Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jár-e nekem a gyermek után...

Jár-e nekem a gyermek után járó éves szabadság, ha a vállás után a gyermeket az anyjának ítélte a bíróság, és tőlem megvonták a közös felügyeletet?

Figyelt kérdés

#apa #válás #szabadság #közös felügyeleti jog #gyermek után járó szabadság
2014. jan. 8. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan miért járna? Ez a fajta szabadság a gyermeket nevelőnek jár.
2014. jan. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
A gyermeket nevelő szülőnek jár csak.
2014. jan. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Fontos tudni, hogy a hatályos szabályozás szerint ezek a pótszabadságok mind a két szülőt külön-külön is megilletik és ez igaz az elvált szülőkre is"

[link]

"A pótszabadságra való jogosultság szempontjából kit tekintünk gyermeknek?

A családok támogatásáról szóló törvény szerint a saját háztartásban nevelt vagy gondozott gyermeket

"

"A pótszabadságra való jogosultság szempontjából kit tekintünk gyermeknek?

A saját háztartásban nevelt vagy gondozott gyermeket.

"

nézz utána neten, ott pontosan megtalálod, a kérdésedre a választ!

2014. jan. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

"Fontos tudni, hogy a hatályos szabályozás szerint ezek a pótszabadságok mind a két szülőt külön-külön is megilletik és ez igaz az elvált szülőkre is"

"

"A pótszabadságra való jogosultság szempontjából kit tekintünk gyermeknek?

A saját háztartásban nevelt vagy gondozott gyermeket.

"

Mar nem azert, de ez a ket mondat rendesen úti egymást.

2014. jan. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

igen, jár.

Az új Mt nem szabályozza, hogy csak a gyereket nevelő szülő veheti igénybe, szülőt ír. Korábban csak egy szülő kaphatta, ők döntötték el, melyik.

Most mindkét szülő igénybe veheti, és nem feltétel az sem, hogy a szülő a gyerekkel közös háztartásban éljen, nevelje.


Szóval igen, jár neked. A humánpolitikai Szemlében jelent is meg róla írás az új Mt hatályba lépése után, ha kéred, megkeresem.

2014. jan. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mielőtt feltettem a kérdést, előtte én is böngésztem utána, és azóta még bizonytalanabb vagyok a kérdésben. Bevallom, számomra nem érthető, hogy ebben az esetben jogosult vagyok a pótszabadságra vagy sem.

De olvastam olyanról, hogy hasonló esetben az édesanya élettársa kapta meg, aki egy háztartásban él a gyermekkel. Viszont a jelenlegi feleségem munkahelyén egyértelműen azt mondták, hogy nekem jár. Az én melósomból még várom a választ.

Ha valaki tuti pontosat tud, kérem ossza meg vagy küldje el privátban! Nagyon szépen köszönöm előre is.

2014. jan. 8. 12:43
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
na, ha jár, akkor ez is egy kuka törvény. Nincs veled a gyermek, hiszen azt írtad, a közös felügyeletet megvonták. Akkor miért is járna szabadság?
2014. jan. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól még hétvégente láthatás van ami lehet pénteken is.
2014. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen üti egymást, ezért sem értem az egészet,és emeltem ki mind a két mondatot, és a linket is megosztottam.
2014. jan. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most kaptam visszajelzést a munkahelyem HR-esétől. Azt a tájékoztatást kaptam, hogy nem jár, mert nem a saját háztartásomban van a gyermek.
2014. jan. 8. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!