Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt valaki, aki már...

Van itt valaki, aki már vigyázott más gyerekére, milyen tapasztalataitok vannak, hogyan viseltétek, mennyire volt türelmetek másnak a gyerekéhez?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert én két gyerekre is vigyázom, az egyik 1 éves, a másik 2 múlt és sokszor alig van türelmem, a szüleik körülrajongják őket, minden órában szeretnekeznek, meg hercegnő, hercegfiú, meg kérdezgetik tőlem ugye milyen aranyosak. Oké, rendben ők a szülők, de én nem tudom úgy tekinteni rájuk, mint a szülők és mikor mindenen hisztizik a 2 éves, még akkor is amikor már mindent megpróbálok, kedvesen beszélek hozzá, játszunk, de egy idő után nagyon elegem van és nincs türelmem.
2013. jan. 12. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne vigyázz rájuk.
2013. jan. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én szerettem mindig vigyázni gyerekekre, főleg picikre. Velem elég jól elvoltak, nem volt hiszti meg ilyenek, játszottunk egy csomót. Egyszer voltam kicsit kibukva, mikor egy 1 éves kisfiúra vigyáztam, és kb 1 óráig csak sírt, és kiabált hogy anya anya. Nagyon sajnáltam szegénykémet, olyan kétségbe esett volt:( Ha mégis hisztiznek, el kell terelni a figyelmüket. Én egész abszurd dolgokat mondtam nekik, hogy venni akarok egy elefántot, meg ilyeneket. Egyből nincs sírás, csak kérdések hogy miért, meg hogy hol fog lakni, meg hogy szerett- e a gumicukrot.
2013. jan. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mint minden munkahely ez sem tökéletes, persze, mindenki tud panaszkodni valami miatt. Elvagyok velük, kedvelem őket, ők is szeretnek, bújnak hozzám, de nem úgy ahogy a szüleik és a szülők mintha elvárnák tőlem, hogy mindig körül ugráljam őket úgy, ahogy ők szeretnék.
2013. jan. 12. 17:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem vigyáztam gyerekre, csak tanítottam, kis elsőst. Ő nagyon édes volt, hallgatott rám, jól elvoltunk. Ettől függetlenül voltak napok, amikor nyűgösebb, fáradtabb volt - olyankor nagyon nehéz volt vele.


Szerintem ez amúgy attól is függ, hogy milyen a gyerek. Manapság sajnos rengeteg az elkényeztetett gyerek, már egész kicsi, 2-3 éves korban is. Ha ők mindig a kis hercegnők a családban, minden körülöttük forog, a szülők körülrajongják őket... Akkor egyáltalán nem csoda, hogy kibírhatatlanok.

Sajnos manapság van egy ilyen nézet, hogy nem szabad nevelni a gyerekeket, hanem mindent rájuk kell hagyni, és minden, amit csinál "édes". :S

2013. jan. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!