Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, véleményeket szeretné...

Anyukák, véleményeket szeretnék munkahely váltással kapcsolatban, ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

5,5 és 4 évesek a gyerekeim. Most kereskedelemben dolgozom, ami két műszakot jelent, gyakorta hétvégézek is, plusz ugye ünnepek stb rendre beleesnek. Néha van hétközbeni szabadnapom, olyankor legtöbbször - hacsak nincs valami komoly elintéznivalóm - kihagyják az ovit és együtt vagyunk. De ez az egyetlen előny, fárasztó rettentően, és úgy érzem nekik sem a legjobb, hogy állandóan bizonytalanságban vannak, hogy mikor megyek-jövök, mikor leszek itthon altatáskor stb. A férjemre szerencsére számíthattam eddig is, mindent jól vett, intézte az estéket stb.

Most jött egy lehetőség, egy 7 hónapos kisfiúnak lehetnék a szittere, hétközben, normál munkaidőben, szabad hétvégekkel... imádom a kölköket, az enyémekkel is imádtam/imádok itthon lenni, ráadásul majd megőrülök egy harmadik babáért, ami sose lesz.

Normális család nagyon, rendesek, kedvesek, és kb ugyanannyit keresnék mint a mostani állásomban, csak nem kéne megszakadni érte és itthon lehetnék a családdal minden este és hétvégén. Nagyjából a kicsi 3 éves koráig állandó alkalmazott lehetnék, utána is csak heti 2-3 napot lenne csanában, én hordanám stb. De ugye ez akkor sem egy túlzottan hosszú távú munka, míg a mostani helyemen elgürizhetnék tovább éveken át, meg ugye most be vagyok jelentve, míg ott nem lennék (a tb fizetném magánúton stb).

Aztán kb egy-másfél év lenne mire befejezem a főiskolát és remélhetőleg el tudok majd helyezkedni a szakmában, annyi időre meg csak sikerülne találni valami munkát, igaz?

A mostani helyemen az is kérdéses, hogy tudnék a beosztással bűvészkedni, csereberélni kéne egyfolytában, mert egyáltalán nem támogatnák a törekvéseimet, hogy én suliba járnék... a kötelező gyakorlati idő is kérdéses nagyon, hogy miképp oldanám meg, valszeg sutyiban táppénzre kéne mennem, de nagyon nem szeretem a kamuzást, csak hát ha nem engednének, nem lenne más lehetőségem. Itt ennél a családnál meg annyi előnyöm van, hogy anyukám volt eddig a szitterük és azt mondta, havi néhány napot simán továbbra is bevállal, ha nekem mondjuk péntekre esik a tanítási napom (levelezős leszek, néha péntek-szombat van összevont óraadás).

Sőt, ha betegek a sajátjaim, anyukám akkor is mozgósítható lenne, hogy beugorjon helyettem átmenetileg.

Persze aznapra nyilván nem én kapnék fizetést, de ha minden hétköznap dolgoznék, hazavinnék annyit mint most, ami nekünk a lakáshitel miatt sarkallatos pont.


Tanulni/készülni így is-úgy is csak éjjelente tudok majd, de szerintem nagyon nem mindegy, hogy mondjuk másnap hajnal fél 5-kor kelek-e a reggeli műszakhoz, vagy 6-kor ahogy mindig szoktak a gyerekek, avagy mondjuk este 10-kor esek haza a délutáni műszakból totál kimerülten, vagy 9-re megfürödve/gyerkőcök ágyban stb nekiállhatok annak aminek szeretnék. És mondjuk egy a kisfiú napközben is alszik ugye, addig is tanulhatnék, ha viszek magammal füzetet stb.


Szerintetek váltsak? Ti mit gondoltok?

minden véleménynek örülök, és előre is köszönöm, hogy írtok.


2014. jan. 13. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen váltanék. Minek szakadj meg ha nem muszáj? Meg így a gyerekeid is visszakapnának. Mérlegelj.
2014. jan. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem már megválaszoltad magadnak a kérdést.

Vállald el a bébiszitteri állást,nem kérdés szerintem. Közben pedig tanulsz és ha már ennek a családnak nem lesz rád szüksége akkor keresel másik munkát.

2014. jan. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is váltanék. Több, mint 2 év van még addig, váltsál, mielőtt teljesen kikészülsz.
2014. jan. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Necces. Túl jól hangzik ez a szitterkedés, mi van ha meggondolják magukat, te meg magadra maradsz munka nélkül, és ne adj isten, még a férjed is elhagy...? Nehéz döntés... Ráadásul ha ennyire szeretnél még egy babát, akkor kéne a bejelentett munkaviszony. Hát te tudod!
2014. jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Közös megegyezéssel mennék el, egyrészt vissza is vennének ehhez a céghez, ha nagyon ide akarnék visszajönni valamikor, másfelől ezzel a tapasztalattal-tudással bármelyik kereskedelmi láncnál el tudnék helyezkedni hasonló munkakörben (bár némileg kevesebb bérért).

A férjem ha netán elhagyna, akkor is megoldanám, valószínűleg mennék külföldre a gyerekekkel ismerősökhöz, konkrét helyem lenne, csak a férjem nem akar kimenni, tulajdonképpen miatta vagyunk itthon. De nem hiszem, hogy szétmennénk a közeljövőben, kb két éve volt egy mélypontunk, de feldolgoztuk/megoldottuk, jól megvagyunk most.

Nem lesz harmadik, mint már írtam. Csak vágyom rá, de egészen biztos, hogy nem szülök még egyszer.

2014. jan. 13. 12:49
 6/6 A kérdező kommentje:
Elvállaltam a gyerekvigyázást, köszönöm a hozzászólásokat még 1x és minden jót kívánok.
2014. jan. 14. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!