Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akikhez szoktak házhoz menni,...

Akikhez szoktak házhoz menni, hogy beteg gyerekeknek gyűjtenek pénzt erre vagy arra, azoknak Ti adtok valamennyit?

Figyelt kérdés

Ugyanis ma már lépten-nyomon visszaélnek ilyen dolgokkal,de biztos van köztük olyan is akinek tényleg lehet hinni.

Csak ugye ezt nem nagyon lehet nyomon követni...


2014. jan. 10. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérek csekket és majd ha utánanézek neten és úgy gondolom, akkor befizetek csekken 1-2 eFt-ot. De személyesen nem adok senkinek.
2014. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekik nem, mert nem bízom abban, hogy a pénz valóban oda jut el, ahova kellene. Szeretek segíteni, de inkább közvetett módon. A városunkban a szegény családoknak adományoztam már, de úgy, hogy személyesen vittem el, amit kértek, hogy szükségük lenne rá.
2014. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kb. két éve egy szupermarket parkolójában pakoltam ki a egy éves gyerekemet a kocsiból mikor egy férfi megszólított, hogy beteg kisgyereknek gyűjt adományokat. Mondtam, hogy én más módon támogatom a beteg gyerekeket (valóban, napi 2-3 dl anyatejet adtam díjmentesen az anyatejgyűjtőnek). Erre ő, hogy legalább a fotókat nézzem meg. Mikor erre sem voltam hajlandó, mondta, hogy már 1000 ft is elég lenne, kértem, hogy menjen el,ekkor hangosan korholt, hogy egy anya hogy lehet ilyen szívtelen.

Azóta lelkiismeret furdalásom sincs.

2014. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mielőtt szívtelenséggel vádolna valaki: A kinőtt csecsemőruhákat a helyi kórháznak adományoztam, a nagyobbacska ruhákat mindig a máltai szer. szolg.-nak adom, rendszeresen viszünk be cukrot, teát, zsírt a helyi melegedőbe. De ezek az adománygyűjtő szervezetek nekem nem tűnnek átláthatónak.
2014. jan. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, semmi esetre sem. Utcán, lakásokban kéregető embereknek sosem adok, vannak erre remek nagy nevű szervezetek, ahol bízhat az ember benne, hogy eljut a rászorulónak. Egy-két hajléktalannak adok néha aprót, vagy utcán zenélőnek.
2014. jan. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem szoktam adni, kérek bankszámlaszámot meg adószámot arra hivatkozva, hogy majd utalok nekik, de persze ilyenük nincs hiába "hivatalos alapítványként" működnek mindenféle engedéllyel, amit kb. 1 mp-em van megnézni, mert úgy lapozza mint az őrült.
2014. jan. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!