Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gond lehet abból ha a 9hónapos...

Gond lehet abból ha a 9hónapos fiunkat ráültetem a bilire amikor kakil? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet,hogy már egy jó hónapja stabilan ül(márciusban lesz 1 éves). S azt vettük észre hogy ha kakil akkor ül és nyom,szóval eléggéá látszik ha kakil.De nehezen jön neki.Teljesen átállt a hozzátáplálási szilárd kakira. (Anyatejes baba egyébként) Azonban ha kijön neki egy kb kis cseresznye méretű és kicserélem,könnyebben kakil ha nincs rajta pelus.Gond lehet abbol ha leveszem a pelust amikor látom hogy nyomni akar és leül(tetem) a bilire? Természetesen nem órákra meg nem kötözném oda mint régen.De ha könnyebb lenne neki? Egyébként amikor pelus csere van,mondom neki hogy pisi pisi és az esetek nagy részében pisil is.Vélemény?
2014. jan. 14. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem, ha neki ettől könnyebben megy a kakilás, miért ne? Mit ártanál neki? ha nem tiltakozik ellene, nyugodtan , és később változik a széklet, lehet könnyebben megy majd.
2014. jan. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ettől nem lesz semmi baja.

EC-nek (elimination communication) hívják ezt a módszert. Amikor a kicsi jelez -vagy a szülő, mint te a pisi szóval-, vagy látni rajta, hogy a dolgát fogja végezni, akkor bilire teszik.

Ez nem szobatisztaság, mert visszatartani még nem tudja, és magától még nincs rá igénye.

2014. jan. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan ültesd rá. Mondd neki hogy így könnyebb lesz kakilnia. Erőltetni nem kell, de amíg elfogadja és ráül, addig nyugodtan.
2014. jan. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még nagyon nem tudatos. Én ezt nem tartom túl jó ötletnek, de ez csak az én véleményem. Lehet, hogy később ez átfordul és rosszabb lesz, nem tud majd a bilibe kakilni. Ilyet is hallottam már, ismerősöm is ezt csinálta. Most 15 hónapos a fia, de nem ül rá a bilire.
2014. jan. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként szegény nagyon szenved a kakilással:( S azért gondoltam hátha segit neki..:) Egyébként a lányt mindig nézi hogy hol pisil.Szoval ö abnnak ellenére h fiu könnyen szobatiszta lesz azt hiszem..Mondjuk a nagy 3.5 éves s vele is könnyen ment a szobatisztulás:)
2014. jan. 14. 13:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne,ettől nem lesz szobatiszta,meg kell várni amíg tudatosan ráül.
2014. jan. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért nem is a szobatisztaság témába tettem fel a kérdést:) Mert nem is szobatisztitani akarnám:) Hanem hogy ha már leveszem a pelust,akkor könnyebben kakil... Hogy ne a semmibe kakiljon..
2014. jan. 14. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!