Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevállalnál még egy terhessége...

Bevállalnál még egy terhességet ilyen előzményekkel?

Figyelt kérdés
5 terhességem volt eddig. Elsőnél 6. héten elvetéltem, másodiknál 10. héten missed ab, 3. egészséges kislány született aki most majdnem 4 éves, 4. súlyos genetikai rendellenesség miatt meg kellett szakítani a terhességet, 5. ikernek indult, egyik baba felszívódott, másiknál missed ab. 10. héten. Nagyon szeretnénk mégegy babát, elsősorban kistestvért a lányomnak, de nagyon félek! Te mit tennél?
2010. jún. 23. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én örülnék a meglévö kislánynak, és nem kisérleteznék tovább. A különféle okokból megszakadt terhességek nem csak téged viselnek meg, hanem a férjedet és a ygerekedet is (mert ö is érzi a hagulatodat, késöbb meg már meg is ért valamit a történésekböl).
2010. jún. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem tudnám bevállalni! Ennyi szörnyűség után, (szerintem igaza van az elsőnek) én csak azzal az egyetlen gyermekemmel tudnék törődni, és örülni minden pillanatnak, ami vele megadatott.

Egyébként hány év leforgása volt ez a sok szörnyűség?

2010. jún. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Most lehet, hogy hülyén fog hangzani, amit mondok: sokan még a teherbeesésig sem jutnak el. Fogd fel úgy, hogy neked ez "megy", és menj el egy nagyon jó nőgyógyászhoz, vagy egy Kaáli Intézetbe, mondd el a problémádat, és biztosan tudnak valami megoldást találni arra, hogy a következő gyermeked egészségesen megszülessen! Egy barátnőm hasonlóképpen többször elvetélt, ahogyan Te is, neki Utrogestant írt fel az orvos, és most egészséges, gyönyörű kisfia van.

Az elvesztett babáid miatt őszinte részvétem! Gyászold meg őket, és próbálkozz újra! Ne add fel, sikerülni fog!!!

2010. jún. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kb. 5 év leforgása alatt történt mindez. Ugyanaz a kettősség van bennem amit együttesen írtatok, mármint hogy részben örülök, hogy egyáltalán sikerül teherbeesnem és ezt is jelnek fogom fel, hogy nem kéne feladni, aztán arra is gondolok, hogy mi lesz a kislányommal ha mi már nem leszünk, sajnos se unokatestvérek, se egyéb rokonok nincsenek, illetve most még vannak, de fiatalok nincsenek a családunkban, így szegény egyedül maradna a nagyvilágban, illetve a másik oldal, hogy talán meg pont ott van a jel amit vennem kéne, hogy ha ennyiszer nem sikerült akkor nem kéne erőltetni. Nagyon nehéz okosnak lenni!
2010. jún. 23. 22:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is felkeresnék egy nagyon jó szakembert, ha már ennyire vágynék mégegy babára. Előtte tedd rendbe a szervezetedet. Töltsd fel a vitaminháztartásodat, vizsgáltasd ki magad alaposan, hogy semmilyen kicsi gyulladás, még egy rossz fog se veszélyeztesse a babát. Ne add fel, biztos sikerülni fog. És ne stresszelj rajta. Annak oka van, hogyha elmegy egy baba. Ha több is, akkor annak is oka kell, hogy legyen. Tetőtől talpig nézesd meg minden porcikádat. Persze, szörnyű, ami veled történt, de még mindig van remény. Kitartás! :)
2010. jún. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utrogestant én is szedtem az utolsó 3 terhességemnél.
2010. jún. 23. 22:22
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó Neked is!
2010. jún. 23. 22:23
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem 4 ment el, az 5. babám meg is született. Én be fogok vállalni még többet is, hogy legyen kistesó. Bár szeretném, ha nem lenne több csak 1 sikeres terhesség.

Szerintem, ha ennyiszer belevágtál, akkor bírod lelkileg, és jöhet a köbetkező. Pláne, hogy gondolkozol rajta. Ha határozottan az lenne a véleményed, hogy nem vágsz bele többször, akkor talán, de így biztos megbánnád később, ha nem tennéd.

2010. jún. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia


Évekig küzdöttem a gyerekért, megszületett genetikai rendellenessége van, tőlem örökölte nálam nem okoz gondot nála igen, nagyon is. Minden genetikus azt mondja, hogy legyen másik. Nekem az a véleményem, hogy örülj az egészséges gyerekednek és ne kísértsd a sorsodat, mert nem éri meg:-( én sem vállalok még egy terhességet bármennyire is mondják, hogy figyelnek és nem lesz semmi baj, én már ezt nem hiszem el. Az első babával is nagyon figyeltek mégis baj lett. Te tudod, de én nem vállalnám a helyedben.

2010. jún. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Légy erős, és vállalj be még egy terhességet!!!


Nekünk évekig nem sikerült, műtétek, vizsgálatok, stb...


Aztán az első a 7. héten elment.

A második a 21. héten meg lett szakítva élettel össze nem egyeztethető rendellenesség miatt.

Totál kivoltunk.

De rá 1 évre terhes lettem.. Végig bíztam a babában. Azóta már 27 hónapos rosszcsont.

Ő még nem volt 1 éves, amikor ismét terhes lettem. Méhen kívülinek diagnosztizálták az első vizsgálaton. Utána a 9.héten begörcsöltem, be akartak fektetni vetélés miatt. Nem feküdtem be! Utána végig koraszüléssel riogattak. Nos, túlhordás miatt indították és azóta ez a baba már fél éves.


Próbálkozzatok és legyetek nagyon erősek! Hidd el, sikerülni fog, és lesz kistesó!!!

2010. jún. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!