Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermeked/gyermekeid beszólása...

Gyermeked/gyermekeid beszólásai? Van kedvenc?

Figyelt kérdés
Kislányommal (3 éves)egyik reggel mesét néztünk az ágyban.Odabújtam hozzá és mondtam neki,hogy"nagyon szeretlek" erre az ő válasza:"szeressél csak!Neked az a dolgod,hogy szeress engem"
2014. jan. 6. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fiamnak rengeteg beszólásai voltak

Párat leírok.

5 éves. Óvoda. . A dadus kedvence volt, mert olyan kicsike volt, még a óvodás lányok is babusgatták. Egyszer megkértem, hogy este amikor érte megyek, öltöztesse fel, hogy csak bemegyek érte, és mehessünk is, mert sietnünk kellett.

Így a dadus elkezdte átöltöztetni az utcai ruhába. Persze a harisnyával neki is meggyűlt a baja mint nekem szokott, ugyanis a fiam utálta a harisnyát, és kész harc volt ráadni. A dadus mindennel próbálkozott, a végén már nagyon hízelgett neki,puszilgatta, hogy jó kisfiúk harisnyát vesznek fel stb. Erre a fiam :

-Tudod Ica, te jó nő vagy, csak a cicid kicsi..a harisnyámat azért neked adhatom ha annyira kell. Majd szépen odaadta neki a harisnyát. Én arra mentem be, hogy a dadus vőlegénye vigyorog, Ica a dadus nevet az óvónénikkel. Hát csak kicsit süllyedtem el amikor elmondták a sztorit.

Vagy ott van amikor 7 évesen hazajött a szomszédból a legjobb barátjától. Megtudta, hogy a kis barátjának megint lesz kistesója. A fiam hazajött, és csendben figyelt engem. Jobban mondva a hasamat. Végül rákérdeztem miért bámul ennyire. Erre a lelkem odajön hozzám, megsimogat, és a következőt mondta

- anyukám.. Ugye az én szobám elég kicsi, a tiétek sem nagy, de Karcsinak (ő volt a németjuhász kutyánk) szép nagy háza van. Oda elfér egy kis tesó ha ide is jönni akar egy.. Megegyeztünk??

Később esett le, miért jött a Karcsi házával.

2014. jan. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves fiam,kb 2 éves kora óta gyűjtöm a kis aranyköpéseket,persze mindegyik az adott szituációban volt igazán vicces.

Az első: Odaállt mamája elé nagy szemekkel szét tárta a karját és ennyit mondott teljesen átszellemülve -Mama szeress még! és át karolta lábát,nagyon cuki volt.

A második: Kávéztunk a barátnőimmel, az egyik barátnőm mesélte,hogy az öccse nem csípi a szőke lányokat, kisfiam felém fordult és rezzenéstelen komoly arccal azt mondta,hogy -Anya én sem szeretem ám a szőkéket! haláli volt.

Harmadik:

Kisfiam oda van az esernyőért az tetszik a legjobban neki ahogy kinyitjuk,egyik nap odajött és elkezdte izgatottan mesélni -Apa azt mondta veszünk nekem kisesernyőt,és Apa fel fogja nekem pumpálni! Nagyon édes volt

Beszélgettünk,hogy a bölcsiben kinek van testvére,és szóba került,hogy neki ki a testvére,mondtam,hogy neki még nincs,rám nézett és mondta. -Anya nekem a mama az én testvérem! :D

Bölcsiben történt, az egyik nevelő mesélte el nekem délután,sok a lány alig van fiú,kisfiam egyik délelőtt vizslatta a lányokat,majd azt mondta a nevelőnek -Szép lányok kicsi a cicijük,anyáé nagyobb! Úgy nevettem mikor mesélték.

2014. jan. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is sok volt, az utóbbi napokban az ikerfiaim gyártottak párat, 3,5 évesek:


Nagyon összetartó páros, általában nem akarnak menni egymás nélkül sehova, fürdeni is csak együtt akarnak. Mindig így is van. Kihallgatom őket--ok, nem szép--, annyira jókat csacsognak ketten. Hallom ám:

Az egyik fekszik, másik felül, és mondja:- Megmosom a picike kis fenekedet!--megmosta, aztán odadugta a másiknak a saját fenekét, és:- Te is megmosod az én picike kis fenekemet?!? :-) --ja és mindezt pöszén, nincs s betűjük, sz van helyette.


Ugyanez a kisfiam: mossa a fogát, megunta a drágám, odaáll elém, nyújtja a fogkefét: Anya, inkább vakarózzál meg te! :-)


Le akartam őket fektetni, az egyik nagyon nem akart, közölte hogy nem szeret....mondtam neki hogy azért adj egy puszi!, kaptam is egy hatalmas cuppanóst (ennyire nem szeret! :-)), és persze visszakérdeztem: Most már szeretsz? Igen....nem...majd holnap! :-))

2014. jan. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mikor megszületett a kislányom megkérdeztük a fiamat hogy szeretné-e ha hazavinnénk a kórházból a hugit. Igen!

Pár évvel később a két gyerek vitázott valami játékon, erre a fiam így szólt: "Na jobb ha befejezed a hisztit, mert ha nem tudnád nekem köszönheted hogy anyuék hazahoztak a kórházból téged! Ha nem engedtem volna, te ott maradsz!! XD

2014. jan. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 3,5 éves, ovis.

Sokat beszélgetünk arról, hogy kell szépen viselkednie egy ovisnak. Pl. nem túrjuk az orrunkat, köszönünk stb.


Egyik vasárnap reggel kb. 7kor berohan a szobánkba ezzel:

- Anya, anya felkeltem! Volt egy nagy barna FIKUSZ az orromban, kiszedtem, de nem ettem meg, kidobtam a szőnyegre!

- "Szuper" kisfiam, jó reggelt :)


(természetesen normális család vagyunk és nem ez a megszokott viselkedés nálunk)

2014. jan. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

4 évesem ma:


Összeszidtam, mert rosszalkodott az oviból hazajövet. Ültem az ágyon, ő meg hordta nekem oda a macikat ajándékba, hogy boldog legyek.

Kb. a tizedik plüss után rám néz nagy szemekkel:

- Na, most már megboldogultál?

2014. jan. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!