több, mint másfél órát tartózkodhat ülve, és amennyiben a fenti szabályt nem tartjuk be, csigolyakárosodást szenvedhetnek.

A BeSafe ezért dolgozta ki egyedi megoldását, miszerint a háttámla fekvőhelyzetig dönthető. Vigyázat: ezt a funkciót, mozgásban levő autóban nem szabad használni!"


Mi értelme ennek a fekvőhelyzetig dönthető funkciónak ha a babát nem lehet így utaztatni?


Pont az lenne a cél, hogy a pici, még ülni nem tudó babát is biztonságosan vihessünk, anélkül, hogy ezzel tönkretennénk a gerincét.


Akik sokat utaztak, hogy oldották meg? Mit javasoltok?


Előre is köszönöm a segítséget! :)


2014. jan. 5. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekünk vízszintesig dönthető hordozónk van. Autóba kötve a baba méretének megfelelően kellett dönteni a támláját, vízszintesen azt sem szabad bekötni. Viszont nagyobb, mint egy átlagos hordozó, babakocsi vázára pattintva vízszintesre állítottam. (Magán megjegyzésem, hogy egy újszülöttel szerintem nem fogsz sokat autózni. Pár hónapos korától már más a helyzet.)
2014. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Olyan 8-10 hetes kortól gondoltam leghamarabb, persze majd kiderül, hogy ő mennyire fogja ezt díjazni, mert ugye az egy dolog, hogy mi mit szeretnénk... :)


Köszönöm a válaszodat!

2014. jan. 5. 18:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi eleve olyan babakocsit vettünk aminek a mózes része beköthető a hátsó ülésre! És így utazhat bármennyit!


Autósülést 8 hónaposan kapott Be Safet. Dönthető, de persze nem vízszintesig, de majdnem. Elég drága ülés, de megéri.


A hordozót a kocsiba max a közértig használtuk.

2014. jan. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor én is ebben az irányban kutakodok tovább. :)
2014. jan. 5. 19:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Két gyermekem van, maxi cosi Cabrio hordozók új van, volt.

Szerintem tökéletes, az egyi leg biztonságosabb, és leg nagyobb hordozó, 1 éves koráig elfér benne a baba.

Nekünk Nagyik 200-300 km-re laknak, semmi probléma nem volt soha, végig aludták benne a 2-3 órás utat a gyerekek.

A nagy 5 éves, semmi probléma a hátával.

Ezekben a jordozókban úgy fekszik a baba, mintha az öledben lenne.

Van hintának is, abban is olyan pózban van mint a hordozóban, s abban is van naponta 1-2-3 órát.

Most a picivel napi szinte 2-3 órát használom a hordozót, hisz ha megyek a nagyért az oviba, a babakocsi vázára rakom a hordozót, s az oviban csak leveszem a vázról, és viszem magammal az emeletre, nem kell az egész babakocsit felcipelnem az emeletre.

2014. jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!