Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A ti gyereketek mikortól...

A ti gyereketek mikortól eszik-iszik önállóan (evőeszközzel, és pohárból)? Ő akarta, vagy ti rásegítettetek?

Figyelt kérdés

A gyerekem 2 éves, beszoktatós a bölcsibe. Mindenki önállóan eszik, iszik. Csak az enyém nem! Teljesen kétségbe vagyok esve! Én nem vagyok egy erőltetős, finoman erőltetős típus. Ha látom, hogy érdekli akkor kezdek el bármi is. Kb egy hete vette ki a kanalat a kezemből először, és próbálkozik önállóan. Pohárból csak akkor iszik, ha itatják, más különben az egész cucc a földön landol.

Én tudom, és azt is vallom, hogy a gyereke fejlődése nem egyforma, és nem is akarok senkire sablont húzni. Nem piszkálok/tam soha senki azért, mert az én fiam érthetően, folyamatosan beszél. Ebből is úgy gondoltam, az enyém hamarabb dumál, a másé meg hamarabb eszik szépen. Na, de teljesen tarkón vágott a dolog, hogy a bölcsiben mindenki rendesen eszik, és nincs cumisüvege senkinek. (19 hótól 3 évesig vannak)



2014. jan. 8. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
kisfiam kb másfél évesen evett ivott önállóan, lányom kb egy éves korától,bár akkor több ment a szája mellé mint bele, de nem volt hajlandó megengedni,hogy etessem, akkor inkább nem evett! Pohárból egyedül pár hónappal később kezdett inni.
2014. jan. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A lányom 2 évesen már egyedül evett és ivott pohárból, totál egyedül mosott fogat is már másfél évesen, nagyon önálló volt. DE!!! Most már lassan 3 éves és még nem beszél mondatokban és még nem is szobatiszta:((

Szóval ne aggódj, nem minden gyerek egyforma. A tied ezen a téren le van kicsit maradva, de beszédben és sok minden másban pedig előrébb jár. A bölcsiben ez nem baj, majd segítenek neki, ezért vannak ott a dadák+ a közösség nagyon ösztönzőleg hat a kicsikre így tuti biztos nagyon hamar rájön arra, hogyan kell egyedül enni és inni. Ezen ne idegeskedj!

2014. jan. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Hát, nagy mókamester, az tuti. Hangosan köszön, meg "kérek még", meg "köszike". Mindenki elismerően bólint, hogy ejha! Nagy szókincse van, ez is tény! De ez a kajálás...

2014. jan. 8. 13:25
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
kb 16 hónaposan már egyedül csinálta,korábban is próbálkozott,mert nem nagyon engedte,hogy segítsek,de ekkorra már nagyrészt meg tudta enni,és nem csak összekente a konyhát.
2014. jan. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 2 éves múlt, inni iszik már jó ideje szépen egyedül pohárból (olyan 1 éves kora körül kezdte), üvegből, bármiből, tölt is magának szépen, de enni nem eszik egyedül.

Illetve enne, csak a levesből pl. csak a levéből kanalaz kb. 3 cseppet, és úgy eszegeti (5 percenként 1 kanál), a sűrűjéből nem vesz, ha villát adok neki darabos ételhez, ugyanez a helyzet, kb. 2 falatot megeszik vele, utána hadonászik, kopogtat, játszik az evőeszközzel.

Tisztán látszik, hogy az evés neki egy dög unalmas dolog, ezért inkább játszik, bohóckodik, stb.

Ha én etetem és adok neki valami játékot az asztalára amivel közben elfoglalja magát, akkor úgy eszik, de ha ráhagyom, kb. 1 nap alatt sem enné meg az ételét.

Ha kenyeret adok neki valamivel, akkor vagy leeszi róla a feltétet és a kenyeret ott hagyja, vagy túrkálja az ujjával, rajzolgat bele (pl. a kenőmájasba).

Ha én etetem, úgy nagy kegyesen harap belőle.

Nálunk is kész tortúra az evészet, engem is néha furdal a lelkiismeret, hogy nem hagyom enni, de amikor megpróbálom, egyszerűen fél óra múlva már nem vagyok képes nézni, hogy mit művel a kajával, és inkább megetetem.

Én is úgy gondolom, hogy van akinek ebben ügyes a gyereke, van akinek meg másban, a kicsik nagyon különbözőek.

De szerintem a csordaszellem miatt majd a tied is hamar meg fogja tanulni, addig meg max. lesz egy kis munkájuk a gondozó néniknek.

2014. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a bölcsibe ezekre a dolgokra nagyon ráállnak,egy picivel többet gyakorlod vele és annyi. Az enyém másfél éves,iszik pohárból,már nem megy mellé,de csak az etetőszékbe adom oda a poharat, van kirágott cumisüvege,iszik flakonból segítséggel,szóval iszik mindendenből,pillanatok alatt rá fog a tiéd is érezni,hogy picit nyeljen,óvatosan,dehát jópár váltás ruha míg ráéreznek.
2014. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
persze nyomkodni kell a piros kezet,biztos jó érzés....
2014. jan. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!


Száradjon le a keze, aki nyomkodja a piros mancsokat!

2014. jan. 8. 14:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam másfél éves korától iszik önállóan pohárból.

Az önálló evéssel kb. 2 éves korában kezdett el foglalkozni, de akkor még elég összekenősen, lefolyósan ment, ezért nem igen volt türelme végigvárni az evést, így célszerűbbnek tartottam, ha segítek neki és megetetem. És kb. 2 és fél éves korára ment olyan jól, hogy önállóan evett, viszont még ekkor sem volt teljesen tökéletes, de már ment és igazán ügyesen 3 éves kora óta megy, amióta óvodába jár.

2014. jan. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!