Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szerződésem lejárta után...

A szerződésem lejárta után passzív táppénzre mentem, a 45 nap után bejelentkezem munkanélkülinek, s aztán egyéni vállalkozó leszek, hogy kapjak majd GYED-et. Hogyan számolják majd? És a TGYÁS-t?

Figyelt kérdés
Három évig dolgoztam, a 180 nap bőven megvan... A táppénz beleszámít? És az álláskeresési támogatás?
2008. júl. 16. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A táppénz beleszámít, két éven belül kell a 180 nap..a munkaügyitől kapott pénz is beleszámít, mert az munkaviszonynak minősül, de igen alacson összeg nem?-agyed és a tgyás a két éves (180nap) bér átlagának 70%-a.

Ha jövöre mész tgyásra akkor az idei, ha idén akkor a tavalyi átlagod.

2008. júl. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én hasonló helyzetben voltam, de inkább azt választottam, hogy a passzív táppénz lejártakor főállású őstermelőnek regisztráltattam magam (tehát kihagytam a munkanélkülit), pár hetet így müködtem, aztán már saját jogon kiírattam magam táppénzre. Igaz, nekem is kell így valamennyi járulékot fizetnem magam után, de annyit megér, hogy innentől kezdve teljesen biztosítva vagyok. Egyébként úgy tudtam ezt megoldani, hogy nekem is megvan a több, mint 180 nap folyamatos biztosított jogviszonyom.
2008. júl. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam rá, hogy őstermelő leszek. Hogyan és hol kell intézni? Mennyi járulékot kell fizetni? A táppénz hogy működik? A passzív táppénz lejártával kiírtak munkaképesnek, majd pár hét elteltével újra táppénzre vett az orvosod? Köszönöm a válaszokat!
2008. júl. 17. 12:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben eszembe jutott még valami... A táppénz miből számolták? Az előzőekben szerzett jövedelemből?
2008. júl. 17. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!