Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus keresztelés lenne,...

Katolikus keresztelés lenne, de én református vagyok és már konfirmáltam is lehetek katolikus szertartáson keresztanya?

Figyelt kérdés
Paptól függ, vagy törvény szerint vagy hogy van ez ??
2010. okt. 11. 20:37
 1/7 anonim válasza:
Törvény :D Jó, hogy nem alkotmány :D Talán valami egyházi szabály...
2010. okt. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom a katolikusoknál úgy van. Nekem unokatestvéremet úgy keresztelték meg, hogy a keresztanyja katolikus és református keresztelő volt.
2010. okt. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jól van ...alkotmányxD
2010. okt. 11. 20:44
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
Sajnos ezeket a hazug férgeket nem szabályozza törvény!(az egyházra értem természetesen!)
2010. okt. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos az ilyen barmokat sem tiltja tv a megnyilvánulástól, mint az előttem szóló! Ugyanis erről pl. többekközött az ún. Egyházi törvénykönyv (Corpus Juris Canonici) rendelkezik. Egyébként, kedves Kérdező, nem lehetsz, csak megkeresztelt, lehetőleg megbérmált (bár ettől el lehet tekinteni) katolikus vallású lehet.
2010. okt. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ugyan már örülnek ha valaki keresztelni akar, nemhogy még kikötéseket tegyenek. De alapból egyébként legalább az egyik keresztszülőnek katolikusnak kell lennie.
2010. okt. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy a 0:04-es írta
2010. okt. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!