Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy házaspár akiknek van...

Ha egy házaspár akiknek van egy közös gyerekük vagy több is és úgy döntenek hogy elválnak milyen esetben ítéli ugy a bíroság az anyjuk akarata ellenére hogy az apához kerülnek a gyerekeik?

Figyelt kérdés
2013. szept. 23. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha az apánál van(nak) jobb helyen.

Mindig az számít, hol jobb a gyerek(ek)nek.


Ezt leírtuk már itt párszor...

Ha a szülők nem közösen állapodnak meg az egyik vagy a másik megoldás mellett, akkor a bíróság minden körülményt figyelembe véve, a gyerek érdekeinek megfelelően, mérlegelve dönt.


Ügyvédjelölt

2013. szept. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amikor ugy látják, hogy nála vannak jobb helyen.
2013. szept. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De ez pontosan mit takar?Leginkább az anyagiakat?Mondjuk ha a férjem többet keresne mint én akkor neki ítélné?
2013. szept. 23. 16:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az anyagiak csak abban az esetben számítanak, ha mondjuk az egyik fél hajléktalan, neki nyilván nem fogják odaítélni a gyerekeket. Pusztán azért, mert a volt férjed többet keres, nem fogja megkapni őket. Ha nem sikerül megegyezni, és perre kerül sor, akkor meghallgatnak tanúkat, és rendszerint pszichológus is elbeszélget a gyerekekkel. Az csak egy bizonyos kor fölött (12 vagy 14 év, nem tudom pontosan) kérdezik meg nyíltan, hogy kinél akarnak maradni, de előtte is sok minden kiderülhet pár beszélgetésből.
2013. szept. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég fura kérdés, nem a szülőket nézik, hogy mit akarna vagy mit sem, hanem azt, hogy a gyerek testi lelki fejlődése hol jobb.

Fizetésbeli különbség csak akkor számít ha mondjuk az egyik 30 ezres közmunkás vagy munkanélküli míg a másik 300 ezret keres. Azt nézik pl a gyerek kihez ragaszkodik jobban, hány éves az is számít.

De miért nem egyeztek meg közös felügyeleti jogban,a gyereknek is a legjobb lenne.

2013. szept. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat tényleg!Ez ilyen mi lenne ha kérdés!Még nem vagyok házas sőt gyerekeim sincsenek!De szóba jött már ez a téma és (a többi hosszu)... kiváncsi voltam mert nemtudtam hogy van ez ennyi :)
2013. szept. 23. 19:27
 7/7 A kérdező kommentje:
ja és megnyugtatók a válaszok!!:)
2013. szept. 23. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!