Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 13 évesen lehetek keresztanya?

13 évesen lehetek keresztanya?

Figyelt kérdés
2009. nov. 29. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát szigorú értelemben véve nem lehetnél, mert keresztszülő csak felnőtt lehetne, de azt hiszem ez ebben az esetben csak a paptól függ, hogy engedélyezi-e.

Bérmálkoztál már? Ha igen, akkor próbáld meg meggyőzni a papot, ha esetleg nem engedélyezné, mármint ha tényleg szeretnél keresztanya lenni!

2009. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg vagy keresztelve, voltál bérmálkozó, és jársz templomba rendszeresen, akkor igen.


Keresztszülő feladata


Segít a szülőknek a megkeresztelt gyermek keresztény nevelésében, hit ismeretei gyarapításában és elvezeti őt Jézushoz. Felelőséget vállal érte.

2009. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. válasz nagyon jó!!!!

Csak szerintem 12 évesen ez még nem kivitelezhető.

Nem akarom én leszólni a kérdezőt,csak azt gondolom,hogy a szülők nem biztos,hogy rábíznának egy ilyen felelőség teljes feladatot egy "gyerekre".

Bocs!

Azt gondolom,hogy 12 évesen még gyerek vagy,és nem tudod felmérni ennek a súlyát.De elvileg lehetsz kereszt szülő,csak szerintem nem vagy még elég érett hozzá.

2009. nov. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

tudom h már régi kérdés,de hátha erre jár valaki,akinek fontos.

unokanövérem nem volt bérmálkozó,nem járt rendszeresen templomba[elsőáldozo volt] és 13 v 14 évesen keresztanyuka lett.


egyb nem 12 hanem 13 éves kedves válaszolo..

2010. jún. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok, kedves utolsónak írnám:

ne sértődj meg, de sajnálatos eset. Ezek szerint a pap se vette komolyan az egészet. Érdekes...

2010. jún. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!