Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevállalnál így még egy...

Bevállalnál így még egy terhességet?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok. Van 2 gyerekem 2 és 4 évesek. Szeretnénk egy harmadikat is. Viszont a 2 terhességem maga volt a pokol. Mindkettővel szinte végig kórházban voltam, folyamatosan megtartó kezeléseket kaptam már az elejétől. Véreztem, görcsöltem, hánytam, nagyon rosszul voltam. A sok hányástól a 16. héttől nyílni kezdett a méhszájam. Az első baba végül 34. hétre született spontán, a második 32. hétre császárral lepényleválás miatt.

Merjek kockáztatni? Vagy inkább örüljek, hogy van 2 szép egészséges gyermekem és ne hívjam ki a sorsot magam ellen?


2014. jan. 9. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:

A szívem szakadna meg, de inkább nem... :(

Én is hármat (vagy négyet?) szeretnék, most kettő van, átérzem a vágyatokat.

2014. jan. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez esetben én nem kockáztatnék. Nagy eséllyel a 3. terhesség sem lenne zökkenő mentes. A saját és a pici életét is veszélyeztetnéd ezzel. Gondolj a már meglévő két gyerekedre, és miattuk se kockáztass.
2014. jan. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nálunk 4 volt tervben, de megálltunk kettőnél, nem vállaltuk be a többi apróságot, szintén két problémás terhesség után

az a gond, hogy nem csak a saját életeteket nehezítitek meg egy esetleges beteg vagy koraszülött babával, későbbi komplikációkkal, hanem a tesókét is

nálunk a második terhességnél az én életem is veszélyben volt, harmadik terhességre 28-29. heti szülést javasoltak és előre mondták, hogy mindketten veszélyben lennénk ismét, így azt érzem, egyszerűen nem tehetjük meg a két "naggyal", hogy nélkülem nőjenek fel a vágyaink miatt. Amint ezt átbeszéltük, elfogadtuk, már sokkal könnyebb, nem szövi át a mindennapokat a vágyakozás, így lett teljes a családunk.

2014. jan. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Be.
2014. jan. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ötödik terhességemből várok most babát, a 3. gyerekem él. 13 év lesz a gyerekek között. Nem volt problémamentes terhességem sosem, de mostmár elég nagy a fiam ahhoz, h megcsináljon magának egy szendvicset v bekészítse a mosást, ha épp feküdnöm kell. ...és sajnos sokat kell.

Miért nem toljátok ki a 3. baba vállalásának időpontját még 4-5 évvel? Simán belefér - bár én minél idősebb lettem, annál nehezebben viseltem a terhességeket. Jelenleg 17 hetes vagyok és nyílik a belső méhszáj...

2014. jan. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem vállalnék be még 1 terhességet a helyedben.

Nekem volt 2 szinte teljesen problémamentes terhességem, és belevágtunk az újabb babaprojektba. A 3. terhesség tényleg terhesség volt. Sokat szenvedtem, véreztem, kórházban voltam, .... ágynyugalomra lettem ítélve. Mégis koraszülött lett a babám, 33. hétre, betegen született. Hetekig a koraszülöttön voltunk, itthon meg várt az 5 és a 2,5 évesem. Szörnyű volt, sokat sírtam, teljesen kibuktam. Soha többet nem vállalkoznék erre.

A helyedben örülnék a 2 egészséges gyermekemnek, és nem hívnám ki magam ellen a sorsot.

2014. jan. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem,Szerintem nem szabad kockáztatni,ott van a két gyermeked,rájuk is gondolni kell,ilyen problémás terhességgel én a 2. is kockázatosnak találtam volna.
2014. jan. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem örülj a két kicsinek, és annak,hogy mindannyian egészségesek vagytok! Nagyon erős a gyermek utáni vágy(tudom, mert most gyúrunk a másodikra), de már felelős vagy a két másikért! így is lehettek boldog család!
2014. jan. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazatok van! Az eszem tudja, hogy nem kockáztathatok! A vágyat meg majd leküzdjük valahogy!
2014. jan. 9. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!