Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elküldhetnek-e a munkahelyemrő...

Elküldhetnek-e a munkahelyemről, ha határozott idejű a szerződésem és elmegyek táppénzre, mert terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Havonta hosszabbítgatják a szerződésemet, és nem is akarnak véglegesíteni. Ha elmegyek táppénzre mert terhes vagyok, akkor a táppénz alatt elküldhetnek, ha lejár a szerződésem?


Köszi a segítséget


2009. dec. 2. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Aznap, amikor a szerződésed lejár.
2009. dec. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A táppénz alatt nem, de utána már nem érvényes a szerződésed. Tehát ahogy gyes/gyedre mész, akkor már nem leszel biztosított. Tehát gyes, vagy passzív gyed jár neked.
2009. dec. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ugyanígy voltam mint te. Nem küldenek el, csak nem hosszabbítják meg a szerződésedet, akár táppénzen vagy akár nem. Határozott idejű szerződésnél nem számít hogy táppénz, a szerződésed lejártát követően egyből passzív táppénz lesz belőle.

Megkérdezhetem hol dolgozol? Csak azért kérdem mert kíváncsi avgyok hol van még ilyen?

2009. dec. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a 2008 januári rendelet alapján , bárkit el küldhetnek táppénz alatt is!
2009. dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell elküldeniük mert a határozott idejű szerződés lejártával automatikusan megszűnik a munkaviszony.
2009. dec. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
amint lejár a szerződésed,megszűnik a munkaviszonyod,ha tp-n vagy ha nem.én is igy voltam.
2009. dec. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A harmadik válaszolónak: Miskolcon dolgozom kórházban helyettesítő nővérként

2009. dec. 2. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!